נכון שבמלחמות הסמוראים שמורה התהילה ללוחמים הגברים, אבל מעיון קרוב יותר של ההיסטוריה היפנית, ניתן ללמוד שנשים היו חלק מהלוחמים האכזריים ומטילי המורא ביותר שהיו אי פעם בקרב הסמוראים

ביפן העתיקה, ההשתתפות הקרב הייתה שמורה כמובן לסמוראי גבר. כל זה השתנה כאשר טקקו נאקאנוואחותה, יוקו, החליטו להילחם על עצמאות השבט שלהן, לאחר שזרים פלשו לכפר שלו.

 
Takeko Nakano, 1847 – ? 1868, חלוצת הלוחמות היפניות, שהקימה חיל של נשים לוחמות עצמאיות, מאחר ולא הורשו להילחם בחלק רשמי מהצבא היפני. יחידה זו נקראה מאוחר יותר הצבא של הנשים. לאור הצלחתה, היא הפכה לאיימת האוייב וגם למטרה מבוקשת. לבסוף היא נורתה למוות בחזה. במקום לתת לאויב לערוף את ראשה כגביע, היא ביקשה מאחותה, יוקו, לערוף ולקבור אותו. הוא נלקח לבית Hōkai (בימינו Aizubange, פוקושימה) ונקבר מתחת לעץ אורן. אנדרטה לזכרה הוקמה ליד הקבר שלה במקדש Hōkai; אדמירל חיל הים היפני והקיסר היו מעורבים בבנייתה. בפסטיבל השנתי המתקיים מדי שנה בסתיו ביפן, קבוצה של נערות צעירות לובשות hakama וסרטי מצח לבנים ולוקחות חלק בתהלוכה, המנציחה את הלוחמות של Joshigun.

ביפן העתיקה, הכבוד והתהילה היו נחלת חיילים גברים בלבד, מה שהופך את סיפורה של נאקאנו לכל כך מדהים. לא רק שהייתה לוחמת יפנית מיומנת ממין נקבה, אלא שהיא גם צירפה כמה מאות נשים נוספות לחיל שלם של לוחמות סמוראי, שיחד יצרו את אחד מהסיפורים הגדולים שלא סופרו מעולם.

קישור לוידאו על לוחמות הסמוראי:

http://www.smithsonianchannel.com/videos/women-were-some-of-the-fiercest-samurai-warriors-ever/37840

רוחן של הנשים הלוחמות של יפן, ממשיכה לשגשג גם כיום אצל כל לומדי אמנות הלחימה ביפן. כפי שאפשר לראות בוידאו שבקישור הבא:

http://www.smithsonianchannel.com/videos/the-vicious-sword-female-samurai-favored/37839

+כתבות מומלצות