הסטודיו היפני לאמנות קולקטיבית TeamLab, מותח את גבולות המציאות המדומה (virtual reality) למחוזות כמעט דימיוניים.

הסטודיו שהוקם בשנת 2001, הוא למעשה קבוצה יצירתית קולקטיבית, בינתחומית, המפגישה בין אנשי מקצוע מתחומי עיסוק שונים בחברה הדיגיטלית: אמנים, מתכנתים, מהנדסים, אנימטורים, מתמטיקאים, אדריכלים, מעצבים גרפיים ומעצבים. הם מגדירים עצמם “אולטרה-טכנולוגים”, מטרתם היא להשיג איזון בין אמנות, מדע, טכנולוגיה ויצירתיות.

הזרימה של האור נוצרת בהשפעת התנועה של האנשים. כאשר הם הולכים מהר,ה זרימה מהירה וכשהם הולכים בעקלתון, נוצרת מערבולת. אם אף אדם אינו זז או אין אנשים, לא תתרחש זרימה ושום דבר לא יהיה נוכח בחלל. עבודות נולדות וממשיכות להשתנות בהשפעת תנועת האנשים.

העבודה מדמה אוקיינוס, המייצר זרימה מהירה ומערבולת נוצרת. המערבולת מערבלת את פגרי האורגניזמים השקועים בתחתית האוקיינוס, ומייצרת מי-ים מזינים. זה הופך למקור של תזונה עבור הפלנקטון, לגדול ולהזין את חיי הים. לפיכך, המערבולות תורמות להעשרת האוקיינוס.

המערכת האקולוגית נוצרת על ידי היצורים שציירו המבקרים. בגן הבוטני המבקרים מוקפים צמחים מכל רחבי העולם. בין הצמחים מסתובבות חיות. בעלי חיים נאכלים על ידי בעלי חיים אחרים, אחרתם הם ימותו וייעלמו. כאשר בעלי חיים אשר תיצור באמצעות התנועה שלך, אוכלים בעלי חיים אחרים, מספרם גדל. אם אתה עומד דומם, פרחים יפרחו סביבך. אם אתה מסתובב, הפרחים יתפזרו.

פרחים פורחים לנצח על סלע גדול (5.5 מ’ גובה, 4.6 מ’ רוחב, ו 6.5 מ’ עומק) המכוסה טחב. פרחים עונתיים מהאזור פורחים תוך שעה, מתפזרים ומתחלפים. פרחים נולדים, צומחים ובסופו של דבר מתפזרים, קמלים ונעלמים. מחזור מתמשך של חיים ומוות. הקיום שלנו הוא חלק מההמשכיות הזאת של חיים ומוות, וחוזר על עצמו ללא הרף, במשך זמן רב, במשך מיליארדי שנים. עם זאת, קשה לתפוס את זה בחיי היומיום. הלידה הנצחית והמוות של הפרחים על הסלע הגדול, גורמת לנו להבין שקיומם של החיים עצמם הוא חלק ממעגל מתמשך של חיים ומוות.

+כתבות מומלצות