היום נערכה הפתיחה של התערוכה הראשונה בגלריה של מגזין DOMUS D&A הישראלי, במסגרת מפעל שמטרתו לשתף את המעצבים התעשייתיים הישראלים בפרויקטים של עיצוב הפנים ובאדריכלות

התערוכה של סטודיו KNOB שנבחר לפתוח מפעל זה, נפתחה היום ברמת השרון, אליה הגיעו עיתונאי עיצוב, מעצבי פנים וחובבי עיצוב מרמת השרון, שהגיעו במסגרת פסטיבל “עושים אמנות”. בין צ’פחה לצ’פחה, נקנו עבודות והוחלפו כרטיסי ביקור בין מעצבי פנים למעצבים הצעירים.
המפעל שיזם מגזין DOMUS D&A, פונה וקורא למעצבי הפנים והאדריכלים הישראליים, לא להסתפק בעיצוב המיובא שבחנויות, אלא לשלב בעבודותיהם עיצוב כחול לבן של מעצבים ישראלים.
הסיכוי לחשיפת המעצבים התעשייתיים המקומיים בפני קהילת האדריכלים קלוש מאד. רוב פניותיהם אליהם נעצרים במזכירה שמבקשת “שילחו לנו חומר וכשיהיה פרויקט מתאים ניפנה אליכם”.
מעצבים צעירים ומוכשרים, עם ברק בעיניים וחלום בלב, שוכרים במיטב כספם של הוריהם שטחי תצוגה בגלריות, שכמעט אף אחד אינו מגיע אליהן, ובטח לא אף אדריכל או מעצב פנים.
מגזין DOMUS D&A העמיד את משרדי המערכת שלו, ללא כל תמורה, לתצוגה של מעצבים והוא יוצר בהם צומת עיסקי למפגש מקצועי ענייני, בין המעצבים התעשייתיים, לבין קהילת האדריכלים, במטרה שישולבו בפרויקטים שלהם. כמו כן דואג המגזין לפרסום התערוכה, יחסי הציבור שלה והחשוב מכל – לנטוורקינג העיסקי.
בכל חודש יבחרו מעצבים, אשר תוענק להם תצוגה לאורך חודש אחד. בחירת המעצבים נעשית לפי החלטת מערכת המגזין, באוצרות אישית של עורך המגזין גיורא אוריין. המעצבים נבחרים על פי 2 קריטריונים: הראשון הנו איכות עיצוב יוצאת דופן ופורצת דרך, והקריטריון השני, אובייקטים היכולים להשתלב בעיצוב פנים ואדריכלות ולהחמיא לפרויקטים אלה. כך שהתועלת שבמפגש זה, אמורה לשרת את כל הצדדים, וליצור מפגש של שיתוף פעולה פורה, של יוצרים מוכשרים ואיכותיים.

+כתבות מומלצות