עמק הבובות: בעיירה ביזרית ביפן, אמנית מחליפה תושבים שנפטרים, בבובות שלהם בגודל טבעי

זהו אחד מאותם דברים שלא ייתכן שהייתם מאמינים להם, אם מישהו היה מספר אותם לכם ובכל זאת, גם כאשר אתם מתמודדים עם הראיות בתמונות, וידאו, או ב- Google Maps, אתם מוצאים את עצמכם שואלים אם זה אכן קורה במציאות.
ברוכים הבאים ל-Nagoro, כפר קטן המנמנם בעמקים של שיקוקו, יפן, מקום שבו התושבים הקשישים שהולכים לעולמם, מוחלפים בבובות בדמותם בגודל טבעי.

את הפרויקט מבצעת תושבת הכפר והאמנית, המבוגרת יש לומר, Ayano Tsukimi, שחזרה לכפר לאחר היעדרות של 11 שנים וגילתה שרבים מהשכנים והחברים הוותיקים שלה עזבו לערים גדולות יותר או פשוט נפטרו. העיירה עצמה גוססת, עם אוכלוסייה מידלדלת של כ-35 אנשים.

יום אחד בעודה מטפחת את גינתה, Tsukimi בנתה בה דחליל בדמותו של אביה והרעיון הבזיק במוחה – להחליף חברים ובני משפחה שנעלמו להם, בבובות בדמותם. 10 שנים מאוחר יותר, עם מעל 350 בובות היא ממשיכה בפרויקט. היא מניחה כל בובה של תושב הכפר שהיא יוצרת, במקום בו היא מרגישה שהיא תנציח את זכרו של אותו האדם. כך, כשאתם מטיילים במורד הכפר, אתם עשויים לגלות בובות דוממות המנציחות את אלה שעבדו בשדות, דגו בנהרות, או מעבירות את הזמן בכיסאות נדנדה לאורך הרחוב.

הבמאי הברלינאי פריץ שומאן, ביקר לאחרונה בכפר והוא מתכונן לצלם סרט אודותיו.
הקישור הבא יאפשר לכל מי שרוצה לבקר בכפר ולהתרשם ממנו במו עיניו.

+כתבות מומלצות