המעצבת ההולנדית Anouk Wipprecht מספרת לנו על הכלים הדיגיטליים בהם היא משתמשת, ליצירת אוסף של שמלות אינטראקטיביות ליצרנית המכוניות אאודי. אוסף אופנת Wipprecht למותג הרכב הגרמני, מורכב מארבע שמלות מודפסות 3D המשלבות טכנולוגיה הנמצאת בתוך מכונית הסלון אאודי A4.

הבגדים מגיבים לקהל: שתיים מהיצירות כוללות חיישני חניה, הגורמים לשמלה להבהב כאשר אנשים מתקרבים אליה. שמלה אחרת מכילה 60 נוריות מפנסי המכונית, אשר פולטים הבזק מסנוור כאשר הן נדלקות. שמלה אחרת כוללת משטח לבן זוויתי, אשר נועד לשמש כרקע להקרנה ויוצר אשליה שהיא בתנועה כל הזמן. “הרעיון שאת יכולה לקבל שמלה שתמיד משתנה”, מסבירה המעצבת.

שמלת העכביש כוללת סדרה של רגליים דינמיות, אשר מגנות על המרחב האישי של הלובשת אם מישהו מתקרב יותר מדי ואילו שמלת העשן מקיפה את הלובשת בענן של ערפל.

המעצבת השתמשה בתוכנת Autodesk 3D בעיצוב השמלות.היא סרקה את הגוף של הדוגמניות באמצעות מצלמה 3D שפותחה על ידי אינטל ויישמה את הנתונים לפני ההדפסה, בכדי להבטיח שכל שמלה מותאמת באופן מושלם.


Wipprecht בעלת מוניטין בשילוב אופנה בטכנולוגיה בדרכים מעניינות. בשנת 2012, היא יצרה סדרה של שמלות שהפכו שקופות כאשר עלו פעימות הלב של הלובשת.

“אני חושבת שאנחנו חיים בעידן סופר מעניין, כי בדרך כלל היית מעצבת אופנה או מהנדסת או אדריכלית, אבל עכשיו הדור שלנו יכול להיות באמת פתוח להיות הכל, להיות באמת בין-תחומי”, היא מסבירה.

+כתבות מומלצות