בית מינימליסטי זה בעיר La Piedad, הוא דוגמה מצוינת לארכיטקטורה מקסיקנית עכשווית.

משרד Cotaparedes Arquitectos מגוודלחרה, עיצב את הבית עם פריסה יצירתית, שבמקום לכוון את הנופים כלפי חוץ, היא מובילה אותם ללב הבית, שם שתי חצרות מבטאות את חללי המגורים. כבר מהכניסה, ברור שזה לא בית רגיל. קיר גדול משתרע מהנפח הראשי כדי ליצור מרפסת קדמית וכדי להגן גם על הפנים מקרני השקיעה. פתח מלבני ארוך מציע הצצה לירק השופע בפנים.
למרות שהוא נראה כבעל קומה אחת בלבד, הבית מכיל למעשה שלושה מפלסים: מפלס מרתף אחד ושתי קומות עליונות. המרתף מכיל את המוסך, כמו גם חדר שינה לאורחים וחדר משחקים לילדים. האדריכלים הציבו את חדר המשחקים בין שתי החצרות. כתוצאה מכך, אזור זה מלא באור ומוקף בירק.
בחזית, יש פינת אוכל, סלון ומטבח עם קולט אדים מונוליטי. כל החללים הללו נפתחים לחצר המרכזית דרך דלתות הזזה מזכוכית. כאן צומח עץ תאנה בין צמחים מקומיים אחרים ויוצר נווה מדבר מוריק בלב הבית. מאחור שני חדרי שינה נפתחים לחצר השנייה. בכל הבית השתמש הסטודיו בגימורים לבנים לקירות ולתקרות וכתוצאה מכך חללי המגורים מוארים ואווריריים במיוחד. ריצוף אבן בהיר וטקסטיל לבן מוסיפים מרקם לפלטה המינימלית, בעוד שהדגשי עץ מביאים חמימות לעיצוב.

צילום César Béjar