בכבשן העץ משתמשים המקומיים כחומר דלק, בעץ האורן האדום הסיני ("זנב סוס"), המהווה סמל לענף זה כמעט 2,000 שנה. טכנולוגיית הבנייה של כבשן עץ, עברה בירושה לבעלי הכבשן בן ה-70 אשר העביר אותה לחניכיו. בנייה כזו יכולה להתבסס רק על ניסיון, מכיוון שאין תכניות ושום דבר כתוב בנושא.

בכפר קיאנצ'נג אשר ב-Jingdezhen, הלא היא בירת הפורצלן של סין ואתר נערץ בתרבות הקרמיקה הבינלאומית, שיפצו AZL architects, תנור שריפה מעץ, המפיח חיים באומנות בת כמעט 2000 שנה, הנמצאת על סף הכחדה.
זהו כבשן עץ מסורתי הקרוי BingDing. לכבשן צורת ביצה ומבנה בטון תוחם אותו, חזיתו המקושתת פונה למבנה הלבנים המקושת של הכבשן. הבניין החדש בנוי סביב הכבשן המהווה גרעין, בצורת ציר. המבנה מוקף הרים ויערות במבוק, בסביבה שלווה.
כמו כל מלאכה מסורתית ששרדה לאורך יותר מאלף שנים, היא נדחקת על ידי הטכנולוגיה התעשייתית המודרנית. ההתנגדות לכריתת עצים בשנים האחרונות, החליפה אותם בדלק של פחם וגז טבעי והדרישה להגנת הסביבה, מעמידה את כבשן העץ בפני הכחדה.
יותר מ-30 פועלים עובדים באתר, ביום ובלילה. מאחורי הכבשן נמצא חלל המגורים הזמני שלהם, הכולל חדר שינה וחדר האמבטיה ושרותים. חלל הכבשן BingDing Wood הוא חלל טקסי, בו לעובדי הכבשן יש תחושה של גאווה בעבודתם וניתן להרגיש שם את יראת הכבוד כלפי טכניקת העיצוב המסורתית ורוח האמנות רבת השנים. לכלים המיוצרים שם, לא רק צד שימושי יומיומי, אלא הם מהווים מושא של רגשות עזים של תושבי סין.

Architect
AZL architects. Architect.- ZHANG Lei
Design team
ZHANG Lei, ZHANG Xue
Client
BingDing Wood kiln
Area
Site Area.- 3300 m². Floor Area.-1800 m²
Dates
Design/Completion.- 2017/2019
Photography
Yao Li, Dong Suhong