חצי האי גריניץ' של לונדון עבר תנופת פיתוח והפך לאחד האזורים הדינמיים ביותר של לונדון רבתי. חללים מדליקים החלו תופסים את מקומם של שרשרת המחסנים ומפעלים תעשייתיים שהיו במקום. אחד האזורים המחוללים בתהליך, היה רובע העיצוב שנחנך בשנת 2021.

הרובע משתרע על חלקה מלבנית מתחת ל”כיפת המילניום”, מתוכנן להכיל 1800 חללי עבודה ב-16 בניינים שתוכננו על ידי שמונה חברות אדריכלות שונות. אף אחד מהאדריכלים המעורבים לא חשף ​​את התכנון העתידי שלו בפני המשרדים האחרים. כל משרד פשוט היה צריך לעמוד בתוכנית אב שציינה את הכמות הנדרשת של שטחים ציבוריים פתוחים ומפרטים מסוימים עבור כל בניין בנפרד. באופן לא מפתיע, התוצאה הכוללת היא אתר מגוון מאוד, רב פנים אך משולב, המאורגן לשרת את הקהילה היצירתית שהוא מתכנן לארח. זהו סיכון מחושב של היזם באימוץ פרויקט חדשני באמת, אקלקטי בכוונה – והוא מסתבר השתלם.
משרד האדריכלות הספרדי selgascano היה בין שמונת המשרדים שהוזמנו לתכנן את אחד הבניינים החדשים. שבעת האחרים היו 6a Architects, Adam Khan Architects, Architecture 00, HNNA, Barozzi Veiga, David Kohn Architects ו-Mole Architects.
הצמד selgascano עיצבו את המזנון של מחוז העיצוב, כשוק ציבורי מקורה עם בר/קפיטריה ושש מסעדות. הם השתמשו בחומרים צלולים ושקופים כדי ליצור בניין קל ושקוף, מעוצב בצורת זחל שזוהר בלילה והופך למוקד בילוי עבור כל השכונה.

אדריכלים: selgascano
עיצוב קנטינה מחוזית. לונדון Design District Canteen
צילום: iwan baan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית אדריכלות
+כתבות מומלצות
מנזר Saint François בתכנון Amelia Tavella Architectes
אדריכלות
מנזר Saint François בתכנון Amelia Tavella Architectes
הטבע צמח בתוך המבנה, חומק בין האבנים ואז הפך למעטה צמחי המגן מפני שחיקה
שביל האופניים המוגבה מעל לונדון: SkyCycle
אדריכלות
שביל האופניים המוגבה מעל לונדון: SkyCycle
לפני מספר שנים הכריזה לונדון על “מצב חירום לרכיבה על אופניים”, בעקבות ריבוי תאונות
כיצד יראה שיקום יישובי העוטף? / האדריכלים בני פרי וטלי דראל
אדריכלות
כיצד יראה שיקום יישובי העוטף? / האדריכלים בני פרי וטלי דראל
  מאז הקמתה, נאלצה מדינת ישראל ליישב מחדש כמות גדולה של תושבים שפונו מבתיהם

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*