האדריכל פרנק גרי, זרע לא מעט מבנים אדריכליים עקומים ומגובבים בכוונה, אחד מהם הוא הבית הרוקד The Dancing House / Ginger and Fred בפראג, שהפך לאייקון עקמומי, ב-1996. לפולין יש גרסה משלה לבית עקום, זהו בית Krzywy Domek, שרוקד בעליצות להנאת באי בית הקפה שהוא מכיל. אלא שבעוד בתים אלה נבנו בכוונה על העוקם, כדי להפוך ליעד תיירותי ולמשוך מבקרים, מבקרים, הרי שהבית העקום שעומד בכיכר השוק בווינדזור, באנגליה, הוא תוצאה של בנייה חפוזה וכן, עקומה.

 

הבית העקום של וינדזור The Crooked House of Windsor נבנה בשנת 1592, בקצה כיכר השוק של העיירה ונקרא במקור Market Cross House. בשנת 1687, מועצת העיר הרסה את הבית, כדי לפנות מקום להרחבת שכונת Guildhall הסמוכה, מה שהביא לסכסוך קרקעות על המגרש והמועצה קיבלה בסופו של דבר צו של בית משפט, לבנות מחדש את הבית במקום המקורי שלו. הבית נבנה מחדש בחיפזון, אולי כדי לצאת ידי חובה, תוך שימוש בעץ אלון ירוק ולא מטופל. כשהעץ התייבש, הבית התכווץ, למרות שהוא נותר על תילו ומאז, נודע בית מרקט קרוס, כבית העקום של וינדזור.
במהלך מאות שנים הבית שימש עסקים רבים, תחילה הבית שימש אטליז, אחר כך תכשיטן, מבשלה, חנות עתיקות, ומגוון עסקים נוספים, כאשר כיום הוא מתפקד כבית תה ומסעדה, הידועה גם בעוגות בעבודת יד שלה.
לבית העקום יש היסטוריה מרתקת אף יותר מכל אלה. נחבא בו מעבר סודי, החסום כיום, שמוביל לטירת ווינדזור, דרכו התגנב המלך צ’ארלס השני, לזרועות פילגשו נל גווין. המעבר שימש גם לאספקת תוצרת מהשוק, ישירות למטבחי טירת וינדזור.

בית Krzywy Domek נבנה בפולין

 

 

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית אדריכלות
+כתבות מומלצות
היהלום שבכתר: מבית רעוע לבית מרגש ומזמין
מקומות
היהלום שבכתר: מבית רעוע לבית מרגש ומזמין
  בתוך כך האדריכל בועז שניר שהיה אמון על האדריכלות, עיצוב הפנים והתכנון, ביצע
עיר פינית משמיעה מוסיקה קלאסית כדי להרחיק חוגגים צעירים פרועים
מקומות
עיר פינית משמיעה מוסיקה קלאסית כדי להרחיק חוגגים צעירים פרועים
הרשויות ניסו שיטות שונות לפזר את בני הנוער, אך ללא הועיל, זאת, עד שלפני
העצים המהלכים בכפרים של איטליה
מקומות
העצים המהלכים בכפרים של איטליה
מדי פברואר, נכנסים עשרות הגברים ליער ומגיחים ממנו כשהם לבושים מכף רגל ועד ראש

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*