חמישה בנייני דירות שנבנו בשטח מרינה, חצי אי צר שלצדיו גדות ירוקות, בפראג, בהשראה אמסטרדמית, הולנדית.

 

אזור המרינה הנטושה עבר חידוש עירוני לאזור מגורים עכשווי נעים. כביטוי של שלווה, המתחם משקף על פני נהר הזורם דרך העיר התוססת פראג.
צמחייה ומבנים מנהליים מבודדים את אזור המגורים מפני חשמליות ורעשי רחוב. מה שהופך את איכות המגורים ליוצאת דופן היא הסמיכות למסלולי אופניים, פארקים ומעל לכל, החיים על שפת הנהר עצמם. בין הפעילויות הפופולריות ניתן למנות גלישה, דיג או שייט ומשטח הנהר הופך למשטח החלקה על קרח ענק בחורף. השכונה מציעה תשתית מלאה של מתקנים ציבוריים, לרבות תיאטרון, פארקים או סטודיו לאמנות.

 

 

העיצוב של QARTA Architektura עוקב אחר הרעיון של התחדשות של כל אזור המזח לשעבר. העיצוב מציג אופי עירוני עם גדת נהר ורחוב פנימי, מטבע הדברים רואים בצמחייה חלק בלתי נפרד מסביבת הבית.
בנייני הדירות הם מבנים בני ארבע קומות שקנה המידה הכולל שלהם מצטמצם על ידי פנטהאוזים עם קירות זכוכית בקומה העליונה. בזכותם, הרחוב מתאפיין באופי נעים בקנה מידה אנושי. ישנן מאה וחמישים דירות המחולקות לשנים עשר כניסות. כל תושב חולק את הקומה עם שני שכנים לכל היותר;
המסה המקורית של חצי האי מסתירה באופן לא פולשני חניון תת קרקעי שמכיל מאה ושש מכוניות. פתרון זה הצריך מבנה תת קרקעי עמיד למים.

 

 

האזור שמסביב מזמין את התושבים לבלות את זמנם בחוץ. אנו שמים דגש רב על מרפסות וטרסות או גינות קדמיות, המקשרות בנוחות בין הפנים לחוץ. המרפסות נדיבות ומעוצבות ביחס לאינטימיות ולנופי השטח ועיצובן מתייחס לגלים זורמים. הקומפוזיציה המשובבת של המרפסות מעצבת את האפקט החזותי הספציפי של בנייני הדירות.
השילוב של החומרים המשומשים – לוחות מתכת מחוררים וטיח במרקם גליל מותאם גם לאווירת המרינה. אווירה זו מעוררת עוד יותר מערך הצבעים של החזיתות המשלב לכות פנינים בגווני פליז וכסף עם טיח אפור.
לוחות מתכת שפותחו במיוחד עשויים מקונכיות כפולות התומכות בעצמן מדגישים את העיצוב הנקי של “ניקוב הבועה”, בהתייחס למשטח המים.
גדת הנהר המערבית מרופדת בטיילת. גדת הנהר הנגישה באופן חופשי מתחבר למרחבים הציבוריים שמסביב, ובניגוד לגדות הנהרות הדינמיות במרכז העיר פראג, הוא שומר על אופי אינטימי. לכן, זהו מקום אידיאלי לעגינה שקטה של סירות, הרפיה של המקומיים והבאים ליהנות מהאווירה הספציפית.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Studio QARTA Architektura
Author Jiří Řezák
David Wittassek
Lukáš Němeček
Co-author Pavel Fanta
Client CRESTYL real estate
Project location Smrčkova, Prague 8
Project country Czech Republic
Completion year 2019
Built-up Area 4 013 m²
Gross Floor Area 14 000 m²

Photographer BoysPlayNice
Collaborator Civil engineer: AED project

לכל הכתבות בקטגוריית אדריכלות
+כתבות מומלצות
היהלום שבכתר: מבית רעוע לבית מרגש ומזמין
אדריכלות
היהלום שבכתר: מבית רעוע לבית מרגש ומזמין
  בתוך כך האדריכל בועז שניר שהיה אמון על האדריכלות, עיצוב הפנים והתכנון, ביצע
עיר פינית משמיעה מוסיקה קלאסית כדי להרחיק חוגגים צעירים פרועים
אדריכלות
עיר פינית משמיעה מוסיקה קלאסית כדי להרחיק חוגגים צעירים פרועים
הרשויות ניסו שיטות שונות לפזר את בני הנוער, אך ללא הועיל, זאת, עד שלפני
בית Daichi Isumi / בתכנון Suppose Design Office
אדריכלות
בית Daichi Isumi / בתכנון Suppose Design Office
ISUMI, JAPAN Architects: Suppose Design Office Area: 192 m² Year: 2022 Photographs:Kenta Hasegawa Lead

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*