משרד פריאון ברודנר אדריכלים ומתכנני ערים, הוא משרד וותיק שהוקם בשנת 1974 על ידי אדריכל אלכס פריאון. המשרד עוסק במגוון פרויקטים משמעותיים ובהיקפים גדולים, בתחומים של תעסוקה, פינוי ובינוי, בנייה רוויה למגורים, עירוב שימושים, תב"עות ומתמחה במרכזים מסחריים.

המשרד גדל והתרחב בשנים האחרונות ומובל על ידי אדריכל אורן ברודנר וכולל צוות גדול של אדריכלים והנדסאיםפ מוכשרים, עם דגש על עבודת צוות מפרה ומגבשת. בכל פרויקט קיים דגש בלתי מתפשר על קונספט, פרוגרמה ותכנון המשתלבים יחד לכדי דיוק ואסתטיקה. המשרד משקיע תשומת לב רבה בתכנון יעיל ונכון, עם השקעה רבה בעיצוב החזיתות לכל פרויקט, תוך יצירת מעורבות עם המזמין בכדי לייצר שותפות לאורך כל הדרך.

 

שופטים, פתח תקוה/ צילום: נמרוד לוי

 

מגדלים

בית מיקה, חולון
הדמייה: אלכס לובימוב

 

שופטים, פתח תקווה
הדמייה: viewpoint

 

מרכזים מסחריים

המרכזים המסחריים הפתוחים והשכונתיים, הפכו בשנים האחרונות למבוקשים מאוד ובעידן הקורונה אפילו יותר. במשרד עובדים על פרויקטים רבים של מרכזי מסחר שכונתיים המהווים את לב השכונות בהן הם שוכנים, יוצרים את המרכז הפעיל של התושבים ומהווים מקומות מפגש נחשקים בעיר. הדגש המרכזי בפרויקטים אלו, הוא השתלבות במרקם השכונה והפיכת המרכז המסחרי לחלק אינטגרלי מרחובותיה.

 

נוף השרון, נתניה. הדמייה: אלכס לובימוב

 

צור הדסה סנטר. הדמייה: אלכס לובימוב

 

Z זרובבל סנטר, הרצליה. צילום: נמרוד לוי

 

שופטיים, פתח תקוה. צילום: נמרוד לוי

 

G כוכב הצפון, תל אביב. צילום: נמרוד לוי

 

מרכז מסחרי תל מונד. הדמייה: אלכס לובימוב

 

שופטיים, פתח תקווה. צילום: נמרוד לוי

 

למעלה: נוף השרון, נתניה. הדמייה: אלכס לובימוב
צור הדסה סנטר. הדמייה: אלכס לובימוב
Z זרובבל סנטר, הרצליה. צילום: נמרוד לוי
שופטיים, פתח תקווה. צילום: נמרוד לוי
G כוכב הצפון, תל אביב. צילום: נמרוד לוי
מרכז מסחרי תל מונד. הדמייה: אלכס לובימוב

 

מגורים

גרופית בפסגה, פתח תקווה
בשכונת פסגת הדר החדשה בדרום-מערב פתח תקווה, מתוכנן פרויקט מגורים ייחודי בעיצובו לאזור ובעל תכנון מוקפד. שני בנייני מגורים עם 100 יח”ד מעל 2 מרתפי חניה וקומת קרקע שמשתלבת עם הפיתוח והסביבה. המגרש הינו פינתי וגובל עם שצ”פ ומגרש ציבורי, כך שכלל חזיתות המבנה נראות ולכן כל חזית קיבלה התייחסות אחרת כאשר בכולן שולבו מספר חומרי גמר וגוונים.

 

 

שדרות בן צבי, נתניה
מתחם המגורים הממוקם על שדרות בן צבי המרכזית בנתניה, בעל שני מבני מגורים בני 27 קומות ומבנה נוסף בן 21 קומות. בחזית לרחוב הראשי, ישנה קומת קרקע מסחרית המלווה את הרחוב ולעומת זאת, בחזית לרחוב חטיבת אלכסנדרוני, נמצאות כניסות הדיירים על מנת לאפשר פרטיות והפרדה בין המסחר למגורים. קרבת הבניינים לים אפשרה הפנייה של מרפסות בשלושת החזיתות לכיוון הים.

 

 

תעסוקה

פארק המדע, נס ציונה

הפרויקט ממוקם בלב פארק המדע של מכון ויצמן בנס ציונה, וחולש על מפגש הרחובות אילן רמון ואיינשטיין. מיקומו המרכזי של הפרויקט דרש התייחסות מיוחדת לאופן העמדת המבנה ולהתייחסותו לסביבה, תוך מתן חשיבות גדולה לייצור דופן רציפה לרחוב. ייחודיות הפרויקט טמונה בגודלו של המבנה, קומה טיפוסית אשר משתרעת על 000,4 מ”ר ומאפשרת חללים רבים וגמישים לטובת חברות הייטק, סטארט-אפ, מעבדות ושטחים משותפים.
על מנת לרכך את גודלו של הבינוי המוצע חילקנו את המבנה לשלוש מסות עיקריות המחוברות באמצעות חללים עוברים ורטיקליים (אטריום). בנוסף, בקירות המסך שולבו ON-CLIP (“סכינים”) אנכיים במקצבים וגדלים שונים אשר יוצרים תנועתיות ודינאמיות של החזיתות; מכל נקודת מבט מתקבלת תמונה שונה של חזיתות המבנה.
כחלק מהחוויה הכוללת של הפרויקט תוכנן גן פנימי ירוק עם דגש על אזורי ישיבה ושהייה.
המבנה עוטף את הגן ומפנה אליו סוגים שונים של מרפסות ומרפסות גג. כל אלו עונים על הצורך, ההולך וגדל, של שטחים חיצוניים ופתוחים אשר התעצם לאור מגפת הקורונה.
הדמייה: אלכס לובימוב

 

 

בית מיקה, רחובות
הפרויקט בית “מיקה” ממוקם בלב פארק העסקים “הורוביץ”, במפגש הרחובות אלי הורוביץ ופנחס ספיר. הפרויקט משלב מסחר בקומת הקרקע, תחנת דלק ומעל 6 קומות משרדים.
המגרש הוא בעל צורה אי-רגרולרית ומאתגרת, אשר הצריכה מחשבה עמוקה כיצד להעמיד את הבניין. בצורת העמדה שלו, היה חשוב למתכננים לשמור על חזית מסחרית בקומת הקרקע, כלפי הרחובות הסמוכים וכלפי פנים המתחם מצד אחד ומצד שני – המחשבה הייתה כיצד “לפתוח” את הבניין ואת החזיתות כלפי חוץ.
הבניין תוכנן כשתי מסות בסיסיות, כשמסות נוספות בולטות מהגאומטריה הבסיסית באופן דינאמי – במטרה לייצר מספר רב של מרפסות בקומות ובגדלים שונים וזאת כחלק מהתפיסה של המתכננים לשילוב מרפסות בבנייני משרדים – חללים חיצוניים אלו הפכו מצרך מאד מבוקש בעקבות מגפת הקורונה.
הבניין משלב מספר סוגים של חומרים – קירות מסך עם זכוכית מסננת קרינה בחזית הצפונית והמערבית וקירות בחיפוי פח וחלונות כלפי החזיתות הדרומית והמזרחית – שילוב שנועד לייצר גיוון ודינאמיות תוך שמירה על יעילות אנרגטית גבוהה למשתמשי הבניין והסביבה.
הפרויקט זכה בתואר “מבנה התעסוקה היפה ביותר לשנת 2020 ברחובות”.

 

לכל הכתבות בקטגוריית אדריכלות
+כתבות מומלצות
היהלום שבכתר: מבית רעוע לבית מרגש ומזמין
אדריכלות
היהלום שבכתר: מבית רעוע לבית מרגש ומזמין
  בתוך כך האדריכל בועז שניר שהיה אמון על האדריכלות, עיצוב הפנים והתכנון, ביצע
עיר פינית משמיעה מוסיקה קלאסית כדי להרחיק חוגגים צעירים פרועים
אדריכלות
עיר פינית משמיעה מוסיקה קלאסית כדי להרחיק חוגגים צעירים פרועים
הרשויות ניסו שיטות שונות לפזר את בני הנוער, אך ללא הועיל, זאת, עד שלפני
בית Daichi Isumi / בתכנון Suppose Design Office
אדריכלות
בית Daichi Isumi / בתכנון Suppose Design Office
ISUMI, JAPAN Architects: Suppose Design Office Area: 192 m² Year: 2022 Photographs:Kenta Hasegawa Lead

2 תגובות

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*