רגעים חשובים בהיסטוריה, הונצחו כמעט תמיד באמצעות צילום ועזרו לנו לזכור את העבר שלנו - אבל מה לגבי רגעים יומיומיים או אינטימיים, שמספרים סיפורים פשוטים? 

לואי ארמסטרונג מנגן בפני אשתו, לפני הגיזה במצרים, 1961

 

 

במהלך המלחמה הקרה, שלחה ארצות הברית נגני ג'אז שונים, ששימשו כסוג של שגרירים ברחבי העולם. לואי ארמסטרונג בחר לנסוע למצרים ב-1961, שם צולמה התמונה האיקונית שלו, עם אשתו לוסיל. "חצוצרה זו", הוא אמר פעם, מצביע על כלי הנגינה היקר שלו "היא אינה משוחדת והיא מדברת לכל שפה".

 

אשה באירן לפני המהפכה האיסלמית, 1960

 

 

המהפכה האסלאמית של 1979, יצרה שינוי תרבותי אדיר ממדים באיראן, בייחוד בקרב נשים. המדינה עוצרת עכשיו נשים שלא לובשות חיג'אב, מדינה שהייתה ידועה פעם בליברליות שלה. השאה בזמנו, אסר על לבישת החיג'אב בשנות ה-30 ואף הורה למשטרה להסיר בכוח את כיסויי הראש. אולם בתחילת שנות השמונים, אכפו השלטונות האיסלאמיים החדשים קוד לבוש ממלכתי, שמכריח את כל הנשים ללבוש את החג'אב.

 

חתולים ממתינים לדייגים השבים מדיג

 

 

בתצלום שצולם ב-1970, נראים חתולים הממתינים לדייגים יוונים. האיים היווניים ידועים בכך שהם מוצפים בחתולים תועים שמוגנים על ידי ארגוני צדקה. מזג האוויר החם, שפע של מזון ושיעור סירוס נמוך, הובילו לאיים מלאים חתולים – אשר למקומיים יש איתם מערכת יחסים טובה.

 

קטוע ידיים וקטוע רגליים, רוכבים על אופניים, 1890

 

 

האדון Charles B. Tripp היה אמן קנדי-אמריקני, שנולד בלי ידיים, אבל למד כיצד להשתמש ברגליו לביצוע משימות יומיות. האדון Eli Bowen  היה ספורטאי אמריקני שכונה "האקרובט חסר הרגל". הוא נולד עם פגם גנטי הנקרא פוקומליה, שגרם לרגליו להיות מחוברים למותניו. הוא למד ללכת על ידיו ועד מהרה החל גם להתנסות באקרובטיקה.

 

ילד יתום מקבל נעליים חדשות, 1940

 

 

בית היתומים הראשון הוקם בארצות הברית בשנת 1729. בשנת 1850 היו בה 56 מוסדות כאלה; וב-1900 היו כ-1,000 בתי יתומים ברחבי הארץ, שבהם התגוררו כ-100,000 ילדים יתומים. התנאים בבתי היתומים היו מטרידים, ובראשית המאה התשע-עשרה החלו פעילים חברתיים לפעול לסגירתם ולשלוח ילדים כאלה למשפחות, במקום למוסדות.

 

אהבה אמיתית מחזיקה לנצח: נשיקה בת 6,000 שנה

 

 

שני שלדים מחובקים אלה נמצאו בחפירות ארכיאולוגיות באירן, 1972. על פי ויקיפדיה, שני השלדים הם של גברים, כך שהסיכוי הוא שהם נהרגו בשל אהבה אסורה.

 

הביטלס מתכוננים לחצות את abbey road

 

 

את הצילום האייקוני של הביטלס, חוצים במעבר חצייה את הכביש בדרך לאולפן, צילם במצלמת Hasselblad, איאן מקמילן, חבר של ג'ון לנון ויוקו אונו.

 

אמי ויינהאוס בהופעה האחרונה שלה על במה, בבלגרד, 2011

 

 

כך החלה אמזון

 

 

ג'ף בזוס, האיש העשיר בעולם, במשרד הראשון שלו לחבה החדשה שהקים, אמזון.