בעיירת החוף Calpe, ספרד, מתחם המגורים La Muralla Roja הוא שילוב מדהים של השפעות ארכיטקטוניות צפון אפריקאיות, צבעי פסטל סוריאליסטיים וקונסטרוקטיביזם גיאומטרי. מתחם הדירות עוצר הנשימה הוא רק אחד ממעל 1,000 הפרויקטים של האדריכל Ricardo Bofill.

 

אם Wes Anderson היה מצלם סרט בספרד, הוא לבטח היה בוחר במונומנט כאחד האתרים שלו. הקירות הצבעוניים והתפאורה הדרמטית על גבי צוקים סלעיים, הופכים אותו לבניין ייחודי מהסרטים, אך אל תלכו שולל אחר הנוכחות הקולנועית שלו, המתחם הוא הרבה יותר מחזית יפה.
מזוויות שונות ומשחקי האור בשעות היום המשתנות, הנופים משתנים והמצוק הסלעי עם החומות העולות מול האוקיינוס, ​​יוצרים תחושה של מבצר סוראליסטי ייחודי, עולם משלו. למרות שהוא עשוי להיראות כמו מבצר או מבוך, La Muralla Roja (החומה האדומה באנגלית) הוא מתחם דיור שתכנן בופיל ב-1968 ונבנה ב-1973, עם פרשנות מחודשת וקונסטרוקטיביסטית של הקסבה ושל בנייני האדובה של צפון אפריקה.
המתחם כולל 3 סוגי מגורים: דירות סטודיו בשטח של 60 מ"ר, ודירות שניים ושלושה חדרי שינה בשטח של 80 ו-120 מ"ר, בהתאמה. בסך הכל, 50 בתים שהגישה אליהם מתבצעת באמצעות מכלול של מעברי פטיו מחוברים. על מרפסות הגג, יכולים הדיירים ברי המזל ליהנות מסולריומים, בריכת שחייה וסאונה. התוכנית הגיאומטרית מבוססת על הצלב היווני עם זרועות באורך 5 מטרים, המקובצות בדרכים שונות ומגדלי שירות עם מטבחים וחדרי רחצה הממוקמים בנקודת ההצטלבות שלהם.
מלבד המבנה, הצבעים הבולטים הם שהעניקו ל-La Muralla Roja את שמו ואת תהילתו. הם נבחרו תוך התייחסות לסביבה. גווני האדום השונים של החוץ מנוגדים לנוף בעוד שהפטיו והמדרגות צבועים בתכלת, אינדיגו וסגול כדי להתמזג עם השמים.
המתחם הממוקם ב-Calpe, עיירת חוף ליד ולנסיה שהיא כשלעצמה חובה לחובבי בופיל, מאחר ונמצאים בה גם מבנים אחרים שתכנן האדריכל, כמו Xanadú (1971), Las Villas (1982) ו- El Anfiteatro (1983). תוכלו אפילו ללון ב-La Muralla Roja שכן ישנן בו מספר דירות שניתן לשכור למספר לילות.