הספרייה העירונית של העיר בייג'ינג, שתכננו האדריכלים Snøhetta עם השותף המקומי ECADI, פתחה את שעריה לציבור והיא כוללת את מרחב הקריאה האקלימי הגדול בעולם, לצד יעד תרבותי תוסס בעיר.

 

הספרייה לא מאכלסת רק ספרים, אלא מהווה מרכז ללמידה, תרבות וקהילה, תוך שילוב אזורים לכנסים, תערוכות, הופעות ושיחזור ספרים עתיקים.
הספרייה העירונית של בייג’ינג משלבת את הנוף הטבעי עם הארכיטקטורה. במרכזה, חלל בגובה 16 מטר המקבל את פני המבקרים, מוקף בטרסות מדרגות מעוקלות, משקף את הנוף של נהר טונגהאי הסמוך. הטרסות משמשות כאזור לא פורמלי למנוחה, דיבור או קריאה, תוך שמירה על קשר לחלל הגדול יותר. אזורי קריאה חצי פרטיים קטנים יותר, משובצים ב’גבעות’. הנוף הפנימי הזה יושב מתחת לגג דמוי חופה בהשראת עצי הגינקו ומכניס אור יום דרך הפתחים הקטנים בין עלי הכותרת. עצי גינקו אמיתיים בכניסות מעצימים את האווירה הטבעית.
הפרויקט שואף להתמודד עם אתגרי האקלים באמצעות טכנולוגיות, כדי למזער את טביעת הרגל הפחמנית המגולמת והתפעולית של הבניין. עמודי עץ הגינקו מצוידים בטכנולוגיות בקרת אקלים, לרבות תאורה, בקרת אקוסטיקה ואיסוף מי גשמים. הפתחים המזוגגים מותאמים בהתאם לחשיפה לשמש, בעוד שבגג משולבים אלמנטים פוטו-וולטאיים כדי להבטיח ייצור אנרגיה מתחדשת.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית אדריכלות
+כתבות מומלצות
האסיינדה בהודו / MuseLAB
עיצוב פנים מהעולם
האסיינדה בהודו / MuseLAB
  בית Hacienda הוא מחווה למורשת הארכיטקטונית העשירה של ספרד ומקסיקו, שעוצב בהתאמה לאקלים
בית המגורים האייקוני Mulder House, בלימה, פרו
עיצוב פנים מהעולם
בית המגורים האייקוני Mulder House, בלימה, פרו
                   
מרכז הבריאות Zariquiey Foyer / בתכנון MIAS Architects
עיצוב פנים מהעולם
מרכז הבריאות Zariquiey Foyer / בתכנון MIAS Architects
                    ARENYS DE MUNT, SPAIN

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*