שתי אמניות יפניות יודעות ליצור בעלי חיים שניראים חיים ונושמים, אך עשויים מחלוקי נח ועיתונים ישנים וקרועים.

לפני 45 שנה, גארי דאהל מארה"ב, מכר אבנים רגילות, ארוזות יפה ומשווקות כאילו הן היו חיית מחמד אמתית. האמנית היפנית akie nakata מציירת בצבעים אקריליים על אבנים וחלוקי נחל והופכת אותם לבעלי חיים. בעלי החיים שלה, לעומת זאת, נראים אמתיים וחיים לגמרי והם בגודל כף היד. מבט העיניים של היצורים שלה, עשוי במיומנות כה רבה והיא זו שמקנה לה תחושה של יצורים חיים. האמנית מספרת שצורת כל אבן מזכירה לה בעל חיים והיא מנסה להתאים את בעל החיים שהיא מציירת, לצורת האבן. "בעיניי שלימות יצירה לא קשורה לכמות הפרטים שאני מציירת, אלא לשאלה אם אני מרגישה חיים באבן."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

האמנית היפנית Chie Hitotsuyama משתמשת בעיתונים משומשים, בכדי ליצור פסלי בעלי חיים מציאותיים להפליא, ממקאות יפניות ועד לטאות, תנין או קרנף. היא מגלגלת, מפתלת וכורכת פיסות עיתון רטוב בידיה, מתאימה את קווי המתאר של הפסלים עם ההדפסים הצבעוניים שלהם.
ילדותה של האמנית הייתה ספוגה בקולות, ריחות ותחושות ממפעל ייצור הנייר המסורתי של סבא שלה בפוג'י, מחוז שיזואוקה, יפן. מורשת אשר שימשה לה כהשראה באמנותה.
"עיתונים ישנים שהושלכו לאשפה משכו אותי כמדיום, גם כי הם מכילים היסטוריה וסיפורים אנושיים. בני האדם חוזרים על ההיסטוריה שלהם עצמם וחווים את מחזורי החיים והמוות".