המצעד השנתי של כלי שיט מעוצבים בהשראת הצייר הירונימוס בוש (1450–1516), The Floating Bosch Parade, יצא לדרך במורד נהר הדומל בהולנד, ביום חמישי, 20 ביוני.

 

מחזה אמנותי, תיאטרלי ומוזיקלי זה, מתרחש במשך ארבעה ימים והצופים על גדות הנהר, חווים תהלוכה צפה ושטה של 19 יצירות אמנות, באמצע המרכז ההיסטורי ‘s-Hertogenbosch, מקום הולדתו וביתו של הצייר. זו השנה העשירית לקיומו של האירוע, המוקדש הפעם לשדים בני זמננו.
במחזה השט Bosch Parade 2024, כמו באלה שבעבר, אמנים חזותיים, במאים וכוריאוגרפים מהולנד ומכל העולם יצרו מחווה של כבוד ליצירתיות ולדמיון של בוש, עם כלי שיט מוזרים, אבסורדים, מגוחכים, צבעוניים ועתירי פנטזיות, יוצגו לאלפי צופים. יצירות מרחפות, מתנדנדות ומשכשכות, באמצעותם יציגו אמנים בעלי שם, בשילוב תיאטרון, מחול ומוזיקה, את פרשנותם לנושא “שדים עכשוויים” – כמו, אלגוריתמים, סטטיסטיקות, דיווחים חדשותיים, מדיה חברתית, האקרים, עוקבים ומשפיענים ושאר המזיקים המאיימים על קיומנו.
היצירה “ספינת השוטים” של בוש (1490-1500), הייתה לאורך מאות שנים סמל לחברה אנושית פגומה. היא משמשת השראה למיצב “המסע של ספינת השוטים”, שיתקיים השנה, כדי להעביר ביקורת חברתית דומה על ימינו: צריכת יתר ורצון תמידי לחדש, גדול יותר וטוב יותר.
האירוע כולל גם אירוע נילווה, בשם “גן התענוגות הארציים Garden of Earthly Delights”, סטודיו באוויר הפתוח, במצודה מימי הביניים במרכז הרטוגנבוש. מה-23 במאי ועד ה-23 ביוני, תוכלו לראות ולפגוש שם אמנים עובדים בלהט אמנותי.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית אמנות
+כתבות מומלצות
עיר פינית משמיעה מוסיקה קלאסית כדי להרחיק חוגגים צעירים פרועים
מקומות
עיר פינית משמיעה מוסיקה קלאסית כדי להרחיק חוגגים צעירים פרועים
הרשויות ניסו שיטות שונות לפזר את בני הנוער, אך ללא הועיל, זאת, עד שלפני
העצים המהלכים בכפרים של איטליה
מקומות
העצים המהלכים בכפרים של איטליה
מדי פברואר, נכנסים עשרות הגברים ליער ומגיחים ממנו כשהם לבושים מכף רגל ועד ראש
המדומיין ניראה אמיתי, אצל האמנית Alex Prager
מקומות
המדומיין ניראה אמיתי, אצל האמנית Alex Prager
  הקריירה של הצלמת והקולנוענית זוכת האמי, החלה בצורה צנועה, כאשר התחילה לצלם בגיל

תגובה אחת

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*