לאיורים של Anita Jeram סגנון ייחודי וקל לזיהוי - הם תמיד מאירים באדיבות, אהבה ואופטימיות, כל כך טבעיים לילדים. הדמויות שלה הן בעיקר חיות ואפשר להתמוגג מהחמידות שלהן, שאי אפשר לעמוד בפניה.

 

אניטה נולדה ב-1965 ב- Portsmouth, אנגליה. אחיה ואחיותיה היו מבוגרים ממנה בהרבה והיא הייתה ביישנית קטנה, שלא דיברה הרבה. אמה עבדה בחנות וילונות ואביה היה מכונאי. לא היו לה הרבה ספרי ילדים כשהייתה קטנה והיא ציירה לעצמה ציורים עם סיפורים, אותם ציירה על כל פיסת נייר שמצאה, חלקם לא ממש רקע טוב לציורי ילדים. במיוחד אהבה לצייר חיות.
בבית הספר היא הייתה תלמידה גרועה במקצועות כמו מתמטיקה, אבל התבלטה בכישרון הציור שלה, עד שהמורה שלה למתמטיקה, הניחה ערימת נייר על שולחנה ואמרה לה לשכוח ממתמטיקה ופשוט לצייר עד סוף השיעור.
כשנישאה, בעלה היה נתקל בציורי החיות שלה ברחבי הבית. יום אחד, לאחר שמצא תמונה מקסימה במיוחד של חתלתול במטבח, הוא דחק בה לקחת את הכישרון שלה יותר ברצינות. השיחה הזו הובילה אותה ללמוד במכללה לאמנות במנצ’סטר, שם השלימה תואר באיור. אחד המורים שלה חיבר אותה להוצאה לאור Walker Books וחברת הבת האמריקאית שלהם, Candlewick Press ומשם הקריירה שלה כמאיירת ספרי ילדים , המריאה וממשיכה גם באיור אגרות ברכה ומוצרי קרמיקה עם איוריה.
לפעמים כשאתם אוהבים מישהו מאוד מאוד, אתם מחפשים דרך לתאר עד כמה הרגשות שלכם ענקיים. אבל כפי שמגלות הארנבות בספר ‘Guess how much I love you’, אהבה היא לא דבר שקל למדוד. הסיפור הקסום לזמן שלפני השינה, שכתב סם מקברטני, מאויר על ידי אניטה ג’רם והוא קלאסיקה בינלאומית שתורגמה ליותר מ-53 שפות, כולל לעברית ונמכרה ב-28 מיליון עותקים (יצא ב-1994).
ההצלחה שלה מעולם לא עלתה לה לראש, היא חיה חיים פרטיים ושקטים עם בעלה ושלושת ילדיה ובעלי חיים רבים, ליד הים, בצפון אירלנד.

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית אמנות
+כתבות מומלצות
האמן Lorenzo Duran גוזר עלים לסצנות
אמנות
האמן Lorenzo Duran גוזר עלים לסצנות
 
המדומיין ניראה אמיתי, אצל האמנית Alex Prager
אמנות
המדומיין ניראה אמיתי, אצל האמנית Alex Prager
  הקריירה של הצלמת והקולנוענית זוכת האמי, החלה בצורה צנועה, כאשר התחילה לצלם בגיל
מסע הפרסום המוזר והפלאי של יום השנה ה-45 לבלט הונג קונג
אמנות
מסע הפרסום המוזר והפלאי של יום השנה ה-45 לבלט הונג קונג
מסעות הפרסום של הבלט של הונג קונג, תמיד הפתיעו במקוריותם המפתיעה: לציון יום השנה