בקוסקו Cusco, פרו, מתגלים פסלים עצומים של אלים אנדים עתיקים, החצובים בהר סלעי. תרבות האינקה התבססה לראשונה באזורים ההרריים של פרו העתיקה, בתחילת המאה ה-13. האימפריה שיצרו, שבסיסה בעיר הבירה שלה קוזקו, התפשטה לאורך חופי האוקיינוס ​​השקט והרמות האנדיות ובסופו של דבר היא הפכה לאימפריה הגדולה ביותר באמריקה הטרום-קולומביאנית.

המאצ'ו פיצ'ו בדרום פרו הוא אחד האתרים הארכיאולוגיים המשמעותיים ביותר שהותירו בני האינקה. כמחווה לתרבות ולמורשת המרתקת של אימפרית האינקה, חשף לאחרונה הפסל יליד קוסקו, Michael de Titan, סדרת פסלים המתארים אלים עתיקים שונים באנדים, אותם חצב וגילף בהר קדוש בקוסקו, הנחשב לאחד ה'אפוסים' של האימפריה. בני האינקה האמינו כי האלוהות שוכנת ב"הרים הקדושים". בהרים אלה הם הביאו מנחות, נשאו תפילות, קיימו טקסים ואפילו הקריבו קורבנות אנושיים כדי לתקשר עם האלים.
האנדרטאות המודרניות, Apukunaq Tianan (משמע 'משכן האלים'), הן דמויות ענק של אלים אנדים עתיקים, כמו אלת כדור הארץ פצ'אמאמה, שנחצבו באמצעות אזמל ופטיש בלבד. גם ראש פומה מפוסל שם, שנחשבה לחיה אלוהית והייתה חלק מטרילוגיית האינקה, כולל הקונדור והנחש.
האטרקציה החדשה נפתחה רשמית בחודש יולי 2021, ביום העצמאות של המדינה.