אורורה ורגאס Aurora Vargas ומשפחתה פונו מביתם ב-1959.
10,000 יחידות דיור ציבורי אושרו להיבנות בצ’אבז ריווין, לוס אנג’לס, בשנת 1950 וכל התושבים התבקשו למכור את בתיהם, כדי לפנות מקום לפיתוח מחדש באזור לבניית דיור ציבורי. נוריס פולסון, ראש העיר, מצא דרך להתחמק מחובתה של העירייה לבנות את פרויקט הדיור ובמקום זאת, חתם על חוזה להביא את ברוקלין דודג’רס ללוס אנג’לס, תמורת ההבטחה לבנות להם אצטדיון חדש בצ’אבז ואלי. ב-1959 פינתה העירייה את המשפחות האחרונות שנותרו שם ועל חורבות בתיהם, אצטדיון הדודג’רס נפתח רשמית ב-10 באפריל 1962.

 

אב אלכוהוליסט ובנו

 

הילד Diego Frazão Torquato, בן 12, מריו דה ז’נרו בברזיל, מנגן בכינור בלוויית המורה שלו, אשר סייע לו להיחלץ מהעוני, מהסבל והאלימות – באמצעות נגינה בכינור.
הילד זכה לכינוי Diego do Violin, בעקבות נגינתו המרגשת בהלווייתו של Evandro João da Silva, שהיה מורו וגם פעיל חברתי, אשר נהרג בדצמבר 2009, בנסיבות אשר עוררו כעס ציבורי, למה שניראה כתנקשות פוליטית.
דייגו לקה בסרטן דם ונפטר מהסתבכות ניתוח תוספתן, ב-1 באפריל 2010.
Photo: Marcos Tristèo, 2009

 

 

אלה פיצג’רלד יושבת בכלא, לפני כניסה לתאה, על ששרה בפני קהל משולב בלבנים ושחורים, ב-1955.
מפיק מופעי הג’אז האמריקאי, Norman Granz, שכר את היכל המוזיקה Houston’s Music Hall, הוריד את כל השלטים שציינו “לבן” או “שחור”, למשל בשירותים ואפשר לשחורים ולבנים לשבת זה לצד זה. זה לא הפריע לאיש מהקהל, אבל המשטרה התייצבה ועצרה את המופיעים, יחד עם פיצג’רלד, שלגמה קפה בעת אתנחתא. הקבוצה הובלה לתחנת המשטרה, שם שוטר אחד ביקש מפיצ’רלד חתימה. לאחר ששילמה קנס, הקבוצה שוחררה.

 

 

מליטה בנץ Melitta Bentz (בתמונה עם בעלה הוגו בשנת 1897), הייתה עקרת בית גרמנייה שאהבה את הקפה שלה, אבל שנאה מאד את הבוץ שנשאר בכוס ויותר מזה, את הבוץ השחור שנשאר בסיר הנחושת בו הכינה את הקפה והצריך לנקות אותו. לכן, היא המציאה את מסנן הקפה (פילטר), אותו הכינה מהדפים שקרעה ממחברות בית הספר ישנות של בנה הורסט. היא תקעה אותם בתוך סיר המתכת שלה, הוסיפה אבקת קפה ושפכה עליה מים חמים, שטפטפו דרך הנייר.
⁣ביולי 1908 היא הלכה ורשמה פטנט על מסנן הנייר שלה, במשרד ממשלתי בברלין ואף הקימה חברה לייצור מסנני קפה, בדירתם בדרזדן. החברה גדלה ובעלה הצטרף לעבוד אצלה, בתקופה שבה נשים אפילו לא הורשו להצביע.⁣
בשנות ה-30 שינתה מליטה את הפילטר המקורי ויצרה לו צורת חרוט ובהמשך, עברה לייצר את המסננים שלה בסין.
⁣נכון לשנת 2019, קבוצת Melittla המייצרת מסנני ומכונות קפה, מעסיקה 5654 עובדים בכל רחבי העולם ובשנת 2017, דיווחה על הכנסות של 1.7 מיליארד יורו.

 

זוג חובק זה את זה, בהריסות מפעל שהתמוטט

 

חסר בית ממתין לקבל את מנת האוכל שלו, הניתנת בחינם באיד אל פיטר, במסגד בניו דלהי, הודו

 

האינג יו, בן 29, מליט פניו בידו, כשגשם יורד על שרידי ביתו בסמוך לבירת מיאנמר, יאנגון (רנגון). במאי 2008, אז פגע הציקלון נרגיס בדרום מיאנמר, הותיר מיליונים חסרי בית וגבה יותר מ -100,000 קורבנות.

 

כלבה בשם “לאו” יושבת יום שני ברציפות בקברו של בעליה, שמת במפולות הרות האסון ליד ריו דה ג’ניירו בשנת 2011.

 

“חכה לי אבא”, מאת Claude P. Dettloff, ווסטמינסטר, קנדה, באוקטובר 1940.

 

גרג קוק מחבק את כלבתו קוקו לאחר שהצליח למצוא אותה בביתו ההרוס באלבמה בעקבות הטורנדו במרץ 2012.

 

במהלך שיטפונות אדירים בעיר קוטאק, הודו, בשנת 2011, הציל גיבור כפרי חתולי רחוב רבים, בכך שנשא אותם עם סל על ראשו.

 

חייל רוסי מנגן בפסנתר נטוש בצ’צ’ניה ב -1994.

 

מיסיונר מחזיק בידו של ילד אפריקאי מוכה רעב

 

הכלב זאניייר הציל חיים של אלפי אנשים, במהלך פיגועי הטרור במומבאי במרץ 1993, על ידי גילוי של עשרות אלפי ק”ג חומרי נפץ, רימוני יד וסוגי תחמושת אחרים. הוא נקבר בהצטיינות מלאה בשנת 2000

 

 

צילום של זוג אינדיאנים צעיר
צולם ליד Waterhen River
אשר ב-Saskatchewan, Canada
שנה: 1931
צולם על ידי – Photo by Paul Coze.
במאה ה-18, חילק צבא ארה”ב לילידים האינדיאנים, שמיכות חמות. שמועות, שהסתמכו על מעט ראיות, טענו שהשמיכות היו נגועות במתכוון באבעבועות שחורות, סוג של לוחמה ביולוגית. ארה”ב הכחישה וטענה כי השמועות המפוברקות הופצו על ידי פרופסור מאוניברסיטת קולורדו, אשר פוטר ממשרתו.

 

 

נאמנות נשית
בשנת 1140, המלך קונרד השלישי הטיל מצור על ויינברג, עיר השוכנת בדרום מערב גרמניה, שהייתה אז חלק מהאימפריה הרומית הקדושה.⁣
⁣לפני שהורה על התקיפה שתכניע את העיר, החליט קונרד לחסוך את חייהן של כל הנשים בעיר. הוא הצהיר שהוא מאפשר להן לצאת, עם כל מה שיכלו לשאת על כתפיהן והבטיח שהמלך תמיד עומד במילתו.
⁣הנשים השאירו מאחור את כל רכושן ויצאו מהעיר כשהן נושאות את בעליהן על כתפיהן.
⁣המלך אכן עמד בדיברתו ואף נהנה מחוכמת תחבולתן של הנשים.
⁣כיום, הנשים שהצילו את חיי בעליהן ידועות בשם “הנשים הנאמנות של וינסברג” (Treue Weiber von Weinsberg). הריסות הטירה שבמרכז העיר, עדיין שורדות והן ידועות בשם Weibertreu (“נאמנות נשית”).⁣

 

Painting: “The Kiss” (1840) by Otto Friedrich Theodor von Möller.

 

תיק משפט אנגלי בן 187 שנה, הידוע בשם Saverland v. Newton (סברלנד נגד ניוטון):
בשנת 1837, גבר בריטי בשם Thomas Saverland תבע את Miss Caroline Newton, על שנגסה באפו, כאשר ניסה לנשק אותה בכוח, בניגוד לרצונה.
העיתון הנפוץ בתחילת המאה ה-19, Bell’s New Weekly Messenger, דיווח על כך ב-30 באפריל 1837: “המתלונן, שפניו נשאו עדויות שאין עוררין על הפציעה הקשה שנגרמה לו, כאשר החלק הבשרני של הנחיר השמאלי שלו נעלם לחלוטין”. העיתון מתאר את הנאשמת, “אישה שמנה בגיל העמידה”, שאמרה שאין לו זכות לנשק אותה, “היא לא סוג כזה של נשים. אם היא הייתה רוצה שינשקו אותה, יש לה את בעלה לשם כך והוא גבר הרבה יותר יפה מהנאשם, אפילו עוד בטרם איבד את אפו”.
לאחר שמיעת העדויות בהליך ההוכחות, יצא חבר המושבעים לגבש החלטה, כאשר השופט פונה אליהם ואומר, שאין זה משנה מה תהיה החלטתם, גם אם ימצאו אותה אשמה, בית המשפט לא ישית עליה שום עונש, שכן התובע הביא את העונש על עצמו.
חבר המושבעים, ללא היסוס, זיכה אותה. השופט פנה אל התובע ואמר שהוא מצטער על אובדן אפו, אבל אם הוא ישחק עם חתולים, עליו לצפות להישרט. בפנותו אל חבר המושבעים, אמר “רבותיי, דעתי היא שאם גבר מנסה לנשק אישה בניגוד לרצונה, יש לה כל הזכות לנשוך לו את האף, אם יש לה חשק לעשות זאת”.
המקרה מצוטט כיום לעתים קרובות כמבשר ה”לא אומר לא” של היום, ביסוס זכותה של אישה להגן על עצמה בכוח מפני תקיפה מינית.

לכל הכתבות בקטגוריית אמנות
+כתבות מומלצות
האשה בבוגאטי הירוקה, שהפכה לסמל של האר-דקו
אמנות
האשה בבוגאטי הירוקה, שהפכה לסמל של האר-דקו
  אחד מסמלי האר-דקו המכוננים, הוא הדיוקן העצמי של Tamara de Lempicka, לבושה בירוק
ארמון האמנות הסודי שהקים אאוטסיידר ב-Birkenhead, אנגליה
אמנות
ארמון האמנות הסודי שהקים אאוטסיידר ב-Birkenhead, אנגליה
  במשך 30 שנה עמל חובב האמנות היצירתי, כדי להמיר את ביתו השכור לווילה
פסלי ידיים במקדש של אל הרגליים
אמנות
פסלי ידיים במקדש של אל הרגליים
           

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*