אם יש לכם תכניות לבקר בעירייה, אתם בהחלט לא אתה מתגאים על כך בפני החברים שלכם. בתי העיריות הם לרוב אולמות מחניקים, עם המולה, תורים וניירת אינסופית.  אלה מקומות שאנחנו נאלצים לבקר בהם בכדי לעדכן נתונים אישיים או לשלם מיסים. הדמיון היחיד, אם זה בכלל ניתן להשוואה, בין בניין העירייה לפארקים לשעשועים, זה שאנחנו חולמים להיות שם בזמן שאנחנו ממתינים בתור שלא נגמר. אבל אם בית העירייה של Aore ב-Nagaoka  שביפן היה פרק שעשועים, הוא היה במקום ה-3 בין אלה שהם הכי פופולריים בכל יפן.

בניית בית העירייה הזה הושלמה בשנת 2012 והוא נועד להיות אייקון אדריכלי שיעורר ויחזק את הכלכלה המקומית. זה בדיוק מה שהמבנה השיג. בעיר עם אוכלוסייה בת 280 מיליון אנשים, Aore כפי שהוא נקרא, מושך אליו כ-1.2 מיליון מבקרים בשנה. זה בערך כמות  המבקרים לה זוכה פרק השעשועים הלאומי הפופולרי Yomiuri.

 

7060877525_807cbb87dc_b

 

בית העירייה Aore תוכנן על ידי האדריכל הנודע Kuma  Kengo, שחזונו היה לייצר את המבנה כמקום שבו אנשים היו רוצים להתאסף. במילים אחרות, ההפך ממה שמבני עיריות אחרות בדרך כלל עושים. לשם כך היה צריך למשוך אותם כבר בכניסה עם חזות מזמינה. קומה יצר פסאדה בהשראת מסתורי הכניסה לחצר של בתים יפניים מסורתיים. כך יכולים אנשים להתקרב לבניין מבלי להרגיש מאוימים.

 

JAU_Ao-Re-Nagaoka-by-Kengo-Kuma13

 

7060878487_34325bd517

 

שינוי מרכזי נוסף שהוצע ושולב בבניין, היה הצבת הלשכות בקומת הקרקע.  בדרך כלל, לשכות שימשו פוליטיקאים לדיוניהם ונתפסו תמיד כמפחידות, לכן תמיד נבנו בקומה העליונה של בניין העירייה.  על ידי הצבתן בקומת הקרקע, הן אפשרו לאזרחים לחזות בטיפול בהליכיהם באמצעות 2 חלונות גדולים, כך הארכיטקטורה יצרה זיקה בין הממסד לאזרח.  לוחות העץ התלויים על התקרה, במיוחד שהם חלק ממסורת מקומית, גם מסייעים ליצור סביבה ידידותית יותר, שאינה מחניקה.

כל הבניין, למעשה, מעוצב עם ציפוי עץ זהה שיוצר תחושה חמימה ומסבירת פנים. כך הפך הבניין למקום מפגש למקומיים ותיירים, למרות ש אין בו רכבות הרים.

 

Nagaoka-City-Hall-Aore-by-Kengo-Kuma-18

 

Nagaoka-City-Hall-Aore-by-Kengo-Kuma-19

 

לכל הכתבות בקטגוריית דומוס
+כתבות מומלצות
על פשטות ועל גדולה
דומוס
על פשטות ועל גדולה
  התכנית האדריכלית צימצמה בכל מה שלא רלוונטי, בכדי להתמקד בבניין עצמו. עם זאת,
מלון בתוך סילו, דרום אפריקה
דומוס
מלון בתוך סילו, דרום אפריקה
חלק אחר של הסילו, הפך לבית מלון – silo hotel. המלון החדש שוכן בתוך
אריכטקטורה המשמשת כנוף
דומוס
אריכטקטורה המשמשת כנוף
מרכז תרבות ציבורי זה, נבנה באזור עוני, בו השתוללו בעבר כנופיות של סוחרי סמים,

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*