קבוצת אדריכלים ומעצבים, רכשה בית נופש שהיה שייך למיליונר ידוע, שהיווה דמות מרכזית בסצנת האר-נובו ב-1915 וחילקה את הבית ל-12 יחידות דיור

 

 

DO100315003

וילה פולטי עוצבה סביבות 1915 על ידי GIUSEPPE SOMMARUGA. הנכס חולק לאחרונה ל – 12 יחידות דיור, ארבע מתוכן שופצו בפרויקט של ASTORI DE PONTI ASSOCIATI.

 

DO100315002

שיפוץ רב-פנים יוצר ארבע דירות עצמאיות בצורות ובגדלים שונים. יותר מאשר הדירות האחרות בוילה, הקומה המרכזית המשופצת שמרה על אווירת הארט-נובו שלה. NICOLA DE PONTI יוצר דיאלוג בין מבנה הוילה של SOMMARUGA ובין הצרכים העכשוויים של ארבעה לקוחות. לתת מרחב למפגש משפחתי של הבדלים

 

וילה ב- LANZO D’INTELVI שעוצבה בסביבות 1915 על ידי GIUSEPPE SOMMARUGA , דמות מרכזית בסצנת האר-נובו האיטלקי, היא מסגרת הרקע לשיפוץ של NICOLA DE PONTI של ארבע דירות בגדלים ובסגנונות שונים. וילה פולטי אשר נבנתה עבור יזם כבית נופש בתוך פארק ירוק, הועמדה למכירה לפני שנים אחדות וחלקה ל12 יחידות. כמו שקורה פעמים רבות במקרים אלו, החלוקה לא התייחסה לעיצוב המקורי, מה שהקשה על שיפוץ והתאמת החללים מחדש. אך הווילה שמרה על חינה ועל הפוטנציאל שלה, ולכן משפחתו של DE PONTI – משפחה של אדריכלים ומעצבים – חשבה כי זה יהיה בית נופש מוצלח, בחלוקה ליחידות עצמאיות, למפגשיהם בסופי שבוע.
במרחק של שעה וחצי ממילנו, LANZO ניצבת מעל אגם COMO, בגובה של 950 מ’, קרוב לגבול השווייצרי. בעיר, המלאה וילות מן המאה העשרים, יש אוירת חופש נוסטלגית.
וילה פולטי היא דוגמה מובהקת לסגנונו של SOMMARUGA (1867- 1917). מרפסות ומדרגות הברזל המעוטרים שלו, בשילוב עם פרטי אדריכלות נוספים של הנפח-אמן (ALESSANDRO MAZZUCATELLI ( 1865- 1938, נותנים לווילה מראה של אלגנטיות מוקפדת. הגישה לקומת הקרקע היא מן החצר, ולקומה המרכזית (PIANO NOBILE) יש תקרות מאוד גבוהות. מעליה 3 קומות נוספות, כאשר שתיים מתוכן שימשו עליות גג נמוכות עם גג נטוי. השינוי במבנה היה צריך לקחת בחשבון את המידות ואת המערך התכנוני יוצאי הדופן , וכן את הצרכים החדשים בפיתוח הפרויקט.

 

DO100315006

 

DO100315007

 

DO100315008

 

DO100315009

פרט של ארונות הקיר ומראה של דירתה של FRANCESCA DE PONTI. חלל קטן ורצוף של הבנוי בשני מפלסים. המדרגות והארונות משמשים כקישור לאיזור הלילי. עץ הארזית של קורות המבנה מושחר מפאת גילו ומהווה קונטרסט לקרשי התקרה עצמה, שהינם מאותו העץ אך צבועים לבן.

 

דירה עם תקרות בגובה 5 מטרים נמצאת בקומה הראשונה של הבית, שעוצבה עבור משפחת אחיו של האדריכל, MATTEO DE PONTI. כאן התכנית משמרת לחלוטין את ניחוח האר-נובו: מן הטפטים ועד למסגרות ה-STUCCO של המראות, האח והחלונות, מן הדלתות, והידיות ועד לרצפת עץ האלון העתיקה ורדיאטור מזדמן. העבודה על הדירה היא כמעט שימור, עם תוספת של גרם מדרגות ספיראלי וקומת ביניים. אלמנטים אלה מולבשים על על הפנים הקודם כדי ליצור מפלס נוסף, הכולל חדר אמבט ושני חדרי שינה הצופים על הקומה התחתונה. התוספות החדשות פתרו בעיה של ההידור הישן של של הדירה לפני השיפוץ שלה. דיאלוג של ניגודים נוצר בין הישן לחדש. 160 מ”ר , עם חלונות גדולים הצופים לפארק, דירה זו היא המזכירה ביותר את את הווילה מקורית של SOMMARUGA. שתי קומות במעלה המדרגות עם מעקה ברזל מעוטר אנו מגיעים לדירה קטנה שתוכננה עבור אחותו של האדריכל- FRANCESCA, ואחת השמורה עבור DE PONTI עצמו. עליות הגג לשעבר ,אשר נבנו ללא כל קשר אדריכלי או עיצובי לווילה עצמה, תוכננו לחלוטין מחדש. המאפיין המקורי היחיד שנותר הוא עץ הארזית של הגג, שהושחר עם הזמן. הריהוט המוזמן, כולל המטבח, מזכיר עיצוב פנים של ספינה, נותן את הטון לדירת 50 המ”ר, שהוקצתה לאחותו חובבת הצבע של האדריכל, לשימוש משפחתה הקטנה. הדירה מאופיינת על ידי גרם המדרגות הקצר המוביל לחדר השינה וארונות הקיר הבנויים לאורכו. הדלת הבאה נפתחת לתוך דירתו של NICOLA DE PONTI. מתוכננת להכיל עד 8 אנשים, דירה זו מתפרשת על פני 140 מ”ר, על שלושה מפלסים ומעוצב בצורה מגוונת ומלאת חיות. מעין מסדרון טלסקופי מוביל אל המטבח- פינת אוכל, הכולל פינת ישיבה, משם מגיעים לחדר אמבט ולחדר ילדים. אחרי מספר צעדים נוספים מגיעים לאזור פתוח רב שימושי, ומשם למפלס העליון ובו חדר שינה מרכזי עם חלון הפונה מטה פלוס ארונות ואמבטיה.

 

DO100315010

 

DO100315011

 

DO100315012

דירתו של NICOLA DE PONTI, המתפרש על פני מספר מפלסים. חדר השינה במפלס העליון נפתח אל המטבח-פינת אוכל ואל איזור המגורים עם קיר זכוכית המאפשר כניסת אור לחלל ומקשר בין המפלסים השונים. החלל שמתחת לחלק הנמוך של הגג הנטוי מנוצל לאיחסון.

 

גרם מדרגות נוסף מוביל לדירת הקומה העליונה, שעוצבה עבור הוריו של האדריכל. כאן האווירה משתנה לחלוטין. חלל אחד גדול עם קירות אבן, עם אח בעל מסגרת אבן צפחה, המהווה את הפוקוס המרכזי, מסביבו מסודרים אזורי המטבח, היום והלילה. לחומרים כאן תפקיד מרכזי. אבן MOLTRASIO כחיפוי על הקירות נותן מראה בלתי אחיד, הרצפה והריהוט מעץ אגוז. גם כאן העץ הכהה של הזז בולט לעומת אבן הצפחה והמתכת. האור עמום. בשבח הצל,אומרת ANTONIA ASTORI , המעצבת ואימו של האדריכל, בהתייחסה לספר של JUNICHIRO TANIZAKI . החומרים באים במקום דקורציה על פני 120 המטרים הרבועים הכוללים גם את חדר האמבט, ונותנים אווירה יפנית.
NICOLA DE PONTI לוקח בחשבון ונותן פרשנות לאישיויות המגוונות של בני משפחתו-לקוחותיו, להיסטוריה הקודמת של המבנה ולצרכים הפרקטיים של החיים היום. הכל מסתדר יחד ומשתלב בעיצוב חכם. שלוש הדירות בקומות השלישית והרביעית, מפוזרים על פני מספר מפלסים, יכולים להתחבר מחדש מחדש בקלות, במקרה של שינויים עתידיים.

 

DO100315001

 

DO100315015

מראה של חדר האוכל בדירת MATTEO PONTI, המתאפיין בעזרת גרם המדרגות הספירלי וקומת הביניים. מאפיינים מבניים אלה אפשרו יצירת שני חדרי שינה בגלריה התלויה. הם נפתחים- לחדר הילדים ולחדר השינה המרכזי/מטבח.

DO100315004

מדרגות הברזל היצוק של הנפח-אמן ALESSANDRO MAZZUCOTELLI.

 

 

Lanzo-disegni-piano-quarto_OK

 

 

Lanzo-disegni-piano-terzo_OK

 

PROSPETTI_OK

 

 

וילה פולטי, לנזו
עיצוב: NICOLA DE PONTI/ASTORI ASSOCIATI

 

לכל הכתבות בקטגוריית דומוס
+כתבות מומלצות
על פשטות ועל גדולה
דומוס
על פשטות ועל גדולה
  התכנית האדריכלית צימצמה בכל מה שלא רלוונטי, בכדי להתמקד בבניין עצמו. עם זאת,
מלון בתוך סילו, דרום אפריקה
דומוס
מלון בתוך סילו, דרום אפריקה
חלק אחר של הסילו, הפך לבית מלון – silo hotel. המלון החדש שוכן בתוך
אריכטקטורה המשמשת כנוף
דומוס
אריכטקטורה המשמשת כנוף
מרכז תרבות ציבורי זה, נבנה באזור עוני, בו השתוללו בעבר כנופיות של סוחרי סמים,

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*