תצוגה בתערוכה מסחרית של קולטי שמש פשוטים למראה, הפכה לחוויה: המבקרים מצאו עצמם מרחפים מעל גגות עיר קטנה, שנבנתה במהופך והשתקפה ברצפת מראה

 

 

110608595

מבקרי התערוכה מצאו עצמם מרחפים מעל גגות העיר הסולארית הזו, בביתן ששטחו 104 מ”ר, כמו “קרלסון על הגג” בספרה של אסטריד לינדגרן

אטלייה העיצוב הגרמני Nagel-Theissen, נתבקש לאחרונה לעצב ביתן לחברת Luxor Solar GMBH, לתצוגתם בתערוכת Intersolar — היא התערוכה הגדולה בעולם בתחום התעשייה הסולארית במינכן. הם ביקשו להציג שני מוצרים — קולט שמש מונו קריסטלי וקולט שמש פולי קריסטלי: קולטים סולאריים ייחודיים ומפותחים טכנולוגית, אולם אפרוריים לגמרי ולא סקסיים עיצובית, ובמבט ראשון אינם נראים שונים מקולטים סולאריים אחרים הנמצאים בשוק. המעצבים נתבקשו גם לשדר את הקונספט המרכזי של LUXOR באמצעות עיצוב הביתן, והמוצר עצמו הוצג, על פי הנחייה מפורשת של הלקוח, בעזרת מכשירי iPad ולא עם כרזות וסיסמאות.

 

110608001

המעצבים בחרו לקחת את הקונספט המרכזי של Luxor — “אנו רוצים לתרום לעיצובו מחדש של העתיד ולפתור בעיות של אנרגיה”, ולהקים את העיר הסולארית “לוקס–סיטי”, כשהביתן הופך לחלל חווייתי תלת מימדי ויוצא דופן. מבקרי התערוכה מצאו עצמם מרחפים מעל גגות העיר הסולארית הזו, בביתן ששטחו 104 מ”ר, כמו “קרלסון על הגג” בספרה של אסטריד לינדגרן. הם יכולים היו להביט לעומקו של נוף הכרך, מעל אינסוף גגות וסמטאות ופנסי רחוב. על כל הגגות הותאמו פאנלים לקליטה סולארית.
אפקט הריחוף מעל העיר הושג באמצעות משטח הרצפה — מראה–מוזהבת, אשר לוקס–סיטי השתקפה בה. השתקפות זו גם הכפילה את גודלו של הביתן. בנייני העיר הקטנים ניבנו במהופך מעל רצפת המראה, קולטי השמש צמודים אליהם ותלויים כלפי מטה לכיוון המבקרים. חלק מן הגגות היו תלויים כל כך נמוך, שצידם התחתון שימש כדלפקים עבור עובדי החברה ששוחחו עם מבקרים מתעניינים בתערוכה.
גם חזית הביתן הדו–קומתי, המספקת מקומות אחסון, מטבח, נקודת מודיעין ושלושה חדרי ישיבות, עומדת גם היא על הראש: הגמלון הוא נישה שבה ניתן לשבת, הבליטה של הגג היא נקודת המודיעין, והמדרגות מוסיפות נופך של ציור של M.C. Escher. טקסטים בשפה בלתי ידועה הודבקו לחזית הדוכן: אלה מפוענחים בעזרת ההשתקפות:

 

110608009

רצפת מראה בצבע מוזהב מאפשרת מבט על כל העיר הסולארית הזו, לוקס-סיטי, וגם מכפילה את נפחו של הדוכן. הכל עומד הפוך מעל לרצפת המראה.

 

110608018

חלק מן הגגות יורדים כל כך נמוך שהחלק התחתי שלהם משמש שולחן ללקוחות פוטנציאליים ביריד.

 

110608524

הבניינים הקטנים תלויים מהתקרה, גגותיהם המכוסים קולטים סולאריים, נוטים לכיוון המבקר.

Zeichnung_Mon-Oncle_gespiegelt_022B_be

הגמלון הוא פינת ישיבה, ובליטת הגג משמשת נקודת מידע למתעניינים. יחד עם גרמי המדרגות הכל מזכיר ציור של  ECSHER.C.E

www.nageltheissen.de

דוכן LUXOR SOLAR GMBH
תכנון  Atelier Nagel Theissen
צילום  Brigida González

לכל הכתבות בקטגוריית דומוס
+כתבות מומלצות
על פשטות ועל גדולה
דומוס
על פשטות ועל גדולה
  התכנית האדריכלית צימצמה בכל מה שלא רלוונטי, בכדי להתמקד בבניין עצמו. עם זאת,
מלון בתוך סילו, דרום אפריקה
דומוס
מלון בתוך סילו, דרום אפריקה
חלק אחר של הסילו, הפך לבית מלון – silo hotel. המלון החדש שוכן בתוך
אריכטקטורה המשמשת כנוף
דומוס
אריכטקטורה המשמשת כנוף
מרכז תרבות ציבורי זה, נבנה באזור עוני, בו השתוללו בעבר כנופיות של סוחרי סמים,

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*