עם תקציב של יותר מ -1.25 מיליון $ ארה”ב, מסגרת זמן של שנתיים, בניין קיים בן 20,440 מ”ר, הפרויקט היה אחד מהמרתיעים. הוסיפו לזה את העובדה, כי הלקוח הוא אחד השחקנים המרכזיים בענף הדיגיטלי התחרותי הסיני – אשר בדרך כלל לא ידועים במתן תשומת לב רבה למיתוג או עיצוב – יחד עם הדרישה “לתרגם לשפה פיגורטיבית את המציאות של האינטרנט כקטליזטור החשוב לשינוי בחיים ובחברה שלנו.”

 

datacentre1

 

אבל כל זה לא הרתיע את האדריכל האיטלקי Alberto Puchetti, לקבל את המשימה הזאת ולעצב את הסניף בהונג קונג של חברת האינטרנט הסינית Arboit. תפקידו היה ליצור עבור מטה החברה מקום עבודה ל-200 אנשי צוות, כולל משרדים ואולמות תצוגה.

 

datacentre3
האזור העיקרי של הפרויקט, תפס מחצית משטח קומת הקרקע של הבניין כולו. מרחב זה כולל את הכניסה ללובי, משרדים, חדרי ישיבות, חדר הבקרה של שרת הענן, כמה ביתנים עבור התקנות מולטימדיה המציגים את שירותי החברה בתוך חדר של 180 מעלות, גלריה להצגת אביזרים של ענן, מסכי וידאו 3D עשויים כדורי פלסטיק, ביתן וידאו אינטראקטיבי, שני שולחנות תצוגה להצגת מודלים ארכיטקטוניים של התוכניות העתידיות של החברה עבור פארקים תעשייתיים.

 

data6
קונספט העיצוב המתעופף בשמים, נבע מן הסוללות של שרתים, המזמזמים בצליל מונוטוני מהדהד המזכיר נהמת מטוסים. עפים דרך השמים הפך לנושא שדרכו המעצבים תרגמו את הרעיון של הכביש הדיגיטלי, כזרם של נתונים החוצים את השמים לשרת את חיינו.

 

data5
המעצבים תיארו זאת: “הפרויקט הוא חגיגה של האינטרנט כזרם של שטח מעביר מידע ואנשים מעורבים במציאות שלא מן העולם הזה, מוצאים את עצמם הולכים על עננים”.

 

data4
הצבעים בפרויקט לבנים עם שבעה גוונים של כחול – צבע המותג. החריג היחיד הוא צינורות הקירור הצבעוניים, בניסיון לעורר אווירה שמחה וחיובית.

 

data3
ב -30 מטרים של המנהרה המקשרת בין התצוגה ללובי הכניסה, מבט אווירי על העיר גואנגזו מכוסה עננים, מוקרן על הרצפה. כאשר המבקרים הולכים על זה, חיישנים מגיבים בתנועת עננים וחשיפת העיר במבט הציפור.

 

data2

 

data1

 

dat1

 

לכל הכתבות בקטגוריית דומוס
+כתבות מומלצות
על פשטות ועל גדולה
דומוס
על פשטות ועל גדולה
  התכנית האדריכלית צימצמה בכל מה שלא רלוונטי, בכדי להתמקד בבניין עצמו. עם זאת,
מלון בתוך סילו, דרום אפריקה
דומוס
מלון בתוך סילו, דרום אפריקה
חלק אחר של הסילו, הפך לבית מלון – silo hotel. המלון החדש שוכן בתוך
אריכטקטורה המשמשת כנוף
דומוס
אריכטקטורה המשמשת כנוף
מרכז תרבות ציבורי זה, נבנה באזור עוני, בו השתוללו בעבר כנופיות של סוחרי סמים,

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*