עיצוב בית המלון הקרוי על שמה של גאלה, אשתו והמוזה של הצייר סלבדור דאלי, עושה שימוש בדימויים ואובייקטים הלקוחים מיצירותיו של הצייר הסוריאליסטי, וגם מיישב ניגודים מרובים כמו בחיי בני הזוג, בין הישן והחדש, הדיסקרטי והראוותני, האלגנטי ובלתי פורמאלי.

 

 

140325991464304

בית המלון הקרוי “גאלה” שנפתח עתה בברצלונה, נושא אף הוא את שמה של אשתו והמוזה של הצייר סלבדור דאלי, ועיצובו של המלון בהתאם, בהשראת אמנותו של הצייר ודמותם של בני הזוג. גאלה ודאלי – כמו עיצוב המלון עצמו, יצרו זוג סביר המיישב ניגודים מרובים בין הישן והחדש, הדיסקרטי והראוותני, האלגנטי ובלתי פורמאלי.

 

AD_VINCCI_GALA_10

 

מפגש אקראי בין שני זוג בשנת 1929, הפך להרי גורל ורב השפעה לא רק על חייהם, אלא על התרבות האנושית, האמנות, הקולנוע, העיצוב, תעשיית האופנה, האקססוריז והבשמים ובכלל, עולם הדימויים הרומנטי שלנו. הלנה דלובינה דיאקינוף, מהגרת מרוסיה ובעלה המשורר הסוריאליסטי פאול אלוארד, ביקרו בספרד, שם פגשו צייר צעיר ולא מאד מוכר, בשם סלבדור דומנק פליפ ז’סינט דאלי אי דומנק, אשר היה עסוק באותה עת עם הבמאי הספרדי לואיס בוניואל, בצילום סרט קולנוע קצר “כלב אנדלוסי”. חבריו כינו אותו בקיצור סלבדור דאלי, הוא כינה אותה בחיבה גאלה. היא נטשה את בעלה המשורר והפכה להיות המוזה ואשתו של הצייר הסוריאליסטי הנודע בעולם, סלבדור דאלי, הצעיר ממנה ב-11 שנה. בתחילת מלחמת העולם השנייה באירופה, עברו דאלי וגאלה לארצות הברית, שם גרו שמונה שנים והתוודעו למה שדאלי גילה בהם עניין מיוחד: דולארים. דאלי הבין את הפוטנציאל הכלכלי הטמון בעניין הרב שמגלה הציבור הרחב בדמותו הצבעונית, לא פחות מבציוריו הצבעוניים. הוא מכר ברבבות עותקים ספר אוטוביוגרפי שמעצים את דמותו התימהונית, בשם “חייו הסודיים של סלבדור דאלי, עיצב לוגו לשקיות הצ’יפס Chupa Chups ומכר את שמו וחתימתו למותגים מסחריים. גאלה נפטרה ב- 1982 ולאחר מותה איבד דאלי את העניין בחייו. הוא נפטר 7 שנים אחריה, אך גם לאחר מותו ועד היום, נמכרים בעולם עשרות מוצרים העושים שימוש ברישיון ובממון רב, בשמו ובחתימתו: בושם עם בקבוק המעוצב בהשראת ציור שלו, שעונים, עטים, קוסמטיקה, מוצרי נייר, כוסות, ספלים, תיקים, תכשיטים, Vodka Salvador, Salvador Wine, Salvador Dali Spa, ועוד, עד האינסוף שאפיין את ציוריו. כמו שהוא ידע לפתח תעשיית ליטוגרפיות למכירה של ציוריו (השמועה אומרת שאנשי משק ביתו סחרו בבדי ציור ריקים הנושאים את חתימתו, בבחינת “שיק פתוח”), הוא עיצב עשרות (מעל 30) חתימות שלו, חלקן בשילוב שמה של גאלה, מפוארות, רבות רושם ומלכותיות, המשלבות אימג’ים מציוריו (כמו השעון הנוזלי) – כולן להטבעה על מוצרים מסחריים, של כל המרבה במחיר. (החתימות ההלו, מוצרים שונים ותנאי הרישיון והזיכיון של השימוש בשמו, נמצאים באתר www.salvadorbrand.com). השעון הנוזלי שלו, למשל, משמש כסמל של רשת חנויות האופנה והקוסמטיקה Elevation ומפאר את כל מוצריה ושילוט חנויותיה.

 

Hotel-Vincci-Gala-Barcelona-00022

 

140325992472093

 

Hotel-Vincci-Gala-Barcelona-00017

 

140325992490763

 

140325995899834

 

Hotel-Vincci-Gala-Barcelona-00009

 

Hotel-Vincci-Gala-Barcelona-00021

 

Hotel-Vincci-Gala-Barcelona-00012

בית המלון הקרוי “גאלה” שנפתח עתה בברצלונה, נושא אף הוא את שמה של אשתו והמוזה של הצייר סלבדור דאלי, ועיצובו של המלון בהתאם, בהשראת אמנותו של הצייר ודמותם של בני הזוג. גאלה ודאלי – כמו עיצוב המלון עצמו, יצרו זוג סביר המיישב ניגודים מרובים בין הישן והחדש, הדיסקרטי והראוותני, האלגנטי ובלתי פורמאלי.
המלון ממוקם בבניין עתיק ומחודש במחוז Eixample בברצלונה, מתהדר בארבעה כוכבים, עם 78 חדרים, בר, מסעדה וחדרי ישיבות. חזיתו הראשית של המלון מחולקת לשני חלקים, החזית הניאו-קלאסית הישנה וסיומת 3 קומות חדשות. חזית ההרחבה מורכבת מקיר מסך ושכבה של לוחות של מתכת מורחבת, עם הרכב של פתחים ווריאציות של המתכת המורחבת, שמוקפת על ידי הכרכוב הקיים וחלק עליון חדש. צבע הזהב והפתחים האנכיים, יוצרים אחידות עם החזית הקיימת.
זהב, הצבע הדומיננטי במלון, חוזר על עצמו בגוונים ויישומים שונים, בחזית החיצונית והפנימית של הבניין, בשילוב עם צורות אורגניות וניגודים בין האור וחושך. החומר העיקרי בו השתמשו המעצבים במבנה המחודש, הוא מתכת, בניגוד לאבן ושיש מהארכיטקטורה המקורית של המבנה הישן.
בקומת הקרקע משתרעים מרחבי הלובי, אזור הטרקלין ובר, כל אחד מהם יש אישיות משלו. בר המלון ממוקם מתחת למדרגות המרכזיות, ויוצר קופסא מלבנית עטופה באופן מלא עם לוחות אלומיניום זהב anodized. אטריום מרכזי הוא לב לבו של המלון, ומאפשר לאור טבעי לחדור לבניין. רשתות אלומיניום מוזהב, תלויות כמו צעיף עצום על מעקות הזכוכית. הדפסים ליניארים כהים משולבים בהם, כדי ליצור אפקט אופטי. בנוסף, מחרוזות של אור LED שולבו במסילות היד שלהן, והיא מעניקה את ברק הווילון המוזהב. העיצוב הגיאומטרי הייחודי של הווילונות, ייושם גם בדלתות החדרים והדפוסים על הריצוף במסדרונות.
השילוט הרב לשוני, תוכנן על ידי מעצבים גראפיים במיוחד עבור מלון זה, בהשראת כתב ידו של סלבדור דאלי.

 

140325995944934

 

Hotel-Vincci-Gala-Barcelona-00003

 

140325995950284

 

Hotel-Vincci-Gala-Barcelona-00020

 

Hotel Vincci Gala
מיקום: Ronda Sant Pere 32, ברצלונה, ספרד
שטח: 4,600 מ”ר
תאריך: 2012 – 2014
לקוח: Activ
אדריכלות, עיצוב פנים, עיצוב גרפי, בנייה וניהול: TBI אדריכלות והנדסה:
TBI Architecture & Engineering
Responsible Architects: Miguel Jordá (Director TBI), Stefan Richter (Architecture), Gregor Mertens (Design and Interior design), Carlos Mir – Technical Architect
Collaborator:  Grupo IPI S.A. and EMG (consulting engineers), Jorge Campreciós, Architect – License planning

 

140299412850677

 

Hotel-Vincci-Gala-Barcelona-00006

 

140325995874403

 

01_Fachada

 

06_Seccion

02_Planta_sotano

03_Planta_baja

 

140325995911600

 

לכל הכתבות בקטגוריית דומוס
+כתבות מומלצות
על פשטות ועל גדולה
דומוס
על פשטות ועל גדולה
  התכנית האדריכלית צימצמה בכל מה שלא רלוונטי, בכדי להתמקד בבניין עצמו. עם זאת,
מלון בתוך סילו, דרום אפריקה
דומוס
מלון בתוך סילו, דרום אפריקה
חלק אחר של הסילו, הפך לבית מלון – silo hotel. המלון החדש שוכן בתוך
אריכטקטורה המשמשת כנוף
דומוס
אריכטקטורה המשמשת כנוף
מרכז תרבות ציבורי זה, נבנה באזור עוני, בו השתוללו בעבר כנופיות של סוחרי סמים,

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*