הסניף הסיני של משרד האדריכלים ההולנדי MVRDV זכה בתחרות לתכנון תכנית אב עירונית, לאזור הממוקם בצמוד לתחנת הרכבת המהירה ושדה התעופה מהעמוסים ביותר בסין. הוא התבקש לייצור צורה אינטימית יותר של חיים עירוניים, עם מדרחובים וכיכרות, באזור הנשלט בשדרות ארוכות וכבישים מהירים. בניין המשרדים הראשון שניבנה, הינו הראשון בקבוצת משרדים שתכסה לבסוף שטח של 112,000 מ”ר.

 

_J7A4892_SHEN-PHOTO

 

“בניין הפרח הוא ציון דרך בתכנית הכוללת שלנו”, מסביר האדריכל הראשי Jacob van Rijs “הבניין ממוקם בסמוך לכניסה לתחנת המטרו החדשה ופועל כמגדלור להולכי רגל. השלב השני של תכנית האב נמצא בבנייה, עלינו לשלב חללים גמישים, כלליים יותר במשרד עם תכנית עירונית כמו כפר, שמציעה אינטימיות וחללים חיצוניים ידידותיים”.

 

_J7A4880_SHEN-PHOTO

 

_J7A4331_SHEN-PHOTO

 

הבניין ממזג את צמרותיהם של ארבעה מגדלים, כדי ליצור רחבה מוצלת ואינטימית ביניהם. קומת הקרקע של הבניין, עם החלונות הגדולים, תכלול שטחי מסחר, ויעשה שימוש גם בחיבורי הקומה העליונים שלו בין ארבעה המגדלים, כך שהבניין יכול לשמש בגמישות דיירים שונים בכמות משתנה. הצורה של בניין הפרח הנבנית, יוצרת הצללה עצמית המוחמאת על ידי חזית עם פתחים קטנים בקומות העליונות כדי להפחית את צריכת אנרגיה, מה שמוביל לדירוג אנרגיה בן 3 כוכבים לבניין. החזית הלבנה , מורכבת מפנלי GRC, מציעה רשת עדינה, המתרחבת כשהיא מגיעה לקרקע, כדי להיות יותר ציבורית ופתוחה לעוברים ושבים וכדי להפחית את הצורך למיזוג אוויר. רובע העסקים המרכזי של המחוז Hongqiao  ישיג כולו שלושה כוכבים, הדירוג הגבוה ביותר של ‘תו הבנייה הירוקה’ הסינית. תכונות בנייה בת קיימא כוללות בידוד, צורות בנייה מותאמות, חללים מוצלים, אוורור טבעי, איסוף מי גשמים, משטחי כביש חדירים, קישורים לתחבורה ציבורית והפחתה באפקט אי חום העירוני. כל 10 המבנים גם יציעו גגות ירוקים עם גידול צמחיה מקומית.

 

_J7A4576_SHEN-PHOTO

 

_J7A4591_SHEN-PHOTO

 

_J7A4861_SHEN-PHOTO

 

_J7A4884_SHEN-PHOTO

 

_J7A4867_SHEN-PHOTO

 

_J7A4901_PS_SHEN-PHOTO

 

120921-concept_line_diagrams

130114_Final_Day_View

 

130115-Aerial_View_FINAL_UPDATED

 

150827_HQ_Flower_building_Diagrams

אדריכלים: MVRDV
נמל התעופה הבינלאומי של שנגחאי הונגקיאו
שטח: 15,000 מ”ר
שנה: 2,016
תמונות:  SHEN-PHOTO

לכל הכתבות בקטגוריית דומוס
+כתבות מומלצות
על פשטות ועל גדולה
דומוס
על פשטות ועל גדולה
  התכנית האדריכלית צימצמה בכל מה שלא רלוונטי, בכדי להתמקד בבניין עצמו. עם זאת,
מלון בתוך סילו, דרום אפריקה
דומוס
מלון בתוך סילו, דרום אפריקה
חלק אחר של הסילו, הפך לבית מלון – silo hotel. המלון החדש שוכן בתוך
אריכטקטורה המשמשת כנוף
דומוס
אריכטקטורה המשמשת כנוף
מרכז תרבות ציבורי זה, נבנה באזור עוני, בו השתוללו בעבר כנופיות של סוחרי סמים,

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*