צעירה אמריקאית מאיידהו, Kristie Wolfe, מקימה בתי נופש באיים קסומים, במקומות הכי משגעים בעולם, טובלים בטבע בנופים עוצרי נשימה ומשתרעים על-פני כמה דונמים - ועושה זאת לגמרי בעצמה, בעלות שלא עולה על 100 אלף ש"ח לבית.

ולמי שמעדיף לשכור במקום לקנות, היא גם בונה ומציעה גם בתי airbnb ייחודיים וציוריים להשכרה, למי שמעוניין בחופשה קסומה, באוויר המשכר של איי הוואי והכל בכמה מאות שקלים.
בהיצע שלה למשל, בית עץ בג’ונגל בהוואי, בית הוביט בוושינגטון, בית thiny house בצורת תפוחי אדמה באיידהו. במעגלי Airbnb, וולף היא אגדה – לא רק בגלל הבנייה היצירתית שלה, אלא בגלל יכולתה לעשות הכל בתקציב קטן ובלתי אפשרי. היא בונה את מרבית הנכסים שלה מהיסוד, במקומות נידחים, עם מעט עזרה מאמה בת ה-70.
היא באה ממשפחה קשת יום ועוד כילדה, גילתה תושייה ברעיונות שהמציאה כדי למקסם את מרחב המגורים הקטן שהיה למשפחה. לא היה לה אז אינטרנט והיא למדה הכל מניסיונה.
היא החלה את חייה המקצועיים כפועלת במפעל תפוחי אדמה באיידהו ואז עם חיסכון משכרה במפעל, שעמד על 13 $ לשעה, היא קנתה קרוואן משומש (300 $), ו- ¾ דונם של אדמה (5K $) בפאתי העיר. במהלך חודש היא בנתה בשטח בנוי של 97 מ”ר, בית זעיר משלה, בעלות של 3K $, תוך שימוש במיניוואן של אמה כדי להעביר עצים לבנייה. “הבית היה בעצם סככה על גלגלים,” היא אומרת “אבל פשוט הרגיש לי נהדר.”
מפה היא גילתה שטח של חצי דונם במקום שקט ומיוער בהוואי, מוקף בנוף משכר. היא סגרה עם הבעלים תשלום מקדמה של 1K $ ותשלום חודשי של 200 $ לחודש עם ריבית של 0% והקימה בית על שטח בנוי של 230 מ”ר, בעלות של 11,000 דולר. היא השכירה את הבית ב-airbnb ב-250$ ללילה וכיסתה את ההשקעה שלה תוך מאה ימים.
אז היא הבינה שבנייה ביעדי תיירות חמים אינה אסטרטגיה טובה, כי אדמה במקומות אלה הרבה יותר יקרה והתחרות עליה רבה; במקום זאת, היא החליטה להתמקד באתרים כפריים “החלטתי לבנות נכסים כל כך מגניבים, שאנשים יבואו אלי רק בגללם,” היא אומרת “הבית עצמו – לא המיקום – יהיה היעד.”
כך היא בנתה בית הוביט בוושינגטון והשכירה אותו ב- Airbnb. הנכס חרג מהציפיות הפרועות ביותר שלה. לעומת הבית השקט בהוואי שמשך בעיקר זוגות בירח דבש, הבית בוושינגטון הפך ליעד למעריצי הוביט מרחבי העולם. כיום, הבית ( $ 400 ללילה) מוזמן מראש ותצטרכו לחכות 430 יום כדי לזכות ללון בו. הבית מכניס לה 100,000$ לשנה לפני קיצוץ העמלה של Airbnb (3%) ועלויות תקורות אחרות (ניהול נכסים, תיקונים, מיסים וכו’).
וולף משקיעה כמעט את כל ההכנסות שלה, בנכסים אחרים וכבר יש לה כמה פרויקטים אחרים מסוג זה בעבודה: היא קנתה נכס בגדת אגם בסלמון, איידהו, תמורת 120 אלף דולר ועיצבה אותו כמו ספינה עם אוצרות לילדים. היא רכשה 40 דונמים נוספים ליד בית ההוביט ומרחיבה אותו לכפר הוביט.
מדי פעם מצטרפת אליה אמה, בת ה-70, שמזכירה לה לאכול משהו.
לכל הכתבות בקטגוריית Made in Italy
+כתבות מומלצות
היהלום שבכתר: מבית רעוע לבית מרגש ומזמין
עיצוב פנים מהעולם
היהלום שבכתר: מבית רעוע לבית מרגש ומזמין
  בתוך כך האדריכל בועז שניר שהיה אמון על האדריכלות, עיצוב הפנים והתכנון, ביצע
מפנטהאוז לדופלקס ב-5 חודשים
עיצוב פנים מהעולם
מפנטהאוז לדופלקס ב-5 חודשים
  מעצם היותן, רובן ככולן של המשפחות מתפקדות כמערכת דינמית שמשתנה באופן תדיר –
דבר נציבות הסחר האיטלקית
עיצוב פנים מהעולם
דבר נציבות הסחר האיטלקית
    קוראים/ות, אדריכלים/ות ומעצבים/ות יקרים/ות, לאור החברות העמוקה והמתמשכת בין איטליה וישראל, אני

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*