עיירה קטנה ב-Ferryland Newfoundland, קנדה, הפכה למוקד תיירותי הודות למבקר חדש - אחד מהקרחונים הראשונים של העונה. הכביש המהיר שליד החוף הדרומי של העיירה נחסם לתנועה, כאשר צלמים עצרו כדי לצלם את הר הקרח העצום.

 

האזור ידוע בכינויו "סמטת הקרחונים Iceberg Alley" הודות למספר הרב של קרחונים שחולפים על פניו מהקוטב הצפוני בכל אביב ועד סוף האביב או תחילת הקיץ.
סמטת הקרחונים שוקקת השנה, עם מאות קרחונים באוקיינוס ​​האטלנטי, רוב הקרחונים מגיעים מחופי גרינלנד והם נמסים בסופו של דבר.
גושי הקרח העצומים הם בני כ-10,000 שנים. על פי ההערכות בין 400 ל-800 קרחונים בינוניים וגדולים שטים לאורך סמטת הקרחונים מדי שנה. מהירותם תלויה בצורתם ובגודלם, ברוחות, בזרמים ובגלים. רוב הקרחונים שקועים ברוב המסה שלהם מתחת לפני המים, כשרק קצה הקרחון בולט. מכאן הביטוי "קצה הקרחון", הוא נובע מכך שרק כ-10 אחוז מהקרחון נמצא מעל המים.
כאשר קרחונים נסחפים, המים החמים יותר מאיצים את ההמסה שלהם, מה שהופך אותם לבלתי צפויים בצורה מסוכנת. זה היה אחד מהקרחונים האלה שב-1912 הטביע את הטיטאניק מול חופי ניופאונדלנד. כיום מנוטרים קרחונים באמצעות לוויינים המזהים קרחונים בינוניים וגדולים, המסכנים סירות.
לפני 4 שנים, קרחון גדול במיוחד נסחף צמוד לחופי העיירה ותמונתו של הקרחון הענק המגמד את בתי העיירה הפכה לוויראלית.
מבשלות בירה מקומיות משתמשות במים הנקיים וטהורים של קרחונים אלה להכנת וודקה, ג'ין, רום ובירה.