עץ שהוא סוג דקל בשם Socratea Exorrhiza, הוא אולי העץ הנייד היחיד על הפלנטה הזו. זה אולי מתרחש באגדות ילדים או ספרים של טולקין כמו "שר הטבעות" ואמנם העץ הזה אינו נלחם בדמויות מצוירות, אבל מערכת השורשים המשורגת שלהם משמשת להם כרגליים ובעזרתן העץ יכול לנוע כל העת לעבר אור השמש עם שינוי עונות השנה.

עצים מהלכים אלו יכולים לנוע עד 2-3 ס”מ ביום, או 20 מטר בשנה. הוא צומח ביערות הגשם באקוודור והעץ “צועד” לאט בחיפוש אחר השמש, על ידי הצמחת שורשים חדשים לעבר האור בעוד שורשיו הישנים מתים. השורשים יוצאי הדופן של העץ, שנבקעו מהגזע כמה מטרים מעל פני האדמה, בהחלט מוסיפים גם תחושה של עץ בעל רגליים.
כמו לכל תאוריה מדעית, כך גם כאן נמצאו מדענים החולקים על התיאוריה וסבורים אחרת. לטענתם העובדה שהם מנבטים שורשים חדשים לא אומרת שהם משתמשים בהם כדי להסתובב בשטח וכל זה רק מיתוס שמדריכי תיירים משעשעים בו מבקרים ביער הגשם.
עם זאת, ישנם מיני צמחים אחרים, גם אם לא עצים, שעוברים ממקום אחד לאחר. “קקטוס השטן”, למשל, זוחל על פני המדבר, כמו נחשי ענק.

 

 

קקטוס “השטן” הזוחל במדבר

בחצי האי הצר Baja California Sur, באוקיאנוס השקט מול החוף המערבי של מקסיקו, צומח זן ייחודי של קקטוס המכונה “השטן הזוחל” creeping devil (Stenocereus eruca).
במקום לעמוד זקוף כמו זנים אחרים ממשפחתו, “השטן הזוחל” מתפתל על הקרקע ורק קצהו מורם מעט.
כשמאות מקקטוסים כאלה ממלאים אתר, זה ניראה כמו טבח אכזרי בנחשי ענק.
לשטן יש יכולת זחילה נדירה. הצמיחה שלו אופקית, עם קצה מוביל ובו בזמן החלק התחתון שלו מנביט שורשים חדשים כדי לספק לצמח עוגן, כמו גם מים ותזונה, כשהוא זוחל לאיטו על קרקע המדבר. הוא נע בקצב של שני מטרים בשנה. מזכיר משהו את קצב הנסיעה באיילון, בשעות העומס.

 

לכל הכתבות בקטגוריית השראה
+כתבות מומלצות
גן עדן הנסתר Raja Ampat, בלב איי פפואה
השראה
גן עדן הנסתר Raja Ampat, בלב איי פפואה
  הוא ממוקם בקצה הצפון-מערבי של פפואה, אינדונזיה, Raja Ampat מקיף למעלה מ-1,500 איים
הקברים האלגנטיים והירוקים בדרום קוריאה
השראה
הקברים האלגנטיים והירוקים בדרום קוריאה
  תלי הקבורה, המכונים tumuli, הם מבנים אדריכליים ייחודיים, בצורת תלי עפר אלגנטיים מכוסי
זרנוקי מים לכיבוי אש, בוקעים מגגות בתים בכפרים ביפן
השראה
זרנוקי מים לכיבוי אש, בוקעים מגגות בתים בכפרים ביפן
  מאחר והמגורים בעיירות של האזור, הם בבתי סכך קש, בסגנון גאשו מהמאה ה-11,

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*