בהשראת גלימת ההיעלמות האייקונית של הארי פוטר, חברת Invisibility Shield Co יוצרת מגינים, שאפשר להסתתר מאחוריהם ולהפוך לבלתי ניראים. הסטארט-אפ הזה עובד על מנגנון אי-נראות במחיר סביר כבר למעלה משנתיים, רצופי כישלונות, אולם החברה חשפה לאחרונה קו של מגני אי-נראות המסתמכים על טכנולוגיה פשוטה להפתיע, ההופכת את המשתמשים לבלתי נראים בעין בלתי מזוינת. ככל הנראה, המגן משתמש ב"מערך עדשות מהונדס" כדי להסיט את המסתתר מעיני המתבונן.

 

 

החברה מגייסת כעת כסף בגיוס המונים ומבטיחה לכל תומך "כדי להודות לך על תמיכתך בפרויקט שלנו, אנו נייצר ונשלח עבורך אחד (או יותר אם תרצה) ממגני ההיעלמות שלנו. ההרכבה אורכת עשר דקות וכל מה שצריך יגיע בקופסה".
הטכנולוגיה מאחורי תפקוד המגן פשוטה למדי. מערך עדשות מהונדס פועל להסיט את האור מהמסתתר (מאחורי המגן), הרחק מהצופה (מול המגן). העדשות מכוונות אנכית כדי לאפשר לאור מהנבדק להתפזר כאשר הוא עובר דרך המגן. האור מהרקע נשבר מול עיני המתבונן שאינו יכול להבחין בנבדק המסתתר מאחורי המגן. החברה מסבירה את הטכנולוגיה שלה כך (בתירגום חופשי) "כל מגן משתמש במערך עדשות מהונדס מדויק, כדי לכוון חלק גדול מהאור המוחזר מהנבדק הרחק מהצופה ולשלוח אותו הצידה על פני המגן לצדדים. מכיוון שהעדשות במערך זה מכוונות אנכית, רצועת האור בכיוון אנכי המוחזר על ידי האובייקט העומד מאחוריו, מתפזרת מהר כאשר היא מתפרסת אופקית במעבר דרך החלק האחורי של המגן. לעומת זאת, האור המוחזר מהרקע הרבה יותר בהיר ורחב, כך שכאשר הוא עובר דרך החלק האחורי של המגן, הוא נשבר הן על פני המגן והן כלפי המתבונן. מנקודת המבט של המתבונן, הרקע הזה נמרח ביעילות אופקית על פני החזית הקדמית של המגן, על פני האזור שבו בדרך כלל נראה האובייקט שמסתירים".
המגנים מתפקדים במיטבם על רקע אחיד כמו צמחייה, דשא, קירות, חול, שמיים ואספלט. החברה מציעה את המגנים הללו בשני גדלים, בגודל מלא שהוא מספיק כדי להסתיר אדם בוגר או אפילו שניים מאחוריו בזמן ישיבה. הגודל השני קטן יותר. המחיר של הראשון הוא 394$ בעוד שהקטן יותר יכול להיות שלכם תמורת כ-$65, כולל משלוח בינלאומי.
לא לשכוח, המגן פועל אך ורק על טכנולוגיה אופטית כך שאין צורך במקור כוח להפעלתו ומשקלו תשעה קילו בלבד, כך שהוא די נייד. עוביו  קצת יותר משני סנטימטרים והוא עשוי מחומר עמיד בפני UV וטמפרטורה קיצונית.

החברה באתר גיוס המונים