חיית היבשה החיה המבוגרת ביותר בעולם, צב הענק ג'ונתן, המתגורר באיי סיישל, חגג השבוע את יום הולדתו ה-191.

Jonathan נולד בדצמבר 1832, לפני המצאת הטלפון, הנורה או בול הדואר. יחד איתו באותה שנה, נולדו הצייר הצרפתי אדוארד מאנה והאדריכל גוסטב אייפל, שיתכנן מגדל על שמו בפאריס. סנט הלנה, האי הגעשי הקטן באוקיינוס האטלנטי, ידוע כתחנה האחרונה בחייו של נפוליאון בונפרטה, שמת שם בגלות לאחר תבוסתו בקרב ווטרלו. אבל על זה יאמר ג’ונתן “זה היה (11 שנה) לפני שנולדתי”.
לצבי ענק של איי סיישל (Aldabrachelys gigantea hololissa), תוחלת חיים ממוצעת של 150 שנה. למרות גילו המתקדם, הווטרינר הוותיק שלו ג’ו הולינס אמר, לאחר שהצב שלו זכה בשיא גינס, שלא ניכרים בו שום סימני זיקנה. ג’ונתן נחשב לסלבריטי מקומי, הוא מופיע על כמה ממטבעות האי, מתגורר על המדשאות המטופחות של אחוזת מעונו הרשמי של המושל, עם עוד שלושה צבים חברים.
מבניהם, פרדריקה, הגיעה לאי ב-1991, ג’ונתן, שכאמור עוד כוחו במותניו, מיהר לחזר אחר החברה הצעירה והשניים פיתחו מערכת יחסים אינטימית. לבני הזוג לא נולדו צאצאים והסיבה לכך התבררה רק בשנת 2017, לאחר בדיקה מדוקדקת שבעקבותיה קבע הווטרינר שפרדריקה היא כנראה צב זכר. כך ג’ונתן ממשיך לחיות כעת באושר עם הצב פרדריק, זהו שמו כעת לאחר חשיפת הווטרינר.
“למרות גילו, ג’ונתן ניחן בתאבון מיני ורואים אותו לעתים קרובות מזדווג עם כל שלושת הצבים”, אומר הווטרינר “בעלי חיים לרוב אינם רגישים במיוחד למגדר.”
דווקא נושא המגדר, מאיים כיום על המשך קיומם של צבי הענק של סיישל, מהם נותרו רק 37 צבים בוגרים – ומתוכם רק נקבה אחת לרבייה.
עם זאת, לאורך חייו של ג’ונתן באו והלכו אימפריות וממלכות, מלכים ומלכות, מלחמות עולם, מגפות ורעב, ג’ונתן ממשיך את חייו בשלווה, לא מודע לחלוטין לחלוף הזמן. אולי זו הסיבה לאריכות ימיו.

 

לכל הכתבות בקטגוריית השראה
+כתבות מומלצות
משפיעניות הרשת הלוהטות המרוויחות מיליוני דולרים בשנה, נוצרו ב-AI
השראה
משפיעניות הרשת הלוהטות המרוויחות מיליוני דולרים בשנה, נוצרו ב-AI
  נכון לרגע זה, ל-Aitana יש 291K עוקבים באינסטגרם. @fit_aitana נראית ריאליסטית לגמרי וצעירה
אסור לעשות את זה בעמידה: סקס בעידן הוויקטוריאני
השראה
אסור לעשות את זה בעמידה: סקס בעידן הוויקטוריאני
  העידן הוויקטוריאני הגיע עם המהפכה התעשייתית, כאשר מפעלים, אוטומציה והמצאות רבות, עזרו למעמד
מדוע הורים נורדיים משאירים את התינוקות שלהם בחוץ כדי לנמנם בקור המקפיא?
השראה
מדוע הורים נורדיים משאירים את התינוקות שלהם בחוץ כדי לנמנם בקור המקפיא?
  הרשת געשה לאחרונה, לאחר שהמוזיקאית הדנית אמלי בראון שיתפה פוסט, המגלה שבנה בן

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*