חלקת היער הירוקה ושופעת עצים בכפר Yeli בסין, במחוז Jingxing, אשר ב-Hebei, הייתה פעם שטח עקר עם סלעים ועשבים שוטים בלבד. לקח 12 שנים להפוך את המקום להיראות איך שהוא נראה היום, הודות למאמץ המסור של שני חברים, Jia Haixia העיוור ו-Jia Wenqi קטוע הרגל וללא ידיים. מוגבלויותיהם לא מנעו מהם לנטוע אלפי עצים, במשך יותר מעשר שנים והכל במטרה לעזור לשימור האקולוגיה המקיפה את הכפר שלהם.

 

שני החברים הינם בני 53. הייקסיה נולד עם עיוורון בעינו השמאלית ותאונת עבודה גרמה לו איבד את עינו השנייה ואילו וונצ’י, איבד את שתי ידיו בתאונה כשהיה בן 3. לשני החברים היה קשה להשיג מקום עבודה שיסכים להעסיק אותם. כך במשך יותר מעשר שנים, שני החברים קמו השכם בכל בוקר ויצאו לעבודתם היומית, כדי להגשים את משימתם. מאחר והם עניים ואין להם אפשרות כספית לקנות שתילים, הם משתמשים בייחורים מעצים, אותם הם שותלים מחדש ומצמיחים עצים חדשים.
הם למדו לעזור זה לזה להתגבר על מוגבלויותיהם: Wenqi נשא את Haixia על גבו כשהם חצו את הנהר בדרך ליער המתהווה שלהם ואז Haixia טיפס על העצים, כדי לכרות את הענפים שהשניים ישתלו בגומות שהוא יחפור באדמה. Wenqi היה משקה את השתילים שהם יצרו. שני החברים נטעו לפי ההערכה, יותר מ-10,000 עצים במשך עשור.
לאחר שהסיפור על עשייתם המבורכת של שני החברים, עשה לו כנפיים, הם החלו לקבל תרומות מאנשים, כדי לסייע להם לכלכל את עצמם. ידיעה מסוכנות הידיעות Xinhua דיווחה לאחרונה, כי Haixia עשוי להחזיר לעצמו את הראייה שלו, בזכות ניתוח שצוות רופאים מוכן לבצע ללא תשלום.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית השראה
+כתבות מומלצות
האשה בבוגאטי הירוקה, שהפכה לסמל של האר-דקו
השראה
האשה בבוגאטי הירוקה, שהפכה לסמל של האר-דקו
  אחד מסמלי האר-דקו המכוננים, הוא הדיוקן העצמי של Tamara de Lempicka, לבושה בירוק
האיקיאגי: איך למצוא מטרה שתגרום לנו לקום בשמחה בבוקר
השראה
האיקיאגי: איך למצוא מטרה שתגרום לנו לקום בשמחה בבוקר
  ליפנים יש מילה המגדירה את התפיסה הזו: איקיגאי ikigai (ee-key-guy), שמתורגמת ל”סיבה להוויה
נחשף הבונקר האפוקליפטי הפרטי שמארק צוקרברג בונה בהוואי
השראה
נחשף הבונקר האפוקליפטי הפרטי שמארק צוקרברג בונה בהוואי
  הפעם זהו מייסד פייסבוק, מארק צוקרברג, שבונה על האי קוואי בהוואי, מתחם יוקרתי

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*