ניקוי הביוב של העיר דאקה, הוא מקצוע מסוכן המתבצע על ידי פועלים בנגליים מקומיים, המשתכרים בערך 5-10 דולר ליום. רובם מתים בגיל צעיר ממחלות בהם נדבקו במהלך העבודה.

דאקה, בירת בנגלדש, היא אחת הערים המאוכלסות ביותר בעולם, עם קרוב ל-20 מיליון איש. בנגלדש עצמה נחשבת למדינה הצפופה ביותר. לכן, דאקה מתקשה להתמודד עם פינוי הביוב שבה וכיום, אזרחי דאקה מתמודדים ללא הרף עם ביוב סתום. כשעונת המונסון מתחילה, העיר מוצפת בביוב. הבעיה עדיין לא נפתרה ובמקום זאת, עובדי ניקיון מיוחדים, נשלחים ומורדים לביוב, כדי לנסות להסיר את כל מה שעשוי לסתום את הצינורות. העובדים שצריכים לפתוח סתימת ביוב, נחשבים לתחתית המעמד בחברה. במהלך מלחמת העצמאות של המדינה מפקיסטן, ההינדים נרדפו על ידי מוסלמים וכיום, הם עדיין נדכאים ורבים מהם נאלצים לעבוד בעבודות משפילות – בעיקר בניקוי מערכות הביוב של דאקה.
“העבודה הגרועה בעולם” מספקת גם תנאי עבודה לא אנושיים. לא מסופק להם ציוד או בגדים מתאימים, הם פשוט נכנסים לביוב כאילו הם הולכים לשחות ומועדים לבעיות עור ומחלות קטלניות. בשנת 2008 נהרגו 7 עובדים חדשים נשלחו לפתוח סתימת ניקוז, מאחר ולא הוכשרו לעבודה ונוצר מצב שמי הביוב שטפו אותם. רבים מהם חיים עם פגיעות, כמו עובד שעמוד השדרה שלו התעוות בגלל הכימיקלים ולכן הוא יכול ללכת רק על ארבע.
השלטון המקומי בדאקה, מנוהל על ידי שבע מחלקות שלטון ושני ראשי ערים נפרדים, כאשר כל המחלקות אינן מצליחות לטפל כראוי באזרחיהן. כ-40% מהתושבים חיים בשכונות עוני. תנאי הבריאות נוראיים וחלק מזה כתוצאה מבעיית הביוב הלקויה. הכישלון בבניית מערכת תשתית טובה, שיכולה להתמודד עם קצב גידול האוכלוסייה בדאקה, הוביל לבעיות הביוב.

 

Unseen Heroes: The Cleaners of Dhaka City מאת Saiful Amin Kazal

לכל הכתבות בקטגוריית מקומות
+כתבות מומלצות
שביל האופניים המוגבה מעל לונדון: SkyCycle
מקומות
שביל האופניים המוגבה מעל לונדון: SkyCycle
לפני מספר שנים הכריזה לונדון על “מצב חירום לרכיבה על אופניים”, בעקבות ריבוי תאונות
עיר אוניברסלית שכולם חיים שם בהרמוניה: יש עיר כזו בהודו
מקומות
עיר אוניברסלית שכולם חיים שם בהרמוניה: יש עיר כזו בהודו
כ-10 ק”מ צפונית לעיר פונדיצ’רי שבדרום הודו, נמצאת העיר האוניברסלית הזו, בה חיה קהילה
האם ילדים צריכים לנקות את בית הספר שלהם? ביפן חושבים שכן
מקומות
האם ילדים צריכים לנקות את בית הספר שלהם? ביפן חושבים שכן
בתי הספר מחזיקים צוות עובדים הנקרא יומושוג’י, או בקיצור שוג’י, אשר להם תחומי אחריות

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*