את עלות המשט מהולנד לישראל, 1,3 מיליון דולר, הוא גייס במימון המונים, אך המשט ארצה ארך זמן רב המתוכנן ואף נעצר, יחד עם היזם, בחופי בריטניה.

ב-1993, Johan Huibers הקריא לילדיו לפני השינה, את הסיפור על תיבת נח ואז עלה במוחו רעיון נועז – לבנות העתק משלו של התיבה המיתולוגית. אשתו צחקה עליו ואמרה שכאשר הוא יסיים לבנות אותה “נוכל כולנו לצאת לחופשה בירח.” אבל יוהאן לא ויתר, הוא גייס חבורה של 7 נגרים חובבים והחל לבנות העתק “בגודל אמיתי” (על פי המפורט בתנ”ך) של תיבת נח המקראית.
התיבה אכן הושלמה בתום 4 שנות עבודה ונפתחה לציבור בשנת 2012. בבנייתה השקיע היזם, איש עסקים נוצרי בן 60, סכום עתק של 5 מיליון דולר, “אנחנו לא יצרני סירות מקצועיים, הרבה דברים הלכו פה קצת עקום”, הוא מודה.
התיבה עוררה התפעלות מגודלה – גובה של בניין בן חמש קומות (משקל 2,500 טון ויכולת להכיל 5,000 אנשים בו זמנית) ומפרטיה היפים והמושקעים, עם דגמי חיות מעץ, כמו גורילות, פילים וקרנפים – ממש כמו בתנ”ך ועד מהרה היא הפכה לאטרקציה פופולרית ובולטת למדי, בעיירה הקטנה Dordrecht, הולנד, אלא שבעירייה, כמו בעיריות, התלהבו פחות ועקב חילוקי דעות בין היזם לפקידי העיר, התיבה נסגרה. העירייה טענה להסדרי בטיחות של תיבת העץ ואילו היזם טוען, שבעיר נוצרית אדוקה, לא רואים בעין יפה יצירה גשמית של משהו אלוהי מהתנ”ך.
לכן החליט היזם להשיט אותה לישראל ולמקם אותה בארץ הקודש “זהו עותק של תיבת אלוהים, זה רק הגיוני לקחת את זה לארץ האלוהים”, הסביר. היזם ביקר בארץ והצליח לאתר שטח מתאים עבור האטרקציה, אלא ששריפה ביער שבאזור שיבשה את המסע המתוכנן של התיבה.
“אני אוהב את ישראל ואת הישראלים”, הוא אומר “הם לא מצייתים לכלום, עושים מה שהם רוצים, נוהגים כמו משוגעים, נדחפים בתור ולא מקשיבים לאף אחד. בדיוק כמוני.” הוא אפילו תכנן מיזם, אותו הוא רוצה להציע לישראל – להקים מתקן התפלת מים, אשר יועברו בצנרת דרך הארץ הצנומה, עד לים המלח וימלאו את המאגר המתכווץ.
על מנת להשיט את התיבה לארץ, גייס 1.3 מיליון דולר במימון המונים, לכיסוי עלות סירות שיגררו אותה למשכנה המיועד. הסירה יצאה לדרך וביקרה בדנמרק, גרמניה ונורבגיה, מתפקדת כמוזיאון צף, עד שהגיעה בנובמבר 2019 לחופי בריטניה, שם ב- Ipswich, נעצר ההולנדי על ידי השלטונות והושתו עליו קנסות, בשל אי התאמת “המוזיאון” שלו לתקני בטיחות, המאפשרים ביקור קהל. הוא הצליח להסדיר את המחלוקת עם השלטונות הבריטיים, לאחר 20 חודשים ולצאת מהנמל, הפעם בחזרה להולנד.
במקום אחר, בקנטקי, ארה”ב, מצויה אטרקציה של תיבת נוח Ark Encounter, אשר נבנתה ב-2016.

 

 

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית מקומות
+כתבות מומלצות
עיר פינית משמיעה מוסיקה קלאסית כדי להרחיק חוגגים צעירים פרועים
מקומות
עיר פינית משמיעה מוסיקה קלאסית כדי להרחיק חוגגים צעירים פרועים
הרשויות ניסו שיטות שונות לפזר את בני הנוער, אך ללא הועיל, זאת, עד שלפני
העצים המהלכים בכפרים של איטליה
מקומות
העצים המהלכים בכפרים של איטליה
מדי פברואר, נכנסים עשרות הגברים ליער ומגיחים ממנו כשהם לבושים מכף רגל ועד ראש
מסע הפרסום המוזר והפלאי של יום השנה ה-45 לבלט הונג קונג
מקומות
מסע הפרסום המוזר והפלאי של יום השנה ה-45 לבלט הונג קונג
מסעות הפרסום של הבלט של הונג קונג, תמיד הפתיעו במקוריותם המפתיעה: לציון יום השנה

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*