לשתי החברות הוותיקות, Sandy Hazelip ורעותה Ellie Hamby, מלאו 81 והן ניסו למצוא רעיון, כיצד לחגוג את יום ההולדת שלהן. "אולי נצא לטייל סביב העולם ב-81 יום, כדי לחגוג את 81 שנותינו"? הציעה אחת. חברתה הסכימה מיד וכך, בחודש ינואר האחרון, יצאו שתי הנשים מבתיהן בדאלאס, טקסס והחלו את מסען סביב העולם.

 

 

תחנה ראשונה: אנטארקטיקה. אחריה, עמדו שתי הנשים בבגדי חורף, על רקע מושלג מול אורות הזוהר הצפוני של לפלנד בקוטב הצפוני, משם למדבריות אפריקה ואחר כך כבר עשו סלפי במבנים העתיקים הגדולים של רומא. שתי הסבתות רכבו על מזחלת שנגררה על ידי האסקי בפינלנד, טסו גבוה בכדור פורח במצרים ובילו זמן בחיפוש אחר וולבי באוסטרליה. במשך שישה ימים, הם חקרו את רחובות באלי ואפילו צלחו בספינה את  מעבר דרייק הסלעי והידוע לשמצה כמסוכן. “אם ניפול מקרחון באנטארקטיקה או מהר גבוה, בעלינו מחכים לנו בגן עדן”, הן אומרות “אז, הכל טוב.”

 

 

שתי הנשים, האלמנות, אשר החברות שביניהן החלה כשנפגשו בזמביה לפני 23 שנים בזמן שליחות רפואית, סיפרו שעמד לרשותן תקציב קטן מאד למסע. העלות הממוצעת של המלונות שלהן ללילה, הייתה 29 דולר לכל אחת. “אנחנו הרי עזבנו את אזור הנוחות שלנו, מה שחיפשנו זה הרפתקה”, הסבירו “לא חייבים ללון במלונות רשת גדולים ויוקרתיים, המלונות הטובים ביותר הם אלה המקומיים. אולי הם לא ממש בית מלון, אלא לפעמים בית של מישהו, אולי הם מקומות קטנים, אבל הם המקומות הכי כיפיים, עם האנשים הכי נפלאים”.

 

 

הן מציינות שמה שהיה הכי משמעותי עבורם הוא לא מקום כלשהו – אלא האנשים שהן פגשו. “אנחנו לא מטיילות עם תיירים, הוזמנו לבתים ורכשנו חברים נהדרים. זה נהדר לדעת ישיש טוב בכל מקום בעולם”.
לאורך המסלול שלהן שכלל 7 יבשות, הקפת הפלנטה על ידי של שתי הקשישות ההרפתקניות, הפכה לפופולרית בפלטפורמות כמו פייסבוק, יוטיוב, אינסטגרם וטיקטוק וככל שהן התקדמו ברחבי הגלובוס, השתיים הבינו שהן צוברות קהל מעריצים. “אני מרואנדה”, הגיב משתמש אחד ב-TikTok “נשמח לארח אתכן כאן.” משתמש אחר כתב “יצאתי לחפש אתכן אחרי שצפיתי ב-9 News בקולורדו, אתן מדהימות”.
“אנחנו מתכננות עתה טיול נוסף”, הן מגלות בעליצות “נחשוף את זה בעוד שבוע בערך, כשנהיה בנות 82 בשנת 2024. גיל הוא רק מספר, אף פעם לא מאוחר להנות מהחיים”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית מקומות
+כתבות מומלצות
ספא ​​הוליסטי בתוך הר היווני: Euphoria Retreat
מקומות
ספא ​​הוליסטי בתוך הר היווני: Euphoria Retreat
      הספא החצוב בהר, מתפרש בשטח 3,000 מ”ר (תכנון DecaArchitecture עם Natalia
בריכת שחייה בתוך סביבה של קרחונים: The Blue Lagoon
מקומות
בריכת שחייה בתוך סביבה של קרחונים: The Blue Lagoon
                           
המבנה האסטרונומי Jantar Mantar, בניו דלהי
מקומות
המבנה האסטרונומי Jantar Mantar, בניו דלהי
  העיר הוורודה ידועה בארמונות, במבצרים ובמבנים העתיקים שלה ואחד מהם הוא מצפה הכוכבים

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*