מסורות עתיקות יומין, נשמרות בדרך כלל על ידי דורות מבוגרים ואילו בכפר האיטלקי הקטן Satriana di Lucania, בלב אזור Basilicata הציורי של איטליה, אלה דווקא צעירי הכפר שמקיימים את המסורת העתיקה של ה"rumiti", או "אנשי העץ" וכך, 131 גברים עוטים תחפושות העשויות מענפי קיסוס ומסתובבים ברחובות, מחופשים לעצים. 

מדי פברואר, נכנסים עשרות הגברים ליער ומגיחים ממנו כשהם לבושים מכף רגל ועד ראש בענפי קיסוס. אם הידיים והרגליים שלהם לא היו מבצבצות (למשל, כשהם צריכים לענות לסלולאר שלהם), זה היה ניראה כמו תהלוכה של עצים נעים. אחריהם עוקב קהל ויחד הם מסתובבים בכפר, דופקים על דלתות ומקבלים כסף ואוכל, תוך שהם מברכים את כל מי שנקרה בדרכם, באמצעות מטות העץ הארוכים שלהם. המחזה הייחודי הזה מכונה “היער המהלך”.
בזיליקטה הוא אזור מיוער, הררי ודל אוכלוסין בדרום איטליה, אשר רוב האנשים מכירים את האזור בזכות העיר המאוכלסת ביותר בו, מאטרה, שבה בתי מערות חצובים בהר. סטריאנו נמצאת שעתיים מערבה משם, עמוק יותר לתוך האידיליה הכפרית הירוקה.
מסורת זו החלה בימי הביניים, כדרך לבקש צדקה בזמנים קשים, בלי להתבייש בזכות התחפושת. כיום, טוענים הצעירים כי הם נושאים מסר אקולוגי: האחדות הנצחית של בני האדם והטבע והצורך להגן על הפלנטה שלנו. איטלקים כמו איטלקים, האירוע הפך כיום לקרנבל, בו מתחפשים ומרבים לשתות יין ולשמוח.
הצלמים האיטלקים Federico Borella and Michela Balboni תיעדו אותם.

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית מקומות
+כתבות מומלצות
המבנה האסטרונומי Jantar Mantar, בניו דלהי
תרבות
המבנה האסטרונומי Jantar Mantar, בניו דלהי
  העיר הוורודה ידועה בארמונות, במבצרים ובמבנים העתיקים שלה ואחד מהם הוא מצפה הכוכבים
גן עדן הנסתר Raja Ampat, בלב איי פפואה
תרבות
גן עדן הנסתר Raja Ampat, בלב איי פפואה
  הוא ממוקם בקצה הצפון-מערבי של פפואה, אינדונזיה, Raja Ampat מקיף למעלה מ-1,500 איים
הקברים האלגנטיים והירוקים בדרום קוריאה
תרבות
הקברים האלגנטיים והירוקים בדרום קוריאה
  תלי הקבורה, המכונים tumuli, הם מבנים אדריכליים ייחודיים, בצורת תלי עפר אלגנטיים מכוסי

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*