בשנת 1798 ניגנה תזמורת הקונסרבטוריון למוזיקה בפריז, בקרבה לפילים בתהלוכת רחוב והתגלה כי הפילים הגיבו למוזיקה שניגנה התזמורת והתנועעו בקצב. מאז, לא מעט מחקרים הראו שפילים ניחנים באוזן מוזיקלית ומושפעים ממוזיקה. בהמלצת אוניברסיטת קווינס בבלפסט, למשל, עובדי גן החיות המקומי, נוהגים להשמיע לפילים כאשר הם חסרי מנוחה, את אלגר, בטהובן ופוצ'יני ומסתבר שזה מרגיע אותם ואולי אף מפיג שאת שעמומם.

הפסנתרן הבריטי Paul Barton, מאס בקהל המכופתר והדשן שפקד את הקונצרטים שלו והחליט לתרום את כשרונו המוזיקלי, לקהל מאזינים ראוי יותר: לפילים שחיים בחוות Elephants World, על גדות נהר קוואי, מחוץ לעיר קנצ’נבורי שבמערב תאילנד. אלה למעלה מ-30 פילים שחולצו מהתעללות, אם זה במופעי שעשוע לתיירים או בסיוע לתעשיות כמו כריתת עצים. בחווה מעניקים להם את ההזדמנות לחיות את שארית חייהם בשלום ובביטחון. “הפילים האלה עבדו למען בני אדם כל חייהם ורבים מהם עיוורים או נכים בגלל יחס כפוי טובה ואכזרי, אז רציתי לעשות את המאמץ ולגמול להם במשהו טוב”, אמר הפסנתרן לעיתון “גרדיאן”.
כעת ברטון גר בתאילנד ומנגן בפסנתר (שהביא במבצע לוגיסטי מורכב, לגדות הנהר) לפילים ב-Elephants World וגם לקרוב ל-700 אלף מנויים לערוץ היוטיוב שלו, שנוהגים לצפות בפסנתרן מנגן מוזיקה קלאסית לענקים האנינים. בסרטון נוגע ללב, שהוא גם הסרטון הנצפה ביותר שלו, שזכה ל-11 מיליון צפיות, הוא מנגן בפני פיל עיוור בן 80, בשם אמפאן, שמאזין בשלווה ל-“Clair de Lune” של דביסי.
“פילים כמעט תמיד רעבים, כשנותנים להם אוכל, הם לא יפסיקו לאכול”, מספר הפסנתרן “אבל ברגע שהתחלתי לנגן, הפילים, חלקם עיוורים וחלקם נכים, הפסיקו לאכול והקשיב לי. הבנתי שהפילים האלה הלכודים בעולם של חושך, אוהבים מוזיקה”.
למרות זאת, ארגון הצלה של פילים, פרסם טענה כי מדובר בתעלול מסחרי דוחה ומעל לכל, התעללות בפילים, שכן, למרות שהדבר נשמר ולא ניראה בווידאו, כופים עליהם להוות קהל לפסנתרן, באותם אמצעים שגרומים להם לציית בקרקסים – נעיצת מכשירים חדים בחלקים רגישים בגופם. הארגון טוען כי מייסד Elephant Stay לוקח חלק פעיל בסחר הבינלאומי בפילים, חלקו לא חוקי. מה שעומד מאחורי הסרטונים, טוען הארגון, הוא יצירת רווח כספי ותדמיתי.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית השראה
+כתבות מומלצות
ספא ​​הוליסטי בתוך הר היווני: Euphoria Retreat
מקומות
ספא ​​הוליסטי בתוך הר היווני: Euphoria Retreat
      הספא החצוב בהר, מתפרש בשטח 3,000 מ”ר (תכנון DecaArchitecture עם Natalia
בריכת שחייה בתוך סביבה של קרחונים: The Blue Lagoon
מקומות
בריכת שחייה בתוך סביבה של קרחונים: The Blue Lagoon
                           
מקלט גרעיני שהקדים את זמנו, מצוייד בכל מנעמי החיים
מקומות
מקלט גרעיני שהקדים את זמנו, מצוייד בכל מנעמי החיים
  נראה שג’רי אהב לחגוג את החיים – בבית יש בריכת שחייה, שני ג’קוזי,

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*