שלוש מומיות שנמצאו בארגנטינה, שפכו אור חדש על מנהג הקרבת ילדים אצל האינקה. הם הולעטו בסמים (עלי קוקה) ואלכוהול בחודשים ובשבועות שקדמו להקרבתם של הילדים.

 

גופות הילדים נשמרו היטב כי הן קפאו בקור העז ונשמרו בגובה של יותר מ-6000 מטר מעל פני הים, עד שאפילו נמצא דם בגופם ואיבריהם הפנימיים נשמרו.
ילדים הוקרבו מכל מיני סיבות, בעיקר בצמתי דרך דרך חשובים בחיי בני האינקה, בתקופות מלחמה או אסונות טבע, אבל גם במסגרת טקסי דת שנתיים מסורתיים.
השרידים החנוטים התגלו בשנת 1999, קבורים במקדש ליד פסגת הר הגעש Llullaillaco בארגנטינה בגובה 6,739 מטר. שלושה ילדים נקברו שם: ילדה בת 13 וילד וילדה צעירים יותר, שנחשבו כבני ארבע או חמש. השרידים שלהם מתוארכים לפני כ-500 שנה, בתקופת אימפריית האינקה, ששלטה בדרום אמריקה עד שהגיעו האירופים בסוף המאה ה-15.
אלה המומיות השמורות ביותר בעולם ושלושת הילדים האלה נראים כאילו הם ישנים. הילדה, הידועה בשם “עלמת Llullaillaco”, נחשבה כנראה מוערכת יותר מהילדים הקטנים יותר, בגלל מעמדה הבתולי.
תמיד נבחרו לצורך זה בנות אטרקטיביות או מוכשרות במיוחד. נציג האינקה היה יוצא למצוא את הצעירות הללו והן נלקחו ממשפחותיהן. לא היו עליהן שום סימן לאלימות. שיערן היה מטופח והן לבשו בגדים יפים.
המומיות שוכנות כעת במוזיאון לארכיאולוגיה בסלטה, מוזיאון הארקוולוגי דה אלטה מונטניה (MAAM), ארגנטינה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.

לכל הכתבות בקטגוריית מקומות
+כתבות מומלצות
הפסנתרן הבריטי Paul Barton מנגן בפני פילים
מקומות
הפסנתרן הבריטי Paul Barton מנגן בפני פילים
הפסנתרן הבריטי Paul Barton, מאס בקהל המכופתר והדשן שפקד את הקונצרטים שלו והחליט לתרום
טיול לאורך מסלולי סלע בני 60 מיליון שנה, בספרד
מקומות
טיול לאורך מסלולי סלע בני 60 מיליון שנה, בספרד
הן נמתחות על צוקי החוף המערבי של Guipuzcoa לאורך יותר מ-13 קילומטרים, בין Deba,
הפארק הלאומי Mulu National Park, מלזיה
מקומות
הפארק הלאומי Mulu National Park, מלזיה
 

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*