סרטון של יוגי בלבוש קל, שקוע במדיטציה באמצע סופת שלגים בהרי ההימלאיה, הפך לוויראלי באינטרנט ועורר ויכוח סוער על האותנטיות שלו והאם זו מניפולציה דיגיטלית של AI, או שהיוגי עטוף השלג, אכן מצליח לשמור על שלווה כזו, באחת הסביבות הקשוחות של פני כדור הארץ.

האמרה הישנה “צריך לראות כדי להאמין”, פשוט לא חלה יותר בעידן של הבינה המלאכותית וטכנולוגיית Deepfake, המאפשרות ליצור כמעט כל דבר ולגרום לו להיראות אותנטי. מגישי חדשות בטלוויזיה מבינה מלאכותית ומשפיענים דיגיטליים ברשת, הם חלק מהמציאות החדשה הזו ואנשים מפקפקים כשעולה לרשת משהו לא שגרתי ותוהים אם זה אמיתי.
הוויכוח סביב הסרטון הוויראלי הזה עלה לכותרות של כלי התקשורת הממלכתיים בהודו, עד שארגון Kaulantak Peeth פרסם הצהרה שהצילומים אמיתיים והיוגי Satyendra Nath, שייך לארגון ועושה מדיטציה בהרי ההימלאיה המושלגים ב-22 השנים האחרונות. תלמידו של היוגי, Rahul, שצילם את הסרטון הויראלי, הוסיף שהוא רק אחד מתוך כמה סרטונים שהוא צילם לאורך השנים. במקרה זה, סיפר כי המאסטר יצא למדיטציה ומאחר והחלה להשתולל סופת שלג, הם מיהרו אליו כדי לסייע לו להיחלץ מהמקום ומצאו אותו לתדהמתם שקוע במדיטציה. התלמיד צילם את רבו בטלפון הסלולארי שלו.
מסתבר שזה אינו היוגי הראשון והאחרון שעושה מדיטציה בקור הקיצוני בהרי ההימלאיה, אבל הסרטון של תלמידו של המאסטר היה מרשים במיוחד ולכן זכה לפרסום כה רב. עבור היוגים של ההימלאיה, השלג הוא סמל לאחדות, אמת ושלום והמדיטציה בשלג מעוררת בהם אנרגיה מיוחדת.

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית מקומות
+כתבות מומלצות
ארמון האמנות הסודי שהקים אאוטסיידר ב-Birkenhead, אנגליה
מקומות
ארמון האמנות הסודי שהקים אאוטסיידר ב-Birkenhead, אנגליה
  במשך 30 שנה עמל חובב האמנות היצירתי, כדי להמיר את ביתו השכור לווילה
Le château Laurens
מקומות
Le château Laurens
לורנס מימן את שיפוץ הווילה מהון משירש מבן דוד עשיר, שהיה ברון. למרות שלא היה
כימאי ויזם אוגנדי, יוצר מי שתייה צלולים ונקיים, באמצעות פסולת
מקומות
כימאי ויזם אוגנדי, יוצר מי שתייה צלולים ונקיים, באמצעות פסולת
המים נשאבים למטהר על ידי משאבה סולארית, עוברים דרך מסנן חול ופחמן ולבסוף דרך

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*