סרטון של יוגי בלבוש קל, שקוע במדיטציה באמצע סופת שלגים בהרי ההימלאיה, הפך לוויראלי באינטרנט ועורר ויכוח סוער על האותנטיות שלו והאם זו מניפולציה דיגיטלית של AI, או שהיוגי עטוף השלג, אכן מצליח לשמור על שלווה כזו, באחת הסביבות הקשוחות של פני כדור הארץ.

האמרה הישנה “צריך לראות כדי להאמין”, פשוט לא חלה יותר בעידן של הבינה המלאכותית וטכנולוגיית Deepfake, המאפשרות ליצור כמעט כל דבר ולגרום לו להיראות אותנטי. מגישי חדשות בטלוויזיה מבינה מלאכותית ומשפיענים דיגיטליים ברשת, הם חלק מהמציאות החדשה הזו ואנשים מפקפקים כשעולה לרשת משהו לא שגרתי ותוהים אם זה אמיתי.
הוויכוח סביב הסרטון הוויראלי הזה עלה לכותרות של כלי התקשורת הממלכתיים בהודו, עד שארגון Kaulantak Peeth פרסם הצהרה שהצילומים אמיתיים והיוגי Satyendra Nath, שייך לארגון ועושה מדיטציה בהרי ההימלאיה המושלגים ב-22 השנים האחרונות. תלמידו של היוגי, Rahul, שצילם את הסרטון הויראלי, הוסיף שהוא רק אחד מתוך כמה סרטונים שהוא צילם לאורך השנים. במקרה זה, סיפר כי המאסטר יצא למדיטציה ומאחר והחלה להשתולל סופת שלג, הם מיהרו אליו כדי לסייע לו להיחלץ מהמקום ומצאו אותו לתדהמתם שקוע במדיטציה. התלמיד צילם את רבו בטלפון הסלולארי שלו.
מסתבר שזה אינו היוגי הראשון והאחרון שעושה מדיטציה בקור הקיצוני בהרי ההימלאיה, אבל הסרטון של תלמידו של המאסטר היה מרשים במיוחד ולכן זכה לפרסום כה רב. עבור היוגים של ההימלאיה, השלג הוא סמל לאחדות, אמת ושלום והמדיטציה בשלג מעוררת בהם אנרגיה מיוחדת.

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית מקומות
+כתבות מומלצות
גן עדן הנסתר Raja Ampat, בלב איי פפואה
מקומות
גן עדן הנסתר Raja Ampat, בלב איי פפואה
  הוא ממוקם בקצה הצפון-מערבי של פפואה, אינדונזיה, Raja Ampat מקיף למעלה מ-1,500 איים
הקברים האלגנטיים והירוקים בדרום קוריאה
מקומות
הקברים האלגנטיים והירוקים בדרום קוריאה
  תלי הקבורה, המכונים tumuli, הם מבנים אדריכליים ייחודיים, בצורת תלי עפר אלגנטיים מכוסי
זרנוקי מים לכיבוי אש, בוקעים מגגות בתים בכפרים ביפן
מקומות
זרנוקי מים לכיבוי אש, בוקעים מגגות בתים בכפרים ביפן
  מאחר והמגורים בעיירות של האזור, הם בבתי סכך קש, בסגנון גאשו מהמאה ה-11,

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*