הטקס Da Shuhua המתקיים ב-Nuanquan, סין, הוא בן 500 שנה: נפחים עם כובע קש רחב שוליים ואפוד עור כבש, משליכים יציקות ברזל מותכת ונוזלית על קיר קפוא וההתנגשות יוצרת מפל ניצוצות, המדמים פריחות בעצים הנושרות כאשר מטלטלים את העצים וזה אכן פירוש השם Da Shuhua, שחקלאים מבצעים כדי לעורר צמיחה.

הסינים חוגגים את ראש השנה הירחי במשך למעלה מ-3,800 שנה, בטקסים מסורתיים, אשר זיקוקים מהווים חלק חשוב בהם, כסמל למזל הנגזר מהמיתוס של המפלצת ניאן, אשר קבצן קשיש הצליח להפחיד ולגרש על ידי השלכת מקלות במבוק בוערים.
נואנקאן ידועה בהיסטוריה הסינית כעיר של נפחים. בעוד הזיקוקים המסורתיים היו נחלת השכבות האמידות יותר של העם, באו הנפחים של העיירה ומצאו דרך להפיק זיקוקים, כדי שיאפשרו גם לתושבי עירם העניים, לראות זיקוקים, לחגוג ולשמוח. לאורך כל השנה משפחות מקומיות תורמות גרוטאות ברזל עבור הנפחים הללו, שישמשו אותם ביום חגם.
כאשר השמש שוקעת ביום החמש עשרה של חגיגות השנה החדשה הירח, מתכנסים המונים כדי לחזות בתצוגה הפירוטכנית הלא שגרתית של העיר, חלק מפסטיבל הפנסים השנתי של מחוז יו.
בשנת 2018, ממשלת סין אסרה על יצירת זיקוקים ב -444 ערים סיניות, במאמץ להפחית את זיהום האוויר שהם יוצרים. האיסור גרם לפופולריות של הזיקוקים המסורתיים לדעוך בקרב הדורות הצעירים בערים הגדולות יותר בסין. אלא שכאן, הזיקוקים של הנפחים דווקא פופולריים מתמיד – זרם של תיירים מגיעים כדי לראות את המסורת הייחודית והנפחים כבר שידרגו את הופעותיהם והן כוללות כיום זמרים, רקדנים ומערכות תאורה וקול מקצועיות.

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית מקומות
+כתבות מומלצות
ארמון האמנות הסודי שהקים אאוטסיידר ב-Birkenhead, אנגליה
מקומות
ארמון האמנות הסודי שהקים אאוטסיידר ב-Birkenhead, אנגליה
  במשך 30 שנה עמל חובב האמנות היצירתי, כדי להמיר את ביתו השכור לווילה
Le château Laurens
מקומות
Le château Laurens
לורנס מימן את שיפוץ הווילה מהון משירש מבן דוד עשיר, שהיה ברון. למרות שלא היה
כימאי ויזם אוגנדי, יוצר מי שתייה צלולים ונקיים, באמצעות פסולת
מקומות
כימאי ויזם אוגנדי, יוצר מי שתייה צלולים ונקיים, באמצעות פסולת
המים נשאבים למטהר על ידי משאבה סולארית, עוברים דרך מסנן חול ופחמן ולבסוף דרך

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*