תסמונת Lorikeet (LPS) היא מחלה עונתית המתרחשת מדי שנה באוסטרליה, בין אוקטובר ליוני וגורמת לתוכים הצבעוניים Rainbow Lorikeet לנשור מהשמיים ולשכב על האדמה משותקים, ללא יכולת לזוז. המקרים הראשונים של המחלה החלו להיות מדווחים בחודש האחרון והיא צפויה להגיע לשיא בחודשים דצמבר, ינואר ופברואר.

 

תסמונת זו קיימת כבר שנים רבות (מאז 1970) וסיבת המחלה נותרה בגדר תעלומה. המחלה פוגעת באלפי ציפורים מדי שנה וגם גורמת למותן של רבות מהן. יש ציפורים שמתות מהמחלה וכן, מחוסר היכולת לאכול ולשתות, או שהן נדרסות על ידי מכוניות או נטרפות או נאכלות על ידי נמלים על הקרקע.
“שללנו את המפגעים הנפוצים שעלולים לגרום לתסמינים אלה בציפורים – אנחנו יודעים שזו לא מחלה זיהומית ולא קשור לחומרי הדברה”, אומרים מדענים מבית הספר למדעי הווטרינריה של אוניברסיטת סידני.
התיאוריה המקובלת ביותר היא ש-LPS נגרמת על ידי צמח כלשהו, שממנו ניזונים התוכים בחודשים שבין אוקטובר ליוני. העונתיות של המחלה והעובדה שהיא מתרחשת באזורים מסוימים באוסטרליה בהחלט מצביעות על כיוון זה, אך עד כה, איש לא הצליח לזהות באיזה צמח מדובר. חוקרים פנו לציבור הרחב וביקשו מהם לצלם תמונות בכל פעם שהם רואים תוכים אוכלים צמח מסוים, כך הם יוכלו לחקור ולהוריד אותו מרשימת הצמחים הרעילים.
התוכים מזן מפורסם ונפוץ זה, הם ציפורים מוכשרות ביותר, אנרגטיים ומבריקים ביכולותיהם, הם לומדים בקלות לשחק ולדבר ומצליחים ליצור אוצר מילים אנושי רחב ומפתיע.

 

לכל הכתבות בקטגוריית מקומות
+כתבות מומלצות
עיר פינית משמיעה מוסיקה קלאסית כדי להרחיק חוגגים צעירים פרועים
מקומות
עיר פינית משמיעה מוסיקה קלאסית כדי להרחיק חוגגים צעירים פרועים
הרשויות ניסו שיטות שונות לפזר את בני הנוער, אך ללא הועיל, זאת, עד שלפני
העצים המהלכים בכפרים של איטליה
מקומות
העצים המהלכים בכפרים של איטליה
מדי פברואר, נכנסים עשרות הגברים ליער ומגיחים ממנו כשהם לבושים מכף רגל ועד ראש
מסע הפרסום המוזר והפלאי של יום השנה ה-45 לבלט הונג קונג
מקומות
מסע הפרסום המוזר והפלאי של יום השנה ה-45 לבלט הונג קונג
מסעות הפרסום של הבלט של הונג קונג, תמיד הפתיעו במקוריותם המפתיעה: לציון יום השנה

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*