ערוץ דיסקברי כינה אותו אחד הפסטיבלים היפים ביותר ונשיונל ג'יאוגרפיק כללה אותו בין 10 טיולי החורף הטובים ביותר בעולם:

פסטיבל העששיות השנתי של טייוואן (台灣燈會), שיתקיים ב-24 בפברואר בחורף הקרוב, יתקיים הפעם בטיינאן, מסיים את חגיגות השנה החדשה ברחבי טייוואן. במקביל מתקיים פסטיבל Pingxi Sky Lantern, שהוא אירוע נפרד ושונה. האחרון ספוג במסורת עתיקה ובמרכזו שחרור של מאות אלפי עששיות זוהרות ומרחפות לשמי הלילה. לעומת זאת, הפסטיבל של טייוואן הומצא על ידי לשכת התיירות של טייוואן כדי להגדיל את ההכנסות מתיירות. הוא משנה מיקום מדי שנה כדי למשוך יותר מבקרים זרים לאזורים שונים של המדינה. ההתמקדות שלו היא בגופי תאורה ענקיים והיי-טקיים, המשלבים תרבות פופ עם אייקונים טייוואנים מסורתיים וסמלי מזלות סיניים ומתרחשים במהלכו מופעי אמנות והופעות עממיות.
ביחד מדובר לא רק באירוע הגדול והנוכח ביותר בטייוואן אלא גם אירוע חשוב בתרבות, גם הסינית וגם הטייוואנית ומקורו במסורות בודהיסטיות בנות מאות שנה, לפיהן מדליקים עששיות בתקווה לעתיד טוב יותר, לשלום ולהתחלות חדשות, לפוריות משפחתית וחקלאית. עששיות אדומות, במיוחד, מסמלות שגשוג ומזל טוב.
מחוז Pingxi הוא שמו של מחוז בצפון טייוואן, לא רחוק מהבירה טאיפיי והוא חובק כמה עיירות קטנות, הממוקמות לאורך מסילת הרכבת ובשלוש מהן – Jingtong, Pingxi ו-Shifen – מתקיים מופע העששיות. בניגוד למידע הרב באינטרנט, המופע העיקרי מתקיים ב-Shifen, לא ב-Pingxi, למרות שהפסטיבל נקרא על שם האחרון.
כ-200,000 עששיות נייר אורז זוהרות, מלאות אוויר חם, מתנשאות לשמיים ומנקדות אותם בנקודות אור מהבהבות כגחליליות. על חלקן רושמים אנשים את משאלותיהם מלאי התיקווה. את פסטיבל העששיות הראשון בעולם הפיק הקיסר מינג משושלת האן, הבודהיסט. אז נזירים בודהיסטים קישטו את המקדשים ואת הארמון שלו בעששיות. במאה השלישית לפני הספירה, השתמש הצבא הסיני בעששיות כאלה, כדי להודיע שחיילי אויב צרים עליו. מתיישבים סינים הביאו איתם את הרעיון לטייוואן בשנת 1821. בתקופת שושלת צ’ינג, במחוז Pingxi, תושבי הכפרים היו מתחבאים בהרים מפני אויביהם והגברים היו נשארים בכפר כדי להגן עליו. כשחלפה הסכנה, הם שיחררו עששיות לשמיים להודיע לתושבי הכפר שהם יכולים לחזור בשלום הביתה. זה התפתח בסופו של דבר לפסטיבל העששיות השנתי של Pingxi, המוכר לנו כיום.
משרד התיירות של טייוואן החייה את פסטיבל העששיות הקדום והפסטיבל הראשון בעת שלנו, התקיים בטאיפיי בשנת 1990. הפסטיבל המתקיים עתה, מהווה הזדמנות להתוודע ולחוות את האמנות והתרבות של טייוואן וליהנות מחוויות ומראות מגוונים. אחרי השנים בהן הסתגר העולם בפני המגיפה, הפסטיבל מבקש “להאיר את העתיד” והוא משלב באמצעות טכנולוגיה חדשנית ויצירתית, עששיות ומסורות.
גם המבקרים בפסטיבל יכולים לקנות עששית (מסגרת במבוק העטופה בנייר אורז ובתוכה נר קטן), לרשום עליה את משאלתם (שלום בתוכנו, למשל) ולתת לה לרחף בשמיים, בתקווה שיגיע למי שבאמת יוכל לתת למשאלה להתקיים.

 

 

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית מקומות
+כתבות מומלצות
ארמון האמנות הסודי שהקים אאוטסיידר ב-Birkenhead, אנגליה
מקומות
ארמון האמנות הסודי שהקים אאוטסיידר ב-Birkenhead, אנגליה
  במשך 30 שנה עמל חובב האמנות היצירתי, כדי להמיר את ביתו השכור לווילה
Le château Laurens
מקומות
Le château Laurens
לורנס מימן את שיפוץ הווילה מהון משירש מבן דוד עשיר, שהיה ברון. למרות שלא היה
כימאי ויזם אוגנדי, יוצר מי שתייה צלולים ונקיים, באמצעות פסולת
מקומות
כימאי ויזם אוגנדי, יוצר מי שתייה צלולים ונקיים, באמצעות פסולת
המים נשאבים למטהר על ידי משאבה סולארית, עוברים דרך מסנן חול ופחמן ולבסוף דרך

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*