היה מי שכינה זאת "קפיצה מהפכנית קוונטית במדבר הנגב". הוא התייחס לפרויקט פיתוח אוונגרדי KALONYMOS for NEGEV, אשר לאחר שהוא ימומש, יהפוך חלק ממדבר הנגב, ל-Negev film studios תוסס. ראיון עם ההוגה ובעל החזון, פרנקו דן קלונימוס. על התכנון האדריכלי אמון משרד אנריקו סגרה אדריכלים.

 

 

ב-30 השנה האחרונות, סרטים המתרחשים בנופים מדבריים, אם אלה על הפלנטה שלנו או כאלה המתרחשים על המאדים – כולם צולמו ומצולמים במרוקו. אפילו סרטים בעלי נושאים תנ”כיים שעלילתם מתרחשת בישראל – מצולמים במרוקו: מפיק הסרטים האיטלקי הנודע דינו דה לאורנטיס, יצר לפני 30 שנה על הרי האטלס העתק של ירושלים מימי התנ”ך , כשצילם שם סרט ועוד כ-160 סרטים על משה רבנו, המלך דוד וישו, הוסרטו באותו מקום, מ”דוד המלך” עם ריצ’רד גיר ועד ל”משה” עם בן קינגסלי.

 

 

Enrico Segre Architects – Kalonymos for Negev

 

Enrico Segre Architects – Kalonymos for Negev

 

מי שהחליט לא להשלים עם המציאות המתעתעת הזו, הוא היזם ואיש העסקים פרנקו דן קלונימוס, ההוגה ובעל החזון של פרויקט KFN, ששם לו כמטרה להעצים את הנגב ולמתג אותו כמיקום אידיאלי להפקות סרטים בנושאים הקשורים לתנ”ך ולתחום האוונגליסטי ולא רק, אלא גם מושלם לסרטים הדורשים נופים של כוכבי לכת כמו מאדים והירח. “אנו רוצים לנכס לארץ ישראל את התפקיד הלגיטימי, שמגדיר אותה כבעלת זכויות יוצרים על המקומות  בתנ”ך ובברית החדשה, אשר יופיע בסרטים המצולמים”.

 

Enrico Segre Architects – Kalonymos for Negev – Hollywood Negev City

 

Enrico Segre Architects – Kalonymos for Negev – Ancient City

 

Enrico Segre Architects – Kalonymos for Negev – Cyber Torah Park

 

לתכנית של קלונימוס יש שלושה שלבים. בשלב הראשון הוא מבקש לצלם בנגב סרט מדע בדיוני תנ”כי, מקראי וקולוסלי בשם “!Target: Moses” (“המטרה: משה!”), שאת התסריט שלו הוא כתב בעצמו.
על פי התכנית, אולפני הסרטים יוניברסל בהוליווד וצ’ינצ’יטה, יבנו לצורך צילומי הסרט בנגב, סט צילומים וכן מיבני מגורים, שיאכלסו את הצוותים הרבים שלוקחים חלק בהפקת הסרט – צבא שלם המונה מפיקים, טכנאים, שחקנים, אנשי ביטחון ורפואה, לצד ניצבים וצוותי תמיכה, אנשי מטבח, ניקיון ועוד – ובעיקר כעשרת אלפים ניצבים, כל אלה יוכלו לגור במעונות העובדים הללו בכפר הקטן שיוקם באתר, במשך חודשי ההפקה הרבים ובתום הצילומים יקבלו את הזכות להישאר לגור במקום ובכך להפוך אותו לכפר קבע תיירותי.

 

Enrico Segre Architects – Kalonymos for Negev – The Tree of Life

 

לקלונימוס יש דוגמאות כיצד העסק יעבוד “הסרט ‘Jesus Christ Superstar’ היה אחד מסרטי הפולחן הנדירים שצולמו בארץ”, הוא מזכיר “ההפקה נמשכה חצי שנה והכניסה לשוק הישראלי לא מעט דולרים. אותם הכספים הספיקו לממן כמעט לחלוטין את תעשיית הקולנוע הישראלית של אותם הימים. אנחנו מתכוונים לשחזר משהו דומה, בקנה מידה הרבה יותר גדול. הפרויקט יוכל להעניק מידית יתרונות רבים לאנשי פריפריה ישראלית, בתקווה שהם יוכלו להפגין את היכולות הארגוניות המרשימות שיש למדינת ישראל במתן שירותים”.

 

Enrico Segre Architects – Kalonymos for Negev – Attraction – red sea splitting

 

עבור הסרט “!Target: Moses”, שהוא סרט מדע בדיוני תנ”כי, יבנה סט צילומים, אשר ישמש כתשתית טובה לסרטים נוספים בעתיד “הסרט יעסוק במסע בזמן, תקופת התרחשותו תהיה בין יציאת מצרים לעולם דיסטופי עתידי הקרב ובא”, מגלה קלונימוס “על כן, בתוך הכפר, אחרי בניית ארץ גושן, שבעזרת כמה שינוים קלים, תהפוך בעתיד לדגם של ירושלים העתיקה, תבנה תפאורה עבור כמה וכמה ניסים, לדוגמא עמוד האש, עשרת המכות, חציית ים סוף וכדומה. בתום הצילומים, כשההפקות הזרות יחזרו לבתיהן, כל המבנים בכפר – מבני ציבור, בתי מגורים וכדומה, ישארו וישמשו כתשתיות לטובת צילומי סרטים בשנים הבאות, כשהם כבר מאוכלסים באמנים ויוצרים שזה יהיה ביתם. כך שעיר הסרטים תציע גם סט מרחבי בעל נופים אותנטיים כתפאורה – וגם כח אדם מקצועי מקומי וזמין. זה יהיה Negev film Holywood Studios אשר יעברו שיפוץ בעתיד והרחבה. כשלא יצלמו סרטים שם, זה יהיה כפר ארץ גושן, עם מסעדות וחנויות חפצי אמנות כמו קרמיקה,

 

Enrico Segre Architects – Kalonymos for Negev – Attraction – Jacob’s Dream

 

התפאורה שתשמש את הסרט, היא אמנם מעניקה נופים קדומים, אבל מאחוריה בהחלט טכנולוגיה מתקדמת וחדשנית – סצנות ידועות מהתנ”ך יבנו באמצעות רובוטים חדישים, במקום יבנה פארק התורה האלקטרוני הראשון בהיסטוריה, יהיה אפשר לבקרו רכובים על גבי שיירת גמלים רובוטיים מונעת חשמל, שיופק באמצעות פנלים סולריים. הפרויקט ייצור במקום עיר חכמה שלא פוגעת באיכות הסביבה ומונעת באנרגיות מתחדשות. למען יעדים אלו שוקל קלונימוס לארח באתר מתחם אקדמי שיעסוק בחקר ופיתוח נושאים עכשוויים, בתחומי ההיי-טק העדכניים ביותר.
רשויות שונות בנגב החלו כבר להתעניין בפרויקט ולהבטיח שהוא יוקם בשטח הרשות שלהן. קלונימוס והצוות שלו בוחנים את הפניות הללו ומחפשים רשות בעלת ראייה רחבה לטווח ארוך, אשר תיתן כתף לתכנית, מתוך הבנה שכל מה שהסרט ייצר יישאר לעד בשטחה. רשות כזו יכולה להציע תמיכה לוגיסטית כדי למשוך את ההפקות מחו”ל, עם מתן בונוסים שונים על שטחים, מים, חשמל, ואפילו בהספקת חלק מחומרי הגלם לבנייה.

 

 

 

 

כמה מילים על הסרט “!Target: Moses”. זהו מותחן מדע בדיוני תנ”כי פנטסטי, שהמסר שלו הוא של סובלנות ואמונה כיאה לתקופתנו. גיבורו סם קאופמן, פרופסור אמריקאי גאון לארכיאולוגיה באוניברסיטת תל אביב, מגלה כי בתנ”ך, כפי שהוא נמסר באופן מסורתי, היה עמוד חסר, המנחה כיצד לנוע אחורה וקדימה בזמן וכך, מצווה על היהודים המשוכללים שבעתיד, לחזור לעבר, לזמנו של משה והפעם בעזרת המוסד לסייע לו במשימתו להעלות את בני ישראל ממצריים ארצה, עם אפקטים מיוחדים והוליוודיים של עשרת המכות. אלא שקבוצת הסייבר נאצים חושפים את התכנית של היהודים ושולחים אף הם צוות אל העבר, כדי לרצוח את משה רבנו.

לפרטים
פרנקו דן קלונימוס – מנכ”ל
www.kalonymos.com
אדריכלות: אנריקו סגרה

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית מקומות
+כתבות מומלצות
ארמון האמנות הסודי שהקים אאוטסיידר ב-Birkenhead, אנגליה
מקומות
ארמון האמנות הסודי שהקים אאוטסיידר ב-Birkenhead, אנגליה
  במשך 30 שנה עמל חובב האמנות היצירתי, כדי להמיר את ביתו השכור לווילה
Le château Laurens
מקומות
Le château Laurens
לורנס מימן את שיפוץ הווילה מהון משירש מבן דוד עשיר, שהיה ברון. למרות שלא היה
כימאי ויזם אוגנדי, יוצר מי שתייה צלולים ונקיים, באמצעות פסולת
מקומות
כימאי ויזם אוגנדי, יוצר מי שתייה צלולים ונקיים, באמצעות פסולת
המים נשאבים למטהר על ידי משאבה סולארית, עוברים דרך מסנן חול ופחמן ולבסוף דרך

3 תגובות

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*