הפסטיבל המסורתי Los Indianos באי La Palma, יתקיים ב-20 בפברואר 2023 והוא ללא ספק גולת הכותרת של הקרנבלים של האי, ואחד החשובים ביותר באיים הקנריים.

הפסטיבל המסורתי Los Indianos באי La Palma, ספרד, החל במאה ה-19, אז חגגו את הגעתן של ספינות מקובה ואמריקה הלטינית לנמל אשר באי. תושבי האי שהיגרו וחזרו לאי כשהם מתפארים בעושר שעשו בהצלחותיהם בניכר, כונו “indianos”. הפסטיבל מסתלבט על המהגרים שהגיעו ללאס אינדיאס ולקובה, התלבשו בהידור וחיו בראוותנות כדי להפגין את עושרם. החוגגים משחקים בפרודיה ולא רק שלובשים לבן אלגנטי, שחצני וגנדרני במופגן, אלא גם זורים טלק לבן על כל המשתתפים בחגיגה ההמונית ולכל עבר.
על מקורו של קרב אבקת הטלק בקרנבל, יש שתי גרסאות: האחת, שהוא נולד במאה ה-19, כאשר ספינה השאירה משלוח קמח מקולקל בנמל והחוגגים השתמשו בו כמרכיב של כיף בקרנבל. הגרסה השנייה והנכונה, מבוססת על תיעוד ארכיאולוגי מהמאה ה-17, שמספר על מנהג שכנראה עבר בירושה מטקס ה-Ñáñigos הקובני, של הלבנת העור לפי תפיסת היופי שרווחה אז. במאה ה-20 אסרו השלטונות לקיים את המנהג שלטענתם “הפריע לסדר הציבורי”, אך החל מסופה של המאה, מסורת זו חזרה לקרנבל, לאחר שנמצאה פשרה והקמח המקורי הוחלף בטלק.
הקרנבל מציג סממנים רלוונטיים להיסטוריה התרבותית של סנטה קרוז דה לה פלמה והוא נולד מהקשר התרבותי והרגשי ההדוק המאחד את האי לה פלמה. עם קובה, במיוחד בשל תופעת הנדידה שהתרחשה בשני הכיוונים במשך מאות שנים. הקשר בין האי לה פלמה לבין קובה ניכר במוזיקה בגסטרונומיה, ברום מקני סוכר ובטבק.
הלבוש המסורתי בחגיגות לבן ויכול לכלול חליפות פשתן, כובע פנמי, שמשיית תחרה והחוגגים נושאים בדרך כלל גם מזוודות וינטג’, רצוי עור שאמורות להיות מלאות בכסף ובעושר. הם יכולים לשאת גם כלובים עם חיות טרופיות ואת חלקם אפילו מלווה פמליה של משרתים קריאוליים שחורים. מרכיב בסיסי הוא כמובן הסיגר.

 

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית מקומות
+כתבות מומלצות
עיר פינית משמיעה מוסיקה קלאסית כדי להרחיק חוגגים צעירים פרועים
מקומות
עיר פינית משמיעה מוסיקה קלאסית כדי להרחיק חוגגים צעירים פרועים
הרשויות ניסו שיטות שונות לפזר את בני הנוער, אך ללא הועיל, זאת, עד שלפני
העצים המהלכים בכפרים של איטליה
מקומות
העצים המהלכים בכפרים של איטליה
מדי פברואר, נכנסים עשרות הגברים ליער ומגיחים ממנו כשהם לבושים מכף רגל ועד ראש
מסע הפרסום המוזר והפלאי של יום השנה ה-45 לבלט הונג קונג
מקומות
מסע הפרסום המוזר והפלאי של יום השנה ה-45 לבלט הונג קונג
מסעות הפרסום של הבלט של הונג קונג, תמיד הפתיעו במקוריותם המפתיעה: לציון יום השנה

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*