למרות שהיא אולי לא אחת מיעדי התיור הפופולריים ביותר בעולם, מיאנמר Myanmar היא אחת המדינות הקסומות ביותר. כאן, ממש ליד אגם Inle Lake, שוכן אתר המשלב היסטוריה, ארכיטקטורה וטבע, שגורם למטיילים להרגיש שהם חלק מאגדה.

 

למרות שאיכשהו קשה להגיע למקום הזה, הוא שווה את המאמץ. לאחר שייט בסירה במשך כשעה על פני המים השלווים, מגיעים לכפר השקט והקטן Indein. רוכלים מציעים דגים וירקות טריים בשוק הצף המקומי, נשים מכבסות בגדים במים וילדים מתרוצצים בין חורבות של מקדשים ישנים ומתפוררים, מבנים בני מאות שנים, שכל אחד הוא פלא אדריכלי עוצר נשימה. על המקדשים המתפוררים הללו, צמחו סוגים מיוחדים של צמחים מקומיים.
אלה המקדשים הקרובים לכפר שוחזרו בגימור טיח מזהב ולבן בוהק, אך אחריהן ובהמשך, תגלו מאות פגודות עתיקות, לא ידועות ומסתוריות אפילו לרבים מהאנשים המקומיים, עמוק בעובי הג’ונגל.
הרוכלים המקומיים יזהירו אתכם לחזור על עקבותיכם ולהישאר בקרבת הדוכנים שלהם ולהישמר מ”נחשים קטלניים”. אלה לא נמצאים שם, אלא מאות חורבות עתיקות שצמחייה ועצים צומחים מהם, מעוטרים בפסלים של יצורים שמימיים או חיות מיתולוגיות. הגגות שלהם מחודדים, כי הם מייצגים חדק של פיל.
אין שום תיעוד היסטורי מסודר למקום, מלבד תיאוריות, אחת מהן מספרת שהמתחם נבנה על ידי הקיסר ההודי אשוקה, ששילח נזירים במאה ה-3 לפני הספירה לרחבי אסיה כדי להפיץ את הבודהיזם. תיאוריה אחרת מספרת שמלך בנה את הפגודות המסתוריות במאה ה-17, לאחר שחזר מהמלחמה באיוטאיה. זהו אינו אתר מורשת מוגן.
איך למצוא אותו: האתר ידוע כפגודות Shwe Inn Thein. ניתן להגיע אליו בשיט בסירה כ-8 ק”מ דרך נחל Inn Thein. את הפגודות הישנות, המתפוררות והחבויות יותר המכוסות בצמחיה, ניתן למצוא ב-Nyaung Ohak, הליכה דרך הכפר ולאחר מכן במעלה מדרגות לראש הגבעה.

 

לכל הכתבות בקטגוריית מקומות
+כתבות מומלצות
עיר פינית משמיעה מוסיקה קלאסית כדי להרחיק חוגגים צעירים פרועים
מקומות
עיר פינית משמיעה מוסיקה קלאסית כדי להרחיק חוגגים צעירים פרועים
הרשויות ניסו שיטות שונות לפזר את בני הנוער, אך ללא הועיל, זאת, עד שלפני
העצים המהלכים בכפרים של איטליה
מקומות
העצים המהלכים בכפרים של איטליה
מדי פברואר, נכנסים עשרות הגברים ליער ומגיחים ממנו כשהם לבושים מכף רגל ועד ראש
מסע הפרסום המוזר והפלאי של יום השנה ה-45 לבלט הונג קונג
מקומות
מסע הפרסום המוזר והפלאי של יום השנה ה-45 לבלט הונג קונג
מסעות הפרסום של הבלט של הונג קונג, תמיד הפתיעו במקוריותם המפתיעה: לציון יום השנה

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*