מתחמי המגורים בפאבלו Taos Pueblo, במדינת ניו מקסיקו בארה"ב, עשויים מבוץ אדובה חום אדמדם והם ניבנו ב-1000-1450 לספירה, לפני כמעט 1,000 שנה, על-ידי שבט אינדיאנים, אחת הקהילות העתיקות ביותר שעדיין חיות ברציפות בארה"ב. היא אכן נחשבת למקום המיושב הכי הרבה זמן ברציפות בארצות הברית. זהו היישוב האינדיאני היחיד המוגדר כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו.

במקור, המבנים ניבנו ללא דלתות או חלונות והתושבים היו מטפסים במעלה סולם ארוך כדי להגיע לחדרים דרך חורים בגג.
המבנים מתוחזקים כיום על ידי התושבים, קהילה משגשגת עם משפחות שחיות מתגוררות בבתים שנבנו במקור על ידי אבותיהם לפני כ-1,000 שנה. האתר בנוי מקומפלקס רב קומות של בתים העשויים מאדובה אדום (אדמה מעורבת במים וקש).
קהילת הטאוס לא חושפת את ההיסטוריה שלה לזרים ואין להם שפה כתובה, כך שיש חסר גדול בידע עליהם ועל ההיסטוריה שלהם. עם זאת, הפואבלו פתוח לקהל ומתקיימים מספר אירועים ציבוריים במהלך השנה, שזרים מוזמנים להשתתף בהם, בכפוף לכללים שהמבקרים מתבקשים לציית להם. למשל, אסור לצלם את בני שבט ללא רשותם ולהכנס רק לחללים המסומנים בבירור כציבוריים ולא למגורים פרטיים. יש סיורים מודרכים באזור.
האזור סביב טאוס פואבלו היה ככל הנראה נתיב מסחר במשך כמעט 9,000 שנה וזה עדיין המצב היום. ליד הפואבלו נמצא טאוס פלאזה, לב הרובע ההיסטורי של טאוס. כאן תוכלו למצוא חנויות, מסעדות, גלריות ושוק איכרים, כמו גם מופעי בידור רוב ימות השנה. יש בו הרבה גלריות ומוזיאונים המציגים אמנות מקומית.

 

 

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית מקומות
+כתבות מומלצות
ארמון האמנות הסודי שהקים אאוטסיידר ב-Birkenhead, אנגליה
מקומות
ארמון האמנות הסודי שהקים אאוטסיידר ב-Birkenhead, אנגליה
  במשך 30 שנה עמל חובב האמנות היצירתי, כדי להמיר את ביתו השכור לווילה
Le château Laurens
מקומות
Le château Laurens
לורנס מימן את שיפוץ הווילה מהון משירש מבן דוד עשיר, שהיה ברון. למרות שלא היה
כימאי ויזם אוגנדי, יוצר מי שתייה צלולים ונקיים, באמצעות פסולת
מקומות
כימאי ויזם אוגנדי, יוצר מי שתייה צלולים ונקיים, באמצעות פסולת
המים נשאבים למטהר על ידי משאבה סולארית, עוברים דרך מסנן חול ופחמן ולבסוף דרך

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*