מתחמי המגורים בפאבלו Taos Pueblo, במדינת ניו מקסיקו בארה"ב, עשויים מבוץ אדובה חום אדמדם והם ניבנו ב-1000-1450 לספירה, לפני כמעט 1,000 שנה, על-ידי שבט אינדיאנים, אחת הקהילות העתיקות ביותר שעדיין חיות ברציפות בארה"ב. היא אכן נחשבת למקום המיושב הכי הרבה זמן ברציפות בארצות הברית. זהו היישוב האינדיאני היחיד המוגדר כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו.

במקור, המבנים ניבנו ללא דלתות או חלונות והתושבים היו מטפסים במעלה סולם ארוך כדי להגיע לחדרים דרך חורים בגג.
המבנים מתוחזקים כיום על ידי התושבים, קהילה משגשגת עם משפחות שחיות מתגוררות בבתים שנבנו במקור על ידי אבותיהם לפני כ-1,000 שנה. האתר בנוי מקומפלקס רב קומות של בתים העשויים מאדובה אדום (אדמה מעורבת במים וקש).
קהילת הטאוס לא חושפת את ההיסטוריה שלה לזרים ואין להם שפה כתובה, כך שיש חסר גדול בידע עליהם ועל ההיסטוריה שלהם. עם זאת, הפואבלו פתוח לקהל ומתקיימים מספר אירועים ציבוריים במהלך השנה, שזרים מוזמנים להשתתף בהם, בכפוף לכללים שהמבקרים מתבקשים לציית להם. למשל, אסור לצלם את בני שבט ללא רשותם ולהכנס רק לחללים המסומנים בבירור כציבוריים ולא למגורים פרטיים. יש סיורים מודרכים באזור.
האזור סביב טאוס פואבלו היה ככל הנראה נתיב מסחר במשך כמעט 9,000 שנה וזה עדיין המצב היום. ליד הפואבלו נמצא טאוס פלאזה, לב הרובע ההיסטורי של טאוס. כאן תוכלו למצוא חנויות, מסעדות, גלריות ושוק איכרים, כמו גם מופעי בידור רוב ימות השנה. יש בו הרבה גלריות ומוזיאונים המציגים אמנות מקומית.

 

 

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית מקומות
+כתבות מומלצות
גן עדן הנסתר Raja Ampat, בלב איי פפואה
מקומות
גן עדן הנסתר Raja Ampat, בלב איי פפואה
  הוא ממוקם בקצה הצפון-מערבי של פפואה, אינדונזיה, Raja Ampat מקיף למעלה מ-1,500 איים
הקברים האלגנטיים והירוקים בדרום קוריאה
מקומות
הקברים האלגנטיים והירוקים בדרום קוריאה
  תלי הקבורה, המכונים tumuli, הם מבנים אדריכליים ייחודיים, בצורת תלי עפר אלגנטיים מכוסי
זרנוקי מים לכיבוי אש, בוקעים מגגות בתים בכפרים ביפן
מקומות
זרנוקי מים לכיבוי אש, בוקעים מגגות בתים בכפרים ביפן
  מאחר והמגורים בעיירות של האזור, הם בבתי סכך קש, בסגנון גאשו מהמאה ה-11,

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*