בעשרות השנים שחלפו מאז שהוא יצא לראשונה לשוק, חדר החושך הדיגיטלי שהמציא Thomas Knoll הפך למותג, פועל וסמל לתרבות שלנו המונחת בתמונות.

 

82e2cd4c8e0c76eead09358083b1bf9d

 

Photoshop החל את חייו בשנת 1987, כאשר הדוקטורנט Thomas Knoll בנה תוכנה להצגת תמונות בגווני אפור עבור ה- Macintosh Plus. יחד עם אחיו ג’ון, שעבד בחברת האפקטים החזותיים לקולנוע של הבמאי ג’ורג ‘לוקאס, הוא פיתח את התוכנה, לכלי עם פרוגרמה לעריכת תמונות מלאה. 1.0 Photoshop שוחררה לשוק בשנת 1990 על ידי חברת Adobe, שרכשה את זיכיון ההפצה של התוכנה. עשרים שנה ו-12 גרסאות מתקדמות יותר, היא הפכה לא רק לתוכנה רבת עוצמה, אלא גם למכניזם המגדיר את התרבות שלנו המונחית על-ידי אימג’ים.

 

body-shape-editing-using-liquify-tool-in-photoshop-6

 

הפוטושופ במקור יצר חדר חושך דיגיטלי, המחליף את החדר של הצלמים, כשהוא משתמש בפעולות המכונות באותם מונחים בהם השתמשו צלמים. כיום לתוכנה טרמינולוגיה משלה והיא מהווה מותג.

 

7-ps-age-prog

 

במהלך 20 השנים האחרונות, כלים דיגיטליים שינו את הדרך בה אנו עושים דברים ואיך שהדברים עצמם ניראים. מ QuarkXPress ל- parametricism, הם שינו את תהליך עבודת העיצוב בצורה קיצונית, משחררים אותנו מה- Letraset ומעטים וכלי שרטוט למיניהם. החירות שהוענקה לעיצוב הגרפי, הובילה לדרכים המתוחכמות שבן אנו יכולים כעת ליצור מניפולציות, בחדשות, בפרסום, בתיעוד, בפורטפוליו שלנו. ה- Photoshop שונה מאשר רוב התוכנות הדיגיטליות, בכך שהוא יותר מסתם טכנולוגיה חדשה, הוא בשורה התחתונה האופן שבו אנו מתבוננים בעולם.

 

471078_7893572_1572421_2c4f0940_image

 

בעידן בו לתמונה משמעות כה דומיננטית, Photoshop הוא המעבדה לתמונות עם ריכוז כח הקטלני ביותר. ה-Photoshop מחליט מה להדגיש בתרבות העכשווית. משינוי גודל הירכיים של קייט וינסלט לניסיונות המגושמים של חברת קידוחי נפט לטשטש את הנזק שנגרם בעקבות דליפת הנפט, Photoshop הוא המקום בו אמיתות מיוצרות ומלוטשות ומספקות לנו גרסה חלופית של המציאות.

 

ps-marquee1440x660

לכל הכתבות בקטגוריית חדשות
+כתבות מומלצות
באי הקטן הזה ביפן, אנשים חיים מעל 100. הנה איך.
חדשות
באי הקטן הזה ביפן, אנשים חיים מעל 100. הנה איך.
גבר אוקינאווי ממוצע חי 80 שנה ונשים 86 (זה בערך 6 שנים יותר מהממוצע
שלוש שותפות חדשות במשרד ישר אדריכלים
חדשות
שלוש שותפות חדשות במשרד ישר אדריכלים
  השותפות החדשות: רוני שימל, דנה לאונר, שירלי אדיב. העמיתות (אסוסייט): מיכל אורן, עדי
תלמידים יצרו הצללה סרוגה מרהיבה ובת קיימא, בספרד
חדשות
תלמידים יצרו הצללה סרוגה מרהיבה ובת קיימא, בספרד
ההצללה עשויה מבד ממוחזר והיא משתרעת על שטח של 500 מ”ר. הפרויקט נוצר לאחר שהמחלקה

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*