אמנות המשולבת באדריכלות ומערכת היחסים ביניהן, התורמת ליצירת חוויה של מקום ומעורבות במובן החברתי, המרחבי, הפיזי והקינטי. עם האמנים מוטי מזרחי ואהרלה בן אריה

סדרת מפגשים – הבמה של קהילת האדריכלים, מעצבים ויזמים של מגזין d+a. מארח: גיורא אוריין, עורך ראשי

 

מוטי מזרחי
האמן רב-תחומי מוטי מזרחי, עוסק בצילום, פיסול, וידאו, ומולטימדיה. בעבודותיו הוא עושה שימוש בהומור ואירוניה עצמית, בדגש על הגוף האנושי, פגמיו והנאותיו וברבות מהן מסר חברתי ופוליטי. סגנונו פיגורטיבי ורבות מעבודותיו מצויות בחללי מבני ציבור ובמרחב הציבורי, אחת מעבודותיו המוכרות בשנים האחרונות היא פסל "עין השמש" המתנשא לגובה 18 מטרים באשדוד. מזרחי ייצג את ישראל בביאנלה בפריז (1980), בביאנלה בסאו פאולו, בביאנלה של ונציה (1988) ובביאנלה של ולנסיה (2004).

אהרלה בן אריה
הפסל והאמן בן אריה, מוכר בזכות האמנות הציבורית, האינטראקטיבית והחווייתית שהוא יוצר, עבור קהל חי, עם עבודות בהן הוא משלב גם תנועה ושעשוע. יצירותיו פרוסות ברחבי הארץ והן מזיגה בין אדם, חומר וסביבה. את תחילת דרכו עשה עם כדרים וחרשי עץ ברצועת עזה, לצדם עבד כשוליה ובהם הוא ראה מורי דרך ומנטורים אמנותיים. התרבות החומרית הפלשתינאית, הצבעוניות המיוחדת של ציורי עולי הרגל השבים ממכה ומרחבי החול העצומים שימשו לו כהשראה.