בניגוד לתדמיתה המנומנמת, בחיפה מתעוררים ומפותחים אזורי בילוי ותרבות ויש גם תכניות רבות מעוף לעתיד:

סדרת מפגשים – הבמה של קהילת האדריכלים, מעצבים ויזמים של מגזין d+a. מארח: גיורא אוריין, עורך ראשי

 

 

עם
אדריכל עמי שנער,
מן-שנער אדריכלים (אתר)
מעצבת הפנים דנה ברוזה, סטודיו danka design (אתר)
אדריכל כפיר גלאטיה אזולאי, K.O.T Architects (אתר)

העיר התחתית של חיפה, שהייתה בעבר אזור שומם, מוזנח ומאובק, הוא אזור בילוי וחיי לילה לצעירי העיר, אשר התאהבו בקסם העולם הישן והתעשייתי שלו, בתחושת הרב-תרבותיות והקהילתיות, אבל יותר מכל, בייחודיות ובאלטרנטיבה שלו למיינסטרים הכרמליסטי. בשנים האחרונות האזור זוכה לעדנה, מקומות חדשים נפתחים תדירות, עם תנועה ערה של אנשים ביום ובלילה, שחריגה באופן יחסי לחיפה המנומנמת.
מתוכם בחרנו להציג 3 מקומות:

מעצבת הפנים החיפאית דנה ברוזה תציג את הסושי בר roku, לו העניקה עיצוב לא מתחנף, בועט וחצוף ואת הפיצרייה neopolitan, אשר משמשת דווקא כמקום של fine dining.

 

אדריכל כפיר גלאטיה אזולאי יציג את הבר-גלריה העצום "פטוש", של היזם החיפאי ודיע שחבראת, שנוסף לסצנה המתעוררת במבואותיו של נמל חיפה ועוצב באקלקטיות לא מתנצלת, במבנה מנדטורי ששימש בעבר כמחסן.

 

נוכח ובהמשך להתפתחות המוצלחת בעיר התחתית ובמושבה הגרמנית, ניתן לצפות למימושה של התכנית להפיכת הנמל הישן לחזית ים עירונית, חיבורו לעיר והפיכתו למוקד עירוני ראשי לבילוי ולנופש, בדומה למתרחש בערים רבות אחרות.
אדריכל עמי שנער, ממשרד מן-שנער אדריכלים, ראש צוות התכנון של התכנית, יציג את התכנית המונחת על שולחנה של העירייה משנת 2017, עם הפנים לעתיד והמהפך האורבני, שאחרי שיתממש – העיר התחתית והמושבה הגרמנית, מהמרקמים העירוניים היפים בארץ, בהם גם השוק התורכי וקמפוס הנמל המתחדש, יתחברו סוף-סוף לטיילת החדשה שעל הרציף ויהוו עבור אלפי מטיילים אזור בילוי, נופש, תיירות ותרבות.
אנחנו נזמין את מהנדס העיר חיפה, אדריכל אריאל וטרמן, לספר על תנופת ההתחדשות של העיר.

 

כפיר גלאטיה אזולאי. צילום: מושי גיטליס

דנה ברוזה. צילום: איתי בנית

הדמייה, מן-שנער אדריכלים