דוגמנית בת 26 שנולדה באוקראינה ועברה ליפן בגיל חמש, הוכתרה לאחרונה כ"מיס יפן". חלק מהציבור לא אהב את הבחירה וראה זאת כבגידה בזהות הלאומית: "איפה יפן ב'מיס יפן'?" געשה הרשת.

 

הצעירה, Carolina Shiino, גדלה ובילתה את רוב חייה ביפן, היא מזוהה כיפנית, מדברת וכותבת יפנית ללא דופי. היא אכן לא נולדה ביפן והכי חשוב, היא לא נראית יפנית וכילידת אוקראינה, היא האזרחית היפנית הראשונה שזוכה בתחרות היופי הלאומית.  איש לא מערער על יופיה של האישה הצעירה ועל כך שהיא ראויה להיות מלכת יופי, אך העובדה שאישה אירופית נבחרה כ’מיס יפן’ היא פשוט לא מקובלת אצל רוב הציבור ביפן.
הגולשים ברשתות ירדו לדקויות “היא אפילו לא מעורבת עם הורה מיפן, אלא 100% אוקראינית טהורה”, צייץ מישהו בטוויטר. “אם היא הייתה חצי יפנית, אז אין בעיה, אבל היא 0% יפנית ואפילו לא נולדה ביפן”, הסכים איתו גולש אחר.
איי וואדה, מארגן תחרות גרנד פרי מיס יפן, אמר ל- BBC “יש דבר אחד שאני משוכנע בו, יופי יפני קיים לא במראה ולא בדם, אלא הוא קיים חזק בלבנו”.
המסר של המארגן לא הרגיע את הרוחות במדיה החברתית, שם הגולשים אמרו שהם מחשיבים את ההחלטה מגוחכת.
באשר לקרולינה שיינו, היא אמרה שהיא מחשיבה את עצמה כיפנית ומאחר והייתה צריכה להתמודד עם מחסומים רבים כדי להיטמע בילדותה בחברה היפנית, יא מלאה בהכרת תודה על כך שזכתה בתחרות כאשה יפנית.

 

 

 

 

 

המקרה של קרולינה דומה מאוד לזה של Brooke Bruk-Jackson, הצעירה הלבנה שנולדה וגדלה בזימבבואה והציתה מחלוקת אחרי שזכתה בתואר ‘מיס זימבבואה 2023’.
ברוק-ג’קסון בת ה-22, נולדה בהארה למשפחה לבנה, גדלה והתחנכה בהארה, אחר כך למדה עיצוב אופנה בלונדון ועבדה כדוגמנית בזימבבואה ובדרום אפריקה, מאז 2019. בנוסף לאנגלית, היא גם מדברת את שונה.
ב- 16 בספטמבר 2023 הוכתרה ברוק-ג’קסון כ’מיס זימבבואה 2023′ והזכייה עוררה מחלוקת וויראלית בגלל היותה הלבנה היחידה שזכתה בתחרות בזימבבואה, מדינה בעלת אוכלוסייה אפריקאית שחורה בעיקר.

 

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית השראה
+כתבות מומלצות
עיר פינית משמיעה מוסיקה קלאסית כדי להרחיק חוגגים צעירים פרועים
תרבות
עיר פינית משמיעה מוסיקה קלאסית כדי להרחיק חוגגים צעירים פרועים
הרשויות ניסו שיטות שונות לפזר את בני הנוער, אך ללא הועיל, זאת, עד שלפני
העצים המהלכים בכפרים של איטליה
תרבות
העצים המהלכים בכפרים של איטליה
מדי פברואר, נכנסים עשרות הגברים ליער ומגיחים ממנו כשהם לבושים מכף רגל ועד ראש
המדומיין ניראה אמיתי, אצל האמנית Alex Prager
תרבות
המדומיין ניראה אמיתי, אצל האמנית Alex Prager
  הקריירה של הצלמת והקולנוענית זוכת האמי, החלה בצורה צנועה, כאשר התחילה לצלם בגיל

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*