דוגמנית בת 26 שנולדה באוקראינה ועברה ליפן בגיל חמש, הוכתרה לאחרונה כ"מיס יפן". חלק מהציבור לא אהב את הבחירה וראה זאת כבגידה בזהות הלאומית: "איפה יפן ב'מיס יפן'?" געשה הרשת.

 

הצעירה, Carolina Shiino, גדלה ובילתה את רוב חייה ביפן, היא מזוהה כיפנית, מדברת וכותבת יפנית ללא דופי. היא אכן לא נולדה ביפן והכי חשוב, היא לא נראית יפנית וכילידת אוקראינה, היא האזרחית היפנית הראשונה שזוכה בתחרות היופי הלאומית.  איש לא מערער על יופיה של האישה הצעירה ועל כך שהיא ראויה להיות מלכת יופי, אך העובדה שאישה אירופית נבחרה כ’מיס יפן’ היא פשוט לא מקובלת אצל רוב הציבור ביפן.
הגולשים ברשתות ירדו לדקויות “היא אפילו לא מעורבת עם הורה מיפן, אלא 100% אוקראינית טהורה”, צייץ מישהו בטוויטר. “אם היא הייתה חצי יפנית, אז אין בעיה, אבל היא 0% יפנית ואפילו לא נולדה ביפן”, הסכים איתו גולש אחר.
איי וואדה, מארגן תחרות גרנד פרי מיס יפן, אמר ל- BBC “יש דבר אחד שאני משוכנע בו, יופי יפני קיים לא במראה ולא בדם, אלא הוא קיים חזק בלבנו”.
המסר של המארגן לא הרגיע את הרוחות במדיה החברתית, שם הגולשים אמרו שהם מחשיבים את ההחלטה מגוחכת.
באשר לקרולינה שיינו, היא אמרה שהיא מחשיבה את עצמה כיפנית ומאחר והייתה צריכה להתמודד עם מחסומים רבים כדי להיטמע בילדותה בחברה היפנית, יא מלאה בהכרת תודה על כך שזכתה בתחרות כאשה יפנית.

 

 

 

 

 

המקרה של קרולינה דומה מאוד לזה של Brooke Bruk-Jackson, הצעירה הלבנה שנולדה וגדלה בזימבבואה והציתה מחלוקת אחרי שזכתה בתואר ‘מיס זימבבואה 2023’.
ברוק-ג’קסון בת ה-22, נולדה בהארה למשפחה לבנה, גדלה והתחנכה בהארה, אחר כך למדה עיצוב אופנה בלונדון ועבדה כדוגמנית בזימבבואה ובדרום אפריקה, מאז 2019. בנוסף לאנגלית, היא גם מדברת את שונה.
ב- 16 בספטמבר 2023 הוכתרה ברוק-ג’קסון כ’מיס זימבבואה 2023′ והזכייה עוררה מחלוקת וויראלית בגלל היותה הלבנה היחידה שזכתה בתחרות בזימבבואה, מדינה בעלת אוכלוסייה אפריקאית שחורה בעיקר.

 

 

 

לכל הכתבות בקטגוריית השראה
+כתבות מומלצות
חיפושית הענק טיטאן
תרבות
חיפושית הענק טיטאן
החיפושיות הללו מאכלסות כמה מהחלקים החמים והלחים ביותר של יער הגשם של האמזונס ליד
משפיעניות הרשת הלוהטות המרוויחות מיליוני דולרים בשנה, נוצרו ב-AI
תרבות
משפיעניות הרשת הלוהטות המרוויחות מיליוני דולרים בשנה, נוצרו ב-AI
  נכון לרגע זה, ל-Aitana יש 291K עוקבים באינסטגרם. @fit_aitana נראית ריאליסטית לגמרי וצעירה
מוזיאון בית גורקי Gorky house-museum
תרבות
מוזיאון בית גורקי Gorky house-museum
הבעלים הראשון של הבית, איש העסקים סטפאן ריבושינסקי, היה דמות בולטת בעיר. את העיצוב

כתיבת תגובה

הוספת תגובה חדשה, האימייל לא יוצג באתר*