אז הנה כמה רעיונות מרחבי העולם, איך להסב אליהם את תשומת הלב של העירייה

כאן ובערים ברחבי העולם, הכעס של כולנו משותף: הבורות האלה בכבישים, שהמכוניות שלנו מנסות לדלג מעליהם ולרוב נחבטות בתוכם.
בעוד רובנו מסתפקים במפגשים אלה, בלהפגין את אוצר המילים המוגבל שלנו בערבית, הרי שפעילי גרילה עירוניים באירופה (רק חשבתם שהאירופאים פראיירים), נוקטים גישה דרסטית ומחודדת יותר של מחאה. הם מוחים על כך שזה לא רק שלא חוקי, אלא גם מסכן חיים.
למחאה המתפשטת הזו, יש כמו בישראל, גישות שמאלניות וימניות, המטיפות לפתרון:
הגישה השמאלנית, כידוע נוטה לחלק פרחים לאוייב. כך, בעיר קטנה באנגליה, שותלים התושבים פרחים בבורות שבכביש והופכים אותם לערוגות נאות וצבעוניות.
הגישה הימנית, מציגה לאוייב את נשק יום הדין, כך למשל בלונדון, "אמן כבישים" מסתורי, מצייר תמונות של פין סביב המהמורות.
הסתבר, שיותר מאשר מהציורים הללו, התחרפנו בעיריית לונדון ממבול הטלפונים של תושבים בריטיים חסודים, שדרשו להסיר את התועבה שנחשפת לעיני ילדיהם. כך, רק בכדי להשיב מהר את השקט למסדרונות העיירה ולחזור ללגימת תה בנחת, נשלחו בבהילות פועלי עירייה לסתום את הבורות ולכסות את מבושיהם.
הבורות המתרבים והזעם המצטבר של התושבים, לא הצליחו להעיר את העירייה משלוותה, כמו שהצליחו רישומיו של אמן המחאה המיסתורי. דובר העירייה תיאר את יצירותיו כ"מתועבות" וביקש ממנו להפסיק אותן לאלתר (בעיריות כידוע אוהבים שדברים מתבצעים מיד). "פעולותיו של אדם זה אינן רק מטופשות, אלא גם מעליבות את התושבים המקומיים", אומר דובר העירייה, שכאמור, רווחת תושביה היתה כל הזמן לנגד עיניה "האם אדם זה ולו רק לשנייה אחת, שקל איך משפחות עם ילדים צעירים מרגישים כאשר הם מתמודדים עם האיורים המגונים האלה, כשהם הולכים לבית הספר?"
בראיון שנתן האמן לעיתון מקומי, תחת זהות מוסתרת, אמר האמן: "זה לא צילום של איבר, זה ציור, יצירת אמנות. הגוף העירום הוא דבר שאמנים ציירו במשך שנים, יש פסלים המוצגים בציבור שאינם לובשים בגדים".
דובר העירייה, שכרגיל דואגת למתן תשובה מהירה לתושביה, הגיב מיד: "זו לא אמנות אלא רק ונדליזם וזה גם לא פרודוקטיבי. אנחנו צריכים לבזבז כסף על ניקוי הגרפיטי מעבר לתיקון המהמורות. תושבים רשאים להגיש תלונותיהם לעירייה, אבל בזבוז כספי ציבור אינה הדרך לפתור את המצב. אנו מבינים ומסכימים כי התושבים אינם מרוצים ממספר המהמורות בכבישים, ויש לנו תוכנית של עבודות מתוכננות כדי לתקן אותן, השקענו רבות גם במכונות חדשות שמאפשרות לנו לבצע תיקונים מהר יותר".
נשמע לכם מוכר?